Spotřeba paliva a motorového oleje u motoru 3.2i V6

Vše o motoru 6VD1
Odpovědět
Luki
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2008 07:51
Bydliště: Jabloňany, Vozidlo Frontera B 5dv.3,2 6V r.v.99, Audi A8 4,2 r.v.95

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od Luki »

Nejdřív jsem myslel, že mi ty kroužky pumpují olej tím že chodí v drážce (tedy tou axiální vůlí), protože komprese byla dobrá (přes 12 na všech válcích u studeného motoru), po vytažení jsem taky docela čuměl. Písty jsou ostřikovány zespodu.
Frontera B 3,2 V6 5dveří, r.v.99, 190 000 km
Audi A8 4,2 r.v.95 310 000 km
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od Slaava »

Luki píše:Nejdřív jsem myslel, že mi ty kroužky pumpují olej tím že chodí v drážce (tedy tou axiální vůlí), protože komprese byla dobrá (přes 12 na všech válcích u studeného motoru), po vytažení jsem taky docela čuměl. Písty jsou ostřikovány zespodu.
Hmm, tak to bude fakt nějaká chujovina s těma stíracíma kroužkama. Ty kompresní byly tada v pořádku?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od sherpa »

mam tam naliate toto:
http://www.slovnaft.sk/sk/obchodni_part ... rov__olej/
uvidime ako sadne motor...teraz este len sada po oprave....mozno sa to zlepsi. spotreba oleja je vyssia ale nevadi, aspon mam dovod sa kuknut do motora a podolievat vodu do ostrekovacov, chladiacu nemrzku, olej..atd. spravim zopar fotiek ako u mna vyzera udrzba :-)...zasmejete sa :mrgreen: .
v zime je vyssia spotreba....u formana to bolo o 1 l, a u frontery zatial o 2 litre. u frontery je vsetko 2x ako u formana > 2x take drahe, 2x take nedostupne, 2x take komplikovane, 2x zvlastne, 2x take velmi podobne, a 3x take vykonne {motor} :P
jazdenie po 15 cm mokreho snehu na ceste ked v 60tke obehnes chudakov predokolkarov a zadokolkarov co idu 30kmh je zazitok, 4x4 ma svoje caro ale nei je to absolutny zazrak...treba davat stale pozor.....ABS mi zatial funguje....ale robi to desne zvuky :-).
Naposledy upravil(a) sherpa dne 24 úno 2009 15:53, celkem upraveno 1 x.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Luki
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2008 07:51
Bydliště: Jabloňany, Vozidlo Frontera B 5dv.3,2 6V r.v.99, Audi A8 4,2 r.v.95

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od Luki »

Jo, kompresní byly ok a možná by stačily i vyčistit ty stírací, měl jsem ale koupenou celou sadu, tak jsem to vyměnil. Na výkon ani na chod motoru to nemělo vliv a navíc podle šálků na klice (na ojnicích) je motor na ty kilometry ve velmi dobrém stavu, předpokládám že se o něj docela starali. Tedy pokud to někomu nevadí, tak není nutné to řešit, jen je to otrava pořád dolévat olej, proto si myslím, že ten Keranite by mohl pomoct. Když jsem tam lil ten čistič na klapky, tak jsem samozřejmně měl motor bez oleje, nechal jsem to protéct ven a propláchnul to původním olejem a pak ho vyměnil. Takže to mělo jen jednu noc na účinkování, když je to na celou výměnu, mohlo by to zabrat. Nikdo asi v dnešní době nemá tak zasraný motor aby se musel bát že se mu tam uvolní kus karbonu...
Frontera B 3,2 V6 5dveří, r.v.99, 190 000 km
Audi A8 4,2 r.v.95 310 000 km
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od vlado007 »

Sherpa nechcem Ta niako strasit, ale olej od slovnaftu by som si nedal ani na panty na dverach. Rozoberali sme v robote tri VW motory, ktore sa skumali po prevadzke na ich oleje a to co som videl na vlastne oci, videl asi malo kto. Po 15000km= vazelina. Je pravda ze motori boli dost namahane ale aj tak.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od RAV9 »

tak to skusim este raz...

HUSTEJSI OLEJ :twisted:

mal som predtim stejny problem na A3ke, zrala olej 1,5 l na 1 000 km, zmenil som olej a spotreba polovica....
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od vlado007 »

Ale problem by som hladal nie v oleji, ale niekde na motore :wink: A po zohriati ma olej 15w 40 rovnaku hustotu ako 10w 40. Skorej sa skus sherpa zamerat na API specifikaciu.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 3.2i, pomocne nalievacie lieviky/trychtyre

