Rám podvozku (Frontera i Campo), údržba, koreze, praskání

Cokoliv co se bude točit a týkat nosného rámu vozidla, jeho údržby, popř. úprav, všechny modifikace Frontera. Nepatří sem přední ochranný rám !!!
Bc. Daniel Pýcha

Rám podvozku (Frontera i Campo), údržba, koreze, praskání

Příspěvek od Bc. Daniel Pýcha »

Tak to jste neviděli. Rám u Campa za kabinou je jako tenčí krajích chleba (doslova a nepřeháním). Za nánosem bláta azbytků nátěrů po opálení autogenem to vypadalo úplně k zblití. Myslíte si Fronteráci , že ty vaše jsou 100% ?.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Prásk

Příspěvek od Slaava »

Těžko říct, stále si v tomhle ohledu nepřipouštím pochybnosti. O tom, že se Campo po určité době rozlomí vejpůl sem četl a slyšel už několikrát.
Lukáš

Příspěvek od Lukáš »

Fronteráci mají výhodu,že jim ten rám drží pohromadě karoserie. My Campisti máme karoserii ze dvou částí takže se ten rám občas zlomí. Já už mám ten svůj vyvařenej, tak se snad nezlomí.
B53

Campo

Příspěvek od B53 »

Zdravím všechny. Je možné se zaregistrovat do vašeho klubu i kdyš nemám Fronteru, ale Campo. Nemám ji dlouho a občas potřebuji nějakou radu. Díky za odpověď. B53
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Campo

Příspěvek od Slaava »

B53 píše:Zdravím všechny. Je možné se zaregistrovat do vašeho klubu i kdyš nemám Fronteru, ale Campo. Nemám ji dlouho a občas potřebuji nějakou radu. Díky za odpověď. B53
No jasně, vole - jsi vítán! :wink: Se zaregistruj, vole a per to sem pod tlakem, vole! :D
Bc. Daniel Pýcha

Příspěvek od Bc. Daniel Pýcha »

Vivat Campo! Vivat Campo! Vivat Campo!
Uživatelský avatar
Kondor
Site Admin
Příspěvky: 186
Registrován: 23 dub 2005 20:17
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj; FRONTERA 3.2i V6, AUT, už je zvýšená, ostatní zatím základ ...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kondor »

Pro B53:

Registrace tady v diskuzi ti ulehčí přehled, co je zde nového. A navíc ostatní budou vědět, kdo to psal, i kdyby jsi se nepodepsal. Takže vítej a klidně se registruj.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Kondor
SERVIS: Chudčice u Brna; servis@offroad-frontera.com; tel.: 608723149
NAHR. DÍLY: Blansko; prodej@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
DOVOZY, ODTAHY, LPG: posta@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
Uživatelský avatar
Kondor
Site Admin
Příspěvky: 186
Registrován: 23 dub 2005 20:17
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj; FRONTERA 3.2i V6, AUT, už je zvýšená, ostatní zatím základ ...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kondor »

Můžu Vám říct, že teď jsme zlikvidovali zbytky Frontery z r. 1992 a ten rám byl naprosto v pohodě a kdyby v něm nebyly zatrhaný šrouby apod. tak se dal klidně znovu použít na dalších 10 let.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Kondor
SERVIS: Chudčice u Brna; servis@offroad-frontera.com; tel.: 608723149
NAHR. DÍLY: Blansko; prodej@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
DOVOZY, ODTAHY, LPG: posta@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Rám štětkou natřený

Příspěvek od Slaava »

Rám jsem si v létě natíral a i když jsem byl původně podezíravý k různým otvorům v něm, tak sem na něm nakonec nenašel žádný problém.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Campo křup

Příspěvek od Slaava »

Dneska jsem mluvil se skorotchánem na téma Opel Campo u nich ve firmě. Praskly jim rámy skoro na všech, na všch se to zavařilo a jezdí to dál. V této souvislosti použil obrat "bylo to dělaný z nočníkový oceli", který mě úplně nadchnul.

O prasklým rámu Frontery sem zatím neslyšel, co vy, holky a kluci :?:
campo12

Příspěvek od campo12 »

Ahoj fronteráci. Už pěkně dlouho šmejdím po netu a hledám něco jako jsou vaše stránky. Zajásal jsem když jsem narazil na vás. Jsem stejný případ jako B53. Taky čerstvý campista (cca 1 rok). Snad nebude vadit, že jsem se zaregistroval bez optání. Mám Campo 2,5 D, motor Isuzu,r.v. 92. Takže žádný mladík. S rámem jsem měl taky problémy. Když jsme ho vyvařovali vypadlo z něho kýbl rzi. Teď mám problém se spojkou. Nevíte o někom v okolí Brna kdo opravuje campa? Pomohla by i dílenská příručka. Švagr je automechanik, ale tohle auto nikdy nedělal. Dík
Uživatelský avatar
Martin Dudík
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 28 dub 2005 10:55
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Campo křup

Příspěvek od Martin Dudík »

Slaava píše:Dneska jsem mluvil se skorotchánem na téma Opel Campo u nich ve firmě. Praskly jim rámy skoro na všech, na všch se to zavařilo a jezdí to dál. V této souvislosti použil obrat "bylo to dělaný z nočníkový oceli", který mě úplně nadchnul.

O prasklým rámu Frontery sem zatím neslyšel, co vy, holky a kluci :?:
Ani já ne. Nezbývá než opakovat co zde již bylo řečeno, a sice že je to dané konstrukcí těch aut.
Důďa
Frontera A 1998, 2,2i 16v.

... hledáš cíl a směr svý ztracený cesty bude to krutej boj, čekaj tě hromy a blesky
Ref: na konci motor přestane vít a duše najde svůj klid...
Bc. Daniel Pýcha

Příspěvek od Bc. Daniel Pýcha »

S paskáním rámu to je následovně. Zakopenej pes je v povrchové úpravě rámu. Ta není. A druhý problém je ve faktu, že každý tlumič na zadní nápravě je jinak. Levý je dopředu, a pravý do zadu (kvůli nádrži). Pokud něco naložíš na korbu (to do frontky nedáš) tak páka na rám na pravé straně je cca 70 cm. Načatej rám je namáhán na ohyb a praskne před předním zavěšením pravého péra. No a je to. Rám frontky není namáhán takovým způsobem pod zatížením jako Campo. Váha se vynese do karosérie a ne na 1m2 korby. Proto frontka nepraská a Campo ano.
P.S připravuju seriál o mém rámu na Campo