prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Odpovědět
Uživatelský avatar
rosta75
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009 07:41

prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od rosta75 »

Len tak ma napadlo, okrem iného teraz v zime mi to vypadlo z hlavy, že v lete pri jazde do kopca alebo v teréne mi ručička teplomera dosť často vybehla z 80 na 100 stupňov je to normálne a dá sa s tým niečo urobiť? Mal som pocit , že ventilátor zapína dosť neskoro až , keď je to už na stovke, voda nikdy nevyvrela je to problém alebo normál?
Frontéra B Limited,r.v. 99, 5.dver, čierna met, 2,2 DTI
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od stavitel1 »

to chce klud nic sa nedeje vyfukaj z vonka chladice a je to v pohode ja som videl 100 aj v zime pri normalnej jazde ale nie na mojej o to nech popise kompetentny on sa tim nezaobera ze to je normalne a v terene sa aj mne obcas vyskriabala ku 100 ale za nu sa nedostane 8) takze pohoda a to ti potvrdia ja ostatny :wink:
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od vlado007 »

Stovka je podla mna v pohode ked je motor v zatazi a v terene. Ked zapne a vypne ventilator tak sa neni coho bat :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Franta44 »

Přečti si tohle viewtopic.php?f=7&t=58&st=0&sk=t&sd=a
už se to tady řešilo. Někteří z nás to vyřešili ručním spínáním ventilátoru.Mám to taky a vše vpohodě.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
rosta75
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009 07:41

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od rosta75 »

Tak to je sila, prečo mám pocit , že ste všetci vyučený automechanici, elektrikári, sústružníci a zvárači, to ma nikto pri kúpe tohto auto neupozornil, že majiteľ to všetko musí ovládať :lol: No nič idem zháňať elektrikára , ktorý by to exkluzívne vyriešenie tohto problému zvládol. Alebo je niekto v okolí východ. slovenska kto to už ma a vie o niekom? :?:
Frontéra B Limited,r.v. 99, 5.dver, čierna met, 2,2 DTI
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od RAV9 »

mne to tiez prehrieva a je to v pohode.
raz mi to prehrievalo dokonca nad 110 °C a to uz je zle... potom som zistil ze som zabudol jaksi zavriet nadrzku na vodu :mrgreen:
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Franta44 »

Já jsem z východu a mám to , ale moravy :lol: Leda že by jsi přijel na moravu. :grin:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Franta44 »

A ještě jsem zapomněl dodat, že jsem elektrikář
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od *pt* »

stavitel1 píše:to chce klud nic sa nedeje vyfukaj z vonka chladice a je to v pohode ja som videl 100 aj v zime pri normalnej jazde ale nie na mojej o to nech popise kompetentny on sa tim nezaobera ze to je normalne a v terene sa aj mne obcas vyskriabala ku 100 ale za nu sa nedostane 8) takze pohoda a to ti potvrdia ja ostatny :wink:
neviem na koho si narazal ale mne to teda na stovku v zatazi beha ozaj casto, aj ked je vonku pod 20 stupnov! takze netreba sa plasit, ono ked urobis vsetko co napisal Milan - stavitel, tak sa neni co bat :) proste to neni skodofka, kde som este na rozdiel od frontery nevidel pocas jazdy sa rucicku z 90 stupnov ani milimeter pohnut :mrgreen:
mfg

*pt*

Lexus NX200t
STATUS68
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 05 črc 2007 08:13
Bydliště: Prešov SR

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od STATUS68 »

rosta75 píše:Tak to je sila, prečo mám pocit , že ste všetci vyučený automechanici, elektrikári, sústružníci a zvárači, to ma nikto pri kúpe tohto auto neupozornil, že majiteľ to všetko musí ovládať :lol: No nič idem zháňať elektrikára , ktorý by to exkluzívne vyriešenie tohto problému zvládol. Alebo je niekto v okolí východ. slovenska kto to už ma a vie o niekom? :?:
Nič nerieš, je to O.K. Ale ak by si veľmi chcel, ozvi sa, ja som kupil fronterku, ktorá už mala ručný spínač ventilátorov namontovaný. Funguje to tak,že ak ho zapnem,tak bez ohľadu na teplotu chl.kvapaliny sa rozbehnú obidva ventilátory na "plné gule" a bežia až dokým ho nevypnem...
Frontera-B Limited 2,2DTI X22DTH automat
Uživatelský avatar
rosta75
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009 07:41

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od rosta75 »

No Morava to hej . Popýtam sa manželky či bude ochota presťahovať sa do Č R kôly autu :mrgreen: Mate pravdu teplotu neriešim v prvom rade mam to zahmlievanie čel. skla no to som si už našiel čo s tým. Len sa bojím , že ked tu palubovku celú dám dole už to nezložím.Dá sa zistiť či to kúrenie je vadné aj inak_ Trochu mizne ta voda 1cm za mesiac a pri zapnutí kúrenia sa to dosť zahlmieva no mam pocit , že najviac na pravej strane pred spolujazdcom.
Frontéra B Limited,r.v. 99, 5.dver, čierna met, 2,2 DTI
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Franta44 »

Můžu ti poslat popis demontáže celé palubovky i s fotkama. Má to asi 2 MB , tak jestli to chceš tak pošli mejl. :wink:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od stavitel1 »

*pt* si uhadol :lol: myslel som presne na teba :wink: ale nie v zlom ale iba ako priklad lebo ja s ti problem vobec nemam a a navod na rozobratie palubovky je tu niekde odkaz ja som ho tiez nasiel az ked som to poskladal a az take zlozite to neni :lol: ale som si povedal ze na tom aute uz zvladnem opravit asi vsetko :lol:
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Slaava »

rosta75 píše:Tak to je sila, prečo mám pocit , že ste všetci vyučený automechanici, elektrikári, sústružníci a zvárači, to ma nikto pri kúpe tohto auto neupozornil, že majiteľ to všetko musí ovládať :lol:
Někteří z nás k tomu přišli vobráceně: nejdřív si pořídili auto a pak zjistili, co všechno se musí naučit. Tak teda vítej v učebním oboru "Servis a úpravy terénních vozů". :lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od farmář »

to vychází z jednoho poznání...všichni mají plnou hubu keců jak jich dělali milion a nakonec se to formou pokus omyl učí zrovna na tvém autě za tvé peníze.(Skoro všichni,tak.) Takže nutně dojdeš k samoopravě a zjistíš,že spousta věcí je jen začít a když víš jak, za chvíli to máš.A víš co kde máš. Jasně, čepy a geometrii si necháš udělat,že,s tím, že já si u toho jsem.To vyžaduji a osvědčuje se to ve chvílích, kdy mi nějakej idiot chce át auto na zdviž za kabinu a ne za rám. :twisted: ...například.Atd. Oleje do difů? klidně ti nalejou nejdražší GL4 nebo GL 5 bez toho, že by byla pro SLD diferák a budou tvrdit, že udělali dobře.Spolehnout se je cesta do pekel.Pak ti budou tvrdit,že v převodovce je celoživotní olej, vypustí se ho necelé 3 litry a nalejou ti místo motorové 10W-40 převodovej a ty ji zkurvíš.Ale zase to udělali dobře.Doprdele s nima.Asi tak. :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“