Jaky mi doporučíte tlumiče

Sem piště cokoliv, co se týká sekce Podvozek, ale nezapadá konkrétně do předdefinovaných kategorií sekce Podvozek
Odpovědět
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Žanek »

Měřit musíš stejně. Většinou je torzka na straně řidiče potřeba víc dotáhnout.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Janeš Petr »

1 otáčka šroubem je asi 2-3mm, měřeno na hranu blatníku. utahni obě strany o stejnej počet otáček a pak to proměř a dolaď
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

tzn. když chci + 25mm = cca 10 otáček ???
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Janeš Petr »

+/- jo. ta páka je dlouhá asi 100mm a rameno od torzsky ke kolu tak 250mm. stoupání závitu toho šroubu je 1,5mm na otáčku, takže když nakloní páku jednou otočkou šroubu o 1,5mm, vykloní se rameno o nějaké 3mm. to uvidíš. utahni o tři otačky a dojdi to kontrolně změřit, o kolik se to hlo
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

OK. Díky za rady, příští týden se do toho pustíme, tak pak popíšu a nafotím
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od majo »

Ahoj! Ja len pridám svoju skúsenosť pri dvíhaní môjho B-čka ! Jedna otáčka pritiahnutia skrutky torznej tyče o 360°mi zdvihla auto o 6,5mm! Merané od lemu blatníka, po spodnú časť disku(ne po zem)! Predok mám dotiahnutý o 10 otáčky a auto vpredu zdvihnuté o 6.5cm! Zadok je podložený 8.5cm podložkami. Vpredu je to s tlmičmi ok,len si zmenšíš dráhu vyvesenia kolesa,pri zachovaní dorazu horného ramena! Vzadu je dorazom vyvesenia kolesa tlmič,čiže je potrebné tlmiče predlžovať (už pri 6cm podložkách). Ak máš origo. sadu s dlhšími pružinami,tak aj tlmiče budú dlhšie a teda sa to teba netýka! A ešte som si všimol,že na krabici sú tlmiče s okami pre uchytenie, aj hore, aj dole. Však niesu také aj v skutočnosti? :grin:
Naposledy upravil(a) majo dne 13 úno 2010 22:42, celkem upraveno 1 x.
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

majo: taky díky za rady ... vidím to na 5 otáček a měřit :grin:
krabice na tlumiče budou nějaké univerzální, tlumiče už jsou prodloužené a oka nemají
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

tak jsme to tam včera namontovali ... a ... zadek se zvednul víc než jsem čekal, ale torzky ve předu už byly zatočené na doraz (1/2 závitu)
tak mám "obavy" že budu muset koupit i evropské torzky :(
v každém případě velké houpání a naklánění přestalo, za chvíly jedu cca 600 km do Německa, tak bude první ostrý test
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
John Cleese
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: 02 čer 2008 14:21
Bydliště: Santa Barbara - Kalifornie, USA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od John Cleese »

Torzka se dá vytáhnout z remene (držáku) a nasadit do drážkování pod jiným úhlem tak aby se držák vyklopil a rameno se dalo snížit dolu. Je to pracnější ale rozhodně levnější než nový torzky, který tam taky budeš muset naklepnout.
My hovercraft is full of eels!
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od farmář »

souhlas s ministrem švihlé chůze.
Jinak tímhle zvedáním se želbohu přitvrdí předek a není to moc pohodlné, smutně vzpomínám na ježdění s červeným. Tohle je proti tomu koza tvrdá.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

paráda, díky za radu
já bych klidně předek ještě přitvrdil, takže mi to vůbec nevadí :grin:
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
John Cleese
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: 02 čer 2008 14:21
Bydliště: Santa Barbara - Kalifornie, USA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od John Cleese »

Rom.Honda píše:...já bych klidně předek ještě přitvrdil, takže mi to vůbec nevadí :grin:
Doporučuju místo tlumičů vhodně zkrácenou lešenářskou trubku. :lol:
My hovercraft is full of eels!
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od farmář »

opět kurva souhlasím :) nejde o to že přitvrdíš, jako že si hlavně zkrátíš dráhu do dorazu. A to je hnus velebnosti! :roll: Všeho s mírou. Ne s tím alkáčem. :lol: co s ním všichni pijó a pak před knajpó blijó :mrgreen: Hele dá se to ale vytahuješ tlumič, nechtělo by ho to podložiti? Von ten výrobce nebyl takovej tupec že to udělal jak to udělal :) půl práce je pak dvakrát víc zlosti! :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od farmář »

Jinak Romane pěknej vozejk, jen co je pravda! mám slabost pro černou :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

farmář: děkuji za radu i za pochvalu ... taky jsem na černý (auta !!!) :grin:
trailmaster píše, že by měl být předek zvedlý o 25 mm no a já ho má teď spíš lehce snížený (díky zvedlému zadku)
tak předpokládám, že na to mají tlumiče přizpůsobené
počítám s tím, že pak podložím dorazy taky o 25 mm aby se torzky moc nepřekrucovaly

přikládám, sice bídné, ale foto kde je vidět ten rozdíl mezi přední a zadní nápravou

PS. tím vyvstal další problém :cry: jak snižit kouli na tažném, protože teď jezdím s prázdným vlekem v podstatě hlavně na zadní nápravě ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ_podvozek“