Tónování skel

Vše o karoserii vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007 19:16

Tónování skel

Příspěvek od Milan »

Dnes jsem neprošel STK kvůli tónování předních bočních skel, ačkoliv je mám asi již od počátku udělané po koupi. Vždy procházelo bez povšimnutí, nyní ne. Skla mají na sobě vyznačen atest a mám takovou kartičku, oni říkali, že to je nic, musí to být 70% a to dle jejich šablony není. Odstranit to dost dobře nejde, buď koupím jiné skla a vyměním to a pak zas vrátím anebo zkusím jinou STK, ovšem s rizikem, že mě již také vyhodí. Máte podobnou zkušenost? Tónovaných Fronter jezdí hodně a nemluvě o jiných autech mnohem mnohem tmavších, to co mám není tak hrozný a je to velmi praktické na dlouhé jízdy bočně ke slunci, tedy každopádně to chci nechat. Toto jsem našel, tedy bohužel asi mají pravdu:
http://www.skodaoctavia.cz/clanek/stano ... el-vozidel
A long, 2.2i 16V, 1996
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tónování skel

Příspěvek od robert.kvita »

Včera stejný problém na technické: Omega 96 zatmavená už z výroby, Teď to vadí ale vysvětlení je prosté--Dle předpisů EU to být nesmí a do němec s tím už na hranicích byly leta opletačky. Na technické vždy ukecám všechny nedovolené ůpravy jak motoru tak náprav, ale toto je prostě moc policajty vidět a oni by sami sobě udělali problém kdyby to pustili bez zápisu závady. Takže uvidíme zase za dva roky.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
RMIMAXXX
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 18 dub 2010 07:30
Bydliště: Brno

Re: Tónování skel

Příspěvek od RMIMAXXX »

Je to jenom o tom mít známy na STK já osobně bych už ofiko na STK nešel, jdu s utvrzením že budu dávat na kafe ale že určitě projdu a pak se jen dozvím co by se mělo dát do pohody měl jsem omegu s pokovem na sklech a to tak že to bylo jak zrcadlo a vždy OK. Osobně mám názor ten že to ubírá na bezpečnosti ale soukromí je soukromí a koukat se na slečinky půl metru od auta aniž by o tom věděli je taky fajn. :mrgreen:
Frontík B 1999 LIMITED 2,2 benzín dlouhá v kůži, manuál najeto 102 000.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Tónování skel

Příspěvek od Janeš Petr »

je to tak, je to o bezpečnosti. zrovna tonování skel předních dveří bych asi na STK taky moc netoleroval. je to v provozu o tom ,, očním kontaktu ,, který mnohdy zachrání dost průserů. ono když přijíždíš do křižovatky a vidíš, že ten na vedlejší silnici k tobě ani neotočil hlavu, začneš tušit, že ta ,, dej přednost ,, od něj, nemusí být zrovna ukázková a že během pár vteřin ho můžeš mít před autem, protože byl myšlenkama zrovna někde jinde... o chodcích ani nemluvím - občas taky chodím pěšky - tam se dívám po řidiči pokaždé, byť mám na přechodu zelenou a teoreticky se mi nemůže nic stát
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tónování skel

Příspěvek od robert.kvita »

Omezení tónování kvůli bezpečnosti je pochopitelné (kvůli němu mám zase nepovolené množství světel abych něco viděl) Jen nechápu tu retrospektivu na vozy takto již schválené do provozu. To bych Trabanta měl naučit jezdit za EURO4? Divný to výklad zákona i demokracie.

Ps: Stále častěji se začíná demokracie chápat tak, že dva lidé si odhlasují, že jim patří majetek toho třetího......
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Tónování skel

Příspěvek od Janeš Petr »

robert.kvita píše: Jen nechápu tu retrospektivu na vozy takto již schválené do provozu. .....
no, do téhle diskuze se pouštět moc nechci, protože jsem auto neviděl a nebyl jsem u toho, když jsi na té STK byl.
nevím o tom, že by ohledně propustnosti skel platilo něco novějšího, než ustanovení § 36 odst. 3 b) vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb ( pokud platí něco novějšího, hoď sem nějakej odkaz nebo číslo zákona ). pokud byla skla tonovaná již z výroby,myslím, že normu propustnosti světla 70 a 75% splňovala a na STK jsi potkal nějakého vola. je ale také možné, že si nechal někdo okna ještě vylepšit a pak se technikovi STK nedivím, že to zapsal jako závadu. pro představu, pokud maji škodovky tonovaná okna už z prvovýroby, jedná se o maximální možné povolené zatmavení . když si to prohlídneš z blízka zjistíš, že to je skoro nepostřehnutelné zabarvení. pokud jsi měl na omeze okna černá jak na pohřebáku, je jasné, že něco nebylo v pořádku :wink:
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tónování skel

Příspěvek od robert.kvita »

Nic novějšího asi není, ale to auto je kupované v ČR 1996 , tudíž před platností vyhlášky !!!
A že je fakt tmavé je pravda viz viewtopic.php?f=71&t=4141

Proto se mi ten postup u STK nelíbí, Kdyby to bylo děláno dodatečně pak je to jiná...
Ale to je zbytečné dál komentovat. Tak je to se vším, nic asi nenaděláme.

Podobná zkušenost švagra: Zabavili mu auto kdesi na hranicích že je kradené a on podal žalobu na stát o náhradu škody s odůvodněním, že mu tehdejší dopravní inspektorát umožnil auto legálně přihlásit a tudíž stát zlegalizoval krádež a jeho poškodil...... Protože je to právník a soudce tak se z principu soudí o to, ať si to státy a polcajti vyřídí mezi sebou bez něj... A mám dojem, že stejně dosud bez výsledku. Aspoň se nedal tak lehce.

Ahoj
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Tónování skel

Příspěvek od George 3D »

Co mě tak napadá, tak jestli jsou ty skla skutečně takhle z výroby, tak by nebylo na škodu obrátit se na zastoupení Opelu se žádostí o vyjádření, protože nejspíš v tom nebudš sám. V nejhorším by ti mohli poslat papír na základě kterýho by mohlo bejt možný do velkýho techničáku zapsat že na ty skla mají vyjímku.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tónování skel

Příspěvek od Sergio »

Skla sem si nechal zatmavit od firmy 3M - zadek nejtmavší a předek středně tmavej, atest tam je a kartičku mi dali s tim, že to stejně neprojde ofiko na STK :evil:
To samý je i se stínícím pruhem na čelním skle, má bejt max 8 nebo 12 cm (nevim to jistě) širokej a na mou žádost to udělali taky o pár cm delší s tim, že na STK samozřejmě vyhořim :evil:
na STK sem v životě nebyl a nikdy doufám ani nebudu, skla mám zatmavený kvůli tomu aby mi nikdo nečuměl do kufru, nebo do auta a taky samozřejmě kvůli slunci a zimnímu zamlžování skel. Běžnou policejní kontrolou sem prošel od tý doby už mnohokrát a o fóliích nikdy nepadlo ani slovo :grin:
Čili zatim žádnej problém a fólie můžu jedině doporučit :wink:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
ninahorova
Příspěvky: 2
Registrován: 09 dub 2020 11:02

Re: Tónování skel

Příspěvek od ninahorova »

Dobrý den.

Doporučuji kouknout na článek sem https://www.euromotors.cz/tonovani-auto ... naopak-ne/
Tam je to dobře sepsané co se teda smí a co ne...
Odpovědět

Zpět na „KAROSÉRIE“