Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Vše o motoru 6VD1
Odpovědět
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, mám teď možnost koupit jednu Fronteru 3,2 s automatem 2003 za velice dobrou cenu 70.000 Kč vše vypadá ok až na jednu přiznanou vadu ato že se ZTRÁCÍ VODA a to né málo, tedy se stím nedá dojet ani 100 Km do Prahy. typuju, že bude v háji jedno z těsnění pod hlavou. Myslíte, že to bude tato vada ? či by mohla být vada ještě jinde ? Jinak má motor docela dobrý zvuk, takže je v klidu.

Dotz tedy zní, na jakou cenu odhadujete cenu této opravy + se rovnou zeptám. možná to bude asi rovnou na Nimroda a Kondora, ale třeba by jste se dotoho taky někdo pustil. Krom tohohle bych rovnou vměnil, rozod s příslušenstím, svíčky, , filtry, oleje vše okonale vyčistil prostě taková menší GO motoru aby ťapal jak nový. Kdo si na tohle troufáte ? a měli by jste na to v březu-dubnu čas ? Jakou odhadujete cenu ? do 20ti by to myslím za to stálo a do té ceny by jsme se dostat mohli ne ? (jen motor) (+ bych rovnou vměnil i olej v automatu + filtr) zvedlul auto a rozšířil, natřel rám, tedy i podločky pod kola a bud podložky nebo delší pružiny popřípadě tlumiče. Prostě aby to další 4 roky makalo pokud bych se se vším dostal do 30ti bylo by to skvělý

+ samozřejmě naložení, nebo dotah od Hradce králové kvám.

Nějaké návrhy, či rovnou dobrovolník ? Muselo by to být ale na jistotu, nutně ke konci dubna potřebuju auto
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Žanek »

Zapoměň na 20 tisíc za opravu motoru. Podívej se jen co stojí komplet rozvody. Pochybuju, že seženeš někoho na práci zadarmo. Kolik to má naskákaný ? Když to nemůžeš pořádně projet v otáčkách nepoznáš nic ani na převodovce ani na motoru. Osobně bych do toho nešel ani náhodou. Majitel zřejmě dobře ví proč to neopravil. A zapomeň na odtah - jedině naložit.
Uživatelský avatar
Martin1303
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 25 lis 2014 18:04
Skype: martinriedel2
Bydliště: Studénka

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Martin1303 »

Dřive jsem měl podobny problem na jinem autě, koupil jsem si nove těsněni ale po sundani hlavy jsem zjistil že praskla vložka valce takže motor KO a kdo vi proč se toho puvodni majtel zbavuje, ta cena mi taky nepřijde nějak super
Opel Frontera 3,2 V6, r.v.1999
Jawa 350/634-7-2 Konopnice, 20,207,225,90
Dněpr M72N
Honda NX650 Dominator r.v. 88, na litačku
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od DJ.Tom »

Sada rozvodů stojí 6.000, svíčky, filtry, těsnění odhaduju na 4ku to jest celkem 10 a za práci mě 10 příjde docela rozumný odhaduju nějaký 3 dny práce? Samo proto to tady píšu do diskuze jestli mi řeknete, že oprava bude za 30 stáhnu ho na 60 ale chci mít argumenty a né jen plácnout nějakou částku.

Jinak cena mě příjde super v Německu s etahle Frontera nedá sehnat pod 170tisíc a to už koukám rok, tedy pokud jí opravím a zluxusním za 110 bude to bomba. Jinak jsme koukal, že má někdo na aukru celý motor 3,2 .v nouzi....
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Žanek »

Tome je to tvoje volba a tvoje peníze. Pokud se ta voda ztrácí - musí se někde i objevit. Jestli je v oleji, znamená to vyčistit komplet motor i vanu a ne jen vypustit a znovu nalít olej.
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Standa27Cepec »

Tu čumím :shock: """ v Německu s etahle Frontera nedá sehnat pod 170tisíc a to už koukám rok"""
Já žiju už delší dobu, že frontera nad 110 tisíc je dávnou minulostí :shock: a to i kdyby byla ze zlata... :idea:
Ale jestli je jen těsnění pod hlavou, tak by to takovej průser nemusel být.
A to kupuješ od známého? Nebo přes inzerát nebo z bazaru? No jen jestli můžeš věřit těm km.

Já osobně preferuju rači si připlatit a koupit ojetinu na ty pokud možno nejlepší úrovni.
Naposledy upravil(a) Standa27Cepec dne 11 bře 2015 21:07, celkem upraveno 1 x.
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od DJ.Tom »

No koukam na mobile.de kazdy den. Neni tam nic. A kdyz tak podezrely holandsko. Samo beru rocnik 2002 a vys a automat v benzinu.
No voda se ztraci, tedy ano urcite jde do oleje. Juknu na merky a uvidim co se bude dit po 10ti minutach behu. Lepsi by bylo kdyby to teklo na zem no . . . Jeste me napadla praskla hlava ale to u V6 ? Ale ta moznost by mohla byt take.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Gryzly_cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 11 pro 2013 20:55
Bydliště: Groß Ullersdorf, okr. SU

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Gryzly_cz »

A nebo prasklej chladič. Ale to poznáš když to uvidíš.
Fro B, 2,2 16V, Limited, Červená, 07/1999, LPG, 290t km
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

...počkej Tome, určitě na ty Frontery koukáš dobře? Je jich tam poměrně dost a tak drahý jak píšeš nejsou.

