Jaky mi doporučíte tlumiče

Sem piště cokoliv, co se týká sekce Podvozek, ale nezapadá konkrétně do předdefinovaných kategorií sekce Podvozek
Odpovědět
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Janeš Petr »

popros nějakého jezaďáka, ať ti s traktorem přejede oje na káře a máš po starostech. když si všimneš, oni to tak maj udělané skoro na všech vlecích co vlastní
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od farmář »

Petře ty jsi vůůůůů....bec děsně nápaditej :wink: sám víš od čeho to maj.

Romane to se většinou řeší dost krutým způsobem že se vzadu navaří ocelová deska a čep převaří níž, viz Jeepy. Osobně bych to udělal jinak, aby to neřvalo.....sundal bych celý držení z rámu a prodloužil a zesílil to tam, bude to pod kastlí. Pokud by to nestačilo, nebo moc snížilo celou rozporku, tak nevím co máš za závěs ty ale u mne z ní jdou dva ocelové trojůhelníky dolu a tam je navařené nesení koule. Tak prodloužit dobře ty. Mělo by to vypadat fabricky a originálně.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Žanek »

Pokud uděláš cokoli aby jsi dostal kouli do původní výšky tak si upravíš nájezdový úhel zpět jako před zvednutím. To už bych přemýšlel jak upravit přímo kouli.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od farmář »

pokud používá pouze svůj vlek tak bezproblému, pokud ne je to dost blbý. Jo a pak ten vlek nepůjde moc jiným. I když, jak kterej, tahám sem tam Adama 66 nebo jak se mu nadává a za červeným coměl kouli dole byl o hodně níž než za majitelovo dodávkou od Medvěda, no problem ani u jednoho auta.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

plaťák na auta mám svůj a tam by to vyřešit šlo ... ale chtěl bych ho na jaře prodat a koupit nový
teď jsem čerstvě koupil i vlek na koně, ale tam je to neřešitelné :(
vznesl jsem dotaz na výrobce tažného, jestli by nebyla nějaká "koule" ohnutá dolů
no a zatím jsem to vyřešil v domácích podmínkách tak, že jsem dal kouli lehce šikmo dolů a dostal se cca o 7 cm níž (původně byla vodorovně)
výška není ještě úplně ideál, ale je to o mnoho lepší
jen nevím jestli to takhle může být ???
Co myslíte :?:
A jak vy máte vysoko tažné :?:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od farmář »

a je to tak strašně vysoko???
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

před dnešní úpravou byl vršek koule 54 cm nad silnicí ... hlavně se to s vlekem i blbě chovalo
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od farmář »

:grin: :grin: :grin:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Žanek »

Rom.Honda píše:plaťák na auta mám svůj a tam by to vyřešit šlo ... ale chtěl bych ho na jaře prodat a koupit nový
teď jsem čerstvě koupil i vlek na koně, ale tam je to neřešitelné :(
vznesl jsem dotaz na výrobce tažného, jestli by nebyla nějaká "koule" ohnutá dolů
no a zatím jsem to vyřešil v domácích podmínkách tak, že jsem dal kouli lehce šikmo dolů a dostal se cca o 7 cm níž (původně byla vodorovně)
výška není ještě úplně ideál, ale je to o mnoho lepší
jen nevím jestli to takhle může být ???
Co myslíte :?:
A jak vy máte vysoko tažné :?:

Něco takovýho co jsi provedl jsem měl na mysli. Ne upravovat to na vozejku. Jasně jsem psal o KOULI.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od farmář »

hm tu má krátkou, asi jsi předpokládal jestli nemá dost častý vysoký hák což. Nemá.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Janeš Petr »

já bych radši upravil to oje na káře, než si snížil najezdovej ůhel auta. když jsme za ivecem tahali starej dvouosák, měli jsme na ojeti pod nájezdovou brzdou přišroubovanej 10cm svařenec ( žárově zinkovanej, stejně jako kára ), takže se výška klapačky srovnala s výškou auta a procházelo to i na STK bez povšimnutí
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

to by sice bylo řešení, ale jak tady nakousl farmář, nemohl bych vlek nikomu půjčit, ani já bych nemohl zapřáhnout jiný :(
spíš kdyby byl nějaký hák prohnutý dolů
no uvidím jak bude fungovat úprava "samo-domo"
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Janeš Petr »

to máš pravdu, zas na druhou stranu, zrovna vlek je taková věc, co se zrovna moc nepůjčuje, protože to pokaždé dopadne stejně. nikdo ti za pujčení nic nedá a ty máš tejden práce
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Rom.Honda »

tak to máš svatou pravdu :grin:
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jaky mi doporučíte tlumiče

Příspěvek od Janeš Petr »

když nic jiného, jdeš vyměnit půlku žárovek a koupit jeden nájezd, co jsi dotyčnému údajně zapoměl ke káře půjčit. pak ji chceš připojit a ejhle, kolečko na podpěře ojete až k osičce, jak ho někdo zapoměl dotahnout a půlku cesty z Mnichova absolvovalo pěkně po asfaltu, protože se klička sama povolila. káru naložíš a zjistíš, že je prázdná guma a když ji chceš odpřahnout, zjistíš, že nejde zabrzdit, protože někdo ohnul páku ruční brzdy v rejdu o kryt rezervy na autě a západka je uplně mimo rohatku. o odrazkách ani nemluvím, přece jich byla většina rozbitejch, už když jsi káru pujčoval.... ještě že už žádnou káru nemám. když ji potřebuju, vždycky se najde někdo, kdo mi ji pujčí a rád si ji dá zas po mně do pořádku :twisted:
Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ_podvozek“