Příspěvek od sherpa »

mne sa ten MOL dynamic paci...pouzival som ho do formana...tak pouzivam i vo frontere. pri takej spotrebe mi je tam skoda liat castrol gtx a pod super maziva. v principe behom 1 servisneho intervalu 20 000 km vymenim napln motora asi tak 3x :-), takze olej tam mam furt cerstvy , ci nie :?: :P kedze mam 230 000 km tak ten motor ma uz na taku spotrebu narok...hlavne ked viem ako o neho bolo postarane. a vynovovat uplne vsetko nemozem....aj tak som uz kupil auto 2x {kupna cena=opravy doteraz}. kedze casto dolievam olej a furt som si olial blok...bo Adam bars zle vymyslel priestor a nalievacie otvory na vsetky mozne kvapaliny...spravil som si male lacne pomocky. vyborne funguju, su sice trochu neskladne...nosim to v igelitke ....ale pomahaju na to co boli urcene. uz ani kvapku nazmar. viac na fotkach z dnes rana. :idea: smiechy a komentare kludne piste.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od *pt* »

sherpa píše:aktualni data:

spotreba olej: ~ 1 litr na 800 km
no len tak na okraj k tej spotrebe oleja - teraz mi hovoril kolega, ze nase sluzobne oktavie 2.0 TDI s 8-10 tis km maju tiez spotrebu 1 liter oleja na 1000 km :o ...a to sa jedna prosim pekne o nove polrocne auta! nie je to nahoda , lebo robia to rovnako obi dve ... dokonca sa to neda ani reklamovat, lebo vyrobca to do 30 tis km uvadza aj servisnom manualy :roll:
mfg

*pt*

Lexus NX200t
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od *pt* »

sharpa - to ako casto dolievas nemrzku do chladica, ze mas na to samostatny pripravok? tam by nemal byt prakticky ziadny unik! pozor na to
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od farmář »

na Oktáfku je to moc, jestlipak ten služebák taky nepřetáčej, je to pořád diesel, jezdit s ním v horním poli otáček je kokotina, má myslím 150 kobyl a 6tku....mě se s ním jelo několikrát moc dobře. Má ji strejc. Jo a měla propad když se prudce přidalo, takže první rok spíš stála v servisu....nakonec se zjistilo, co s ní bylo. Z výroby špatně udělané sedlo ventilu. Opraveno ve fabrice. Jinak to auto je dělo. Ale věřím tomu, že jako služebák někoho fakt láká to honit, jestli to takhle bylo i zajeté, tak se nediv.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od sherpa »

*pt* píše:sharpa - to ako casto dolievas nemrzku do chladica, ze mas na to samostatny pripravok? tam by nemal byt prakticky ziadny unik! pozor na to
zatial som nedolieval odkedy mam auto nazad, teda cca 3 tyzdne, ale kusok mi uz ubudlo z nadrze, asi 2 cm. budem to sledovat. som pedant, tak som si zrobil 3 lieviky na 3 rozne kvapaliny, nech sa mi nemiesa bordel kade tade, mam to pekne oznacene, nemozem sa pomylit. :lol:
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

oktafka 2.00 TDi

Příspěvek od *pt* »

farmář píše:na Oktáfku je to moc, jestlipak ten služebák taky nepřetáčej, je to pořád diesel, jezdit s ním v horním poli otáček je kokotina, má myslím 150 kobyl a 6tku....mě se s ním jelo několikrát moc dobře. Má ji strejc. Jo a měla propad když se prudce přidalo, takže první rok spíš stála v servisu....nakonec se zjistilo, co s ní bylo. Z výroby špatně udělané sedlo ventilu. Opraveno ve fabrice. Jinak to auto je dělo. Ale věřím tomu, že jako služebák někoho fakt láká to honit, jestli to takhle bylo i zajeté, tak se nediv.
no ono je to sice sluzobne, ale jedno ma nafasovane kolega na meno (ziadny kaskader ani fitipaldy, skor kludas od prirody) a to druhe som bol osobne pri tom ked sa ako nove zabiehalo dvakrat na trasen LV-Karlsruhe, vzdy do 130-140 km/h maximalne :) v tom to nebude, ....
skor proste tak je to , dane vyrobou a vyrobcom :?
inak auto ozaj pohodove, ma to 6-tku, tempomat akurat mne tam chyba automat ..ale ten diesel to z casti kompenzuje vysokym krutakom ... neikedy nebolo na dialnici preradovat aj stovky kilometrov, sestka taha od 80 do 180 kludne
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Spotřeba 3.2i

Příspěvek od vlado007 »

*pt* píše:
sherpa píše:aktualni data:

spotreba olej: ~ 1 litr na 800 km
no len tak na okraj k tej spotrebe oleja - teraz mi hovoril kolega, ze nase sluzobne oktavie 2.0 TDI s 8-10 tis km maju tiez spotrebu 1 liter oleja na 1000 km :o ...a to sa jedna prosim pekne o nove polrocne auta! nie je to nahoda , lebo robia to rovnako obi dve ... dokonca sa to neda ani reklamovat, lebo vyrobca to do 30 tis km uvadza aj servisnom manualy :roll:

Ta spotreba oleja sa u octavky znizi okolo cca 30000-45000km. Uvidis. :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Spotřeba 3.2i, pomocne nalievacie lieviky/trychtyre

Příspěvek od vlado007 »

sherpa píše:mne sa ten MOL dynamic paci...pouzival som ho do formana...tak pouzivam i vo frontere.

Tak takyto pristup by som chcel mat aj ja k autu, liat tam olej taky aky sa mi paci a nie aky tam ma asi byt :mrgreen:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Odpovědět

Zpět na „3.2 V6“