Vstrekovacia lišta 3,2 V6-pretlakový ventil

Vše o motoru 6VD1
Odpovědět
Uživatelský avatar
zlatino14
Příspěvky: 13
Registrován: 26 kvě 2010 07:34
Skype: zlatino142
Bydliště: Plavecký Peter - Slovensko Frontera 3,2 V 6 + LPG

Vstrekovacia lišta 3,2 V6-pretlakový ventil

Příspěvek od zlatino14 »

Zdravým páni . Prosím o radu . Menil už niekto pretlakový ventil na palivovej lište ? OPEL servis ho predáva ako ND ,ale samy nevedia ako sa to dá vymenit. Je to zalisované , a mechanik sa do toho bojí pustiť. Samostatnú lištu nikto nechce predať -len celý motor :roll: .
pretlak ventil.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstrekovacia lišta 3,2 V6-pretlakový ventil

Příspěvek od sherpa »

a co ti nukali v Opli? cela lista nie je v ponuke za vyhodnu 25% zlacnenu cenu :?:
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
zlatino14
Příspěvky: 13
Registrován: 26 kvě 2010 07:34
Skype: zlatino142
Bydliště: Plavecký Peter - Slovensko Frontera 3,2 V 6 + LPG

Re: Vstrekovacia lišta 3,2 V6-pretlakový ventil

Příspěvek od zlatino14 »

Vstrekovacia lišta je v ponuke ako ND , a však bez regulátora tlaku. A ja mám zlý práve regulátor tlaku. Samostatný regulátor tlaku je tak isto v ponuke ND , ale už ho nevyrábaju oko rozoberateľný (viď.obr. višie) ,ale ako celok –zalisovaný v celom tele. Že vraj ako náhrada . Tvrdia že sa to asi dá nejako navariť ,alebo tak nejak. Ale nikto to ešte neskúšal. Vyrobia náhradu , a je nepoužiteľná :!:
Uživatelský avatar
zlatino14
Příspěvky: 13
Registrován: 26 kvě 2010 07:34
Skype: zlatino142
Bydliště: Plavecký Peter - Slovensko Frontera 3,2 V 6 + LPG

Re: Vstrekovacia lišta 3,2 V6-pretlakový ventil

Příspěvek od zlatino14 »

Tak a problém vyriešený . Trocha Googlenia , a viď –externý regulátor tlaku paliva. Cena 40 € aj z poštovným a jedno poobedie práce (skôr nerváckej práce). Motor si pekne praďe ,žiadne výkyvy otáčok ,trhanie a podobné ptákoviny .Pôvodný regulátor som vybral – zablendoval 2mm hliníkovým plechom- a zvršok pozapájal podľa návodu ext.regulátora. Nastavil tlak a motor si len vyhráva. A už štartuje aj za tepla.

A niečo pre Šerpu : Ja nečakám na AKCIE. Keď je niečo treba riešiť , tak to riešim. A nečakám od nikoho že mi to opravý za akciovú cenu. A v OPLI asi ani žiadne akcie nedávajú :grin:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstrekovacia lišta 3,2 V6-pretlakový ventil

Příspěvek od sherpa »

opel ma standardne zlavu na ND pre auta starsie ako x rokov, tusim ze 20 ci 25% na auta nad 9 rokov. ceny su aj tak vysoke.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Marosscott77
Příspěvky: 9
Registrován: 19 čer 2019 11:15

Re: Vstrekovacia lišta 3,2 V6-pretlakový ventil

Příspěvek od Marosscott77 »

Zdravim ten externý regulator ma 2 vývody alebo 3?? Msm taky istý problém s fronterou... A neviem aký kúpiť :/ tlak si na koľko nastavil?? Dik za odpoveď
Miresses
Příspěvky: 4
Registrován: 02 zář 2019 18:47
Bydliště: Olomouc

Re: Vstrekovacia lišta 3,2 V6-pretlakový ventil

Příspěvek od Miresses »

zlatino14 píše: 16 čer 2013 20:03 Tak a problém vyriešený . Trocha Googlenia , a viď –externý regulátor tlaku paliva. Cena 40 € aj z poštovným a jedno poobedie práce (skôr nerváckej práce). Motor si pekne praďe ,žiadne výkyvy otáčok ,trhanie a podobné ptákoviny .Pôvodný regulátor som vybral – zablendoval 2mm hliníkovým plechom- a zvršok pozapájal podľa návodu ext.regulátora. Nastavil tlak a motor si len vyhráva. A už štartuje aj za tepla.

A niečo pre Šerpu : Ja nečakám na AKCIE. Keď je niečo treba riešiť , tak to riešim. A nečakám od nikoho že mi to opravý za akciovú cenu. A v OPLI asi ani žiadne akcie nedávajú :grin:
Jaký tlak jsi nastavil chystám se na to samé.. Bohužel v opelu mi moc nepomohli :(
Opel Signum 2,0T-ex
Alfa 147 JTDm-ex
Alfa MiTo 1,4 T-jet novitec 140kw
Frontera 3,2 Limited
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Vstrekovacia lišta 3,2 V6-pretlakový ventil

Příspěvek od vlado007 »

Na tej fotke je ručička na hodnote 5 bar.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Miresses
Příspěvky: 4
Registrován: 02 zář 2019 18:47
Bydliště: Olomouc

Re: Vstrekovacia lišta 3,2 V6-pretlakový ventil

Příspěvek od Miresses »

Jo ale to je moc 3-3,8 má být alespoň dle servisního manuálu. Ověřené funkčností to nemám.. Napíšu jak to dáme dokopy.
Opel Signum 2,0T-ex
Alfa 147 JTDm-ex
Alfa MiTo 1,4 T-jet novitec 140kw
Frontera 3,2 Limited
Odpovědět

Zpět na „3.2 V6“