navijáky - montáž, opravy, zapojení a vše kolem nich

Sem piště cokoliv, co se týká sekce Podvozek, ale nezapadá konkrétně do předdefinovaných kategorií sekce Podvozek
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Montáž navijáku

Příspěvek od Nimrod »

http://www.offroad-frontera.com/html/ra ... vijak.html

Tak komntujte, plivejte, nadávejte :lol:
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

no to si muzou skusit neco rict :-) Akorat jeste nemam dodelany kryty na ty Lka ale uz nad tim premejslim :-)
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

už tam chybí jen traverza a radlice na sníh a zahrnování přejetých :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Rosta

Příspěvek od Rosta »

vojtech.kloud píše:Pěkná práce, mládeži :D :D :D , ale není moc nízko???
...no obcas je dobry mit navijak niz, ale zas nejaky bahneni a brody....no nevim, mozna by si zaslouzil kousek vys ...
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

no problem je ze kdyz ho chces dat vejs tak je to celkem problem tam uz neni na takovy hovadko misto aniz by to koukalo silene dopredu.Takze vyriznuti spodni tycky a pouziti bud konstrukce z elek nebo konstrukce s plechem je jedinym resenim.Zvrchu jsou jeste srouby pro kabely a nahore uz sou chladice.Pak uz pripada v uvahu jen pevnostak a v tom zabudovanej navijak.Brodeni a bahno asi nebude moc velky problem v pripade umisteni selenoidu do motoroveho prostoru.Kabely s svorky je potreba poradne zatocit gumovou paskou a nemel by byt problem
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Což o to,že se do něj dostane voda,ale spíš,při výjezdech,do něj budeš hrnout bahno,hlínu...., já vím,že tam moc místa není,aby ti netrčel ven,asi bych ho zkusil ještě nějak zhora zadeklovat :lol:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

navijáky - montáž, opravy, zapojení a vše kolem nich

Příspěvek od Janeš Petr »

trošku tu postrádám nějaké návody k navíjedlům všeho druhu. přivedl mne na to jeden starší farmářův příspěvek, kde píše, že naviják je třeba mít spíš na zadku auta, protože pokud vjedu někam, od kud dál cesta nevede, většinou se potřebuji dostat zpátky. tož moje řešení za 50,- kč je hodit lano přes spodní rolnu a táhnout ho pod autem. u ačkové frontery se železným šusplechem pod motorem se lano nikde nezachytí ani nepoškodí. pokud je třeba táhnout za autem lano někam do boku, stačí hodit na závěs kladku a je vyřešíno
P1110200.jpg
. tož, kdo další něco přihodí ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: navijáky - montáž, opravy a vše kolem nich

Příspěvek od farmář »

sice hezké Peťo,ale malá technická, třeba v blátě a sněhu tě vidím s autem zakuchlým, jak pod autem prohazuješ lano :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: navijáky - montáž, opravy a vše kolem nich

Příspěvek od kresta »

já nic :grin: protože navíjedlo nemam :mrgreen:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: navijáky - montáž, opravy a vše kolem nich

Příspěvek od Janeš Petr »

farmář píše:sice hezké Peťo,ale malá technická, třeba v blátě a sněhu tě vidím s autem zakuchlým, jak pod autem prohazuješ lano :lol:
neboj, už jsem to testoval :wink: provlečeš z venku za jedním kolem, za druhým kolem a je to. pořád lepší kleknout do bláta, než jít potupně a pěšo, pro trachtor
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: navijáky - montáž, opravy a vše kolem nich

Příspěvek od farmář »

zima prověří :lol: i když ty nejsi jezdec co to píchne do závěje že poleze s bídou kufrem ven, ani já :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: navijáky - montáž, opravy a vše kolem nich

Příspěvek od Janeš Petr »

farmář píše: i když ty nejsi jezdec co to píchne do závěje že poleze s bídou kufrem ven... :wink:
to máš pravdu, já bych se kufrem neprotáhl :lol:
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: navijáky - montáž, opravy a vše kolem nich

Příspěvek od RAV9 »

nahodou mne sa to paci a pride mi to ako dobry napad.
keby sa este na podvozku miestami prirobili nejake vedenia na to lano aby nahodou v tahu nevyskocilo a neupililo nejaku nepotrebnu cast podvozku tak by to bolo super
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: navijáky - montáž, opravy a vše kolem nich

Příspěvek od Janeš Petr »

já mám až po konec převodovky spodek oplechovanej, takže lano si pěkně klouže po rovném plechu. nechci s tím provozovat pohon lanovky po celou zimu, jen se tak občas příležitostně vytáhnout, když někam zbuchnu po fucu. bez té třetí rolny to nejde, lano se drbe o hrany toho origo držáku těch původních.jináč do stran nikam nemůže, drží ho kladka pověšená na závěsu. od ní dál už si může dělat co chce
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: navijáky - montáž, opravy a vše kolem nich

Příspěvek od farmář »

je to hezká práce :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ_podvozek“