Co třeba tato?
Na naše 80 000Kč, je to 08/2003, 3.2 V6, automat...
http://www.autoscout24.cz/Details.aspx? ... asrc=st|fs

Nebo tady za 110 000Kč, stejná motorizace i automat, 06/2004
http://www.autoscout24.cz/Details.aspx? ... asrc=st|fs

Určitě bych si raději připlatil a koupil nějakou udržovanou leštěnku, pokud s ní budeš jezdit po silnici než koupit nějakou pokladničku a jen do ní sypat... :wink:
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, ta cerna je dobra, ale je to Holandsko, tedy moc daleko se tam jet jen tak podivat, ta stribrna je vrak. Koukam na to porad. V lete mi utekla jedna kus za hranicema. Mel jsem ji i rezervovanou a i tak ji suverene prodali kdyz jsme pomalu zaprahali vlek :-(
dekuju za dobrej tip na web. Vzdy jsem vse hledal jen na mobile.De


Jinak prasklej chladic nebo nejaka kravina to nebude urcite. Ten chlapek obchoduje s kolama, takze kravinu by vyresil sam.

Tom
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Goauld_cz »

V podstatě skoro všechno tady bylo řečeno, od těsnění po hlavu, ale jedna věc na prasknutí ještě schází a to je blok. Co sem četl, tak při uvaření motoru častěji praská právě blok, než hlavy. Kdo ví co to auto zažilo bez vody a přehřáty.
Funkční motor se sice dá sehnat za nějakých 30 tisíc, ale nevíš co má zasebou a možná do něho dalších 20 jenom za materiál dáš. Pokud to nebude dělat někdo známej, tak za práci to máš taky tak 20, není to až taková sranda jak to vypadá, dělal sem to, takže vím o čem mluvím. Rozdíl je jenom ten, že sám sobě práci nepočítám, ale druhymu zaplatit musíš, jinak ti to nikdo neudělá.
Takže bych to shrnul tak, že pokud si na tom nechceš dělat všechno sám a auto potřebuješ do konce dubna, tak to není dobrá koupě. Krom toho i když je to 2003 a jinak celkem v pořádku, tak ten motor to degraduje cenově někam ke 30ti tisícům a to ten majitel neprodá, bude čekat dlouho a cenu postupně snižovat, dokud se nenajde kupec. Ale za 70 s motorem nejspíš uplně KO, najde maximálně vola :wink:
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od DJ.Tom »

Oki, me by tedy ted zajimalo, dokazu podle zvuku, nebo nejakych stop poznat, jestli je to.neode praskle, nebo jen tesneni. A pokud se tedy opravdu vycisli cena kdyz pomineme praskly blok motoru, to by asi bylo poznat hned, tak.je odhad tedy i s praci kolik ? 30 ? Tohle opravdu sam delat nebudu. Nemam kde a chce to nekoho, kdo uz stim ma praxi. On puvodne byl ten inzerat, ze auto je v poradku.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Goauld_cz »

Sám podle zvuku nejspíš nic nepoznáš a to jestli je praskly těsnění, hlava, nebo blok ti poslechem neřekne ani mechanik na jistotu, vždycky bude hádat. V každym připadě pokud by ses na to auto jel podívat, vem si sebou opravdu zkušenyho mechanika, kterej něco ví o Véčkových motorech, jelikož těch se tady moc nedělá a mechanici ač se to nezdá sou v tomhle zaostalí.
Co se týče ceny opravy, to se nedozvíš dokud to nerozděláš. Může to být 10, může to být i 40.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od DJ.Tom »

Ok, dekuju, tato.informace asi postacuje. Pokud uvidim ze si to bere kapku vody a zvuk.bude ok tak to rysknu se sundanim ceny o tech 10 repasi motoru bych nechal delat tak jako tak s rozvodama. Pokud se mi to nebude zdat rovnou nabidnu mu 55 a vic ani korunu a budu doufat ze do 50 se vejdu. Diky
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Oprava motoru Opel Frontera 3.2 V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

jj, ta cena opravy může bejt dosti odlišná oběma směry.
Já kdysi nedal rady zkušených, v dobách kdy jsem strašně chtěl buď Audinu Quattro a nebo Passata Syncro.
Výhodnej inzerát s tím že se trochu ztrácí voda, asik litr na tisíc km. Zvenku auto nádherný, vypulírovaný - vzhled prodává, že ano. :-)
I motor měl hladkej a krásně klidnej chod, přece jen ty 2.8 V6 Syncro mají projev dosti kultivovanej. Mechanik to zkouknul na heveru, projelo
se diagnostikou a vše v pohodě. Asi po třech měsících začala voda ubývat rychleji, už to nebyl litr na tisíc, spíš tak na pětset a šlo to nahoru.
Tak jsem to raději dal do sevisu, kde zjistili načatej blok, pokroucenou hlavu, fouklý těsnění (který někdo oderval a zakydal snad silikonem), k tomu
vačky, klikovka, ložiska, ventily a spousty dalšího...ve vodě se začal objevovat olej, nepravidelný chod a už to jelo. A aby toho nebylo málo, tak ještě začala hučet převodovka a samzřejmě i 4x4. Vyčíslení opravy na 90tis. bez práce. A to jsem za auto dával tenkrát 200tis. Naštěstí pak kámoš
našel na netu jednoho pašíka zdemolovanýho na zadek kde do něj na křizovatce vletěl nějakej divokej náklaďák. Tak že nápravy, převody, pohon i motor byly ok a tak se to jen přeházelo a bylo to. I tak jsem si nadával do kreténů mnoho měsíců :D

Od tý doby raději připlatit, než šetřit na nějaký vraždě. :-)
I když ono se může posrat i nový auto, že...
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Odpovědět

Zpět na „3.2 V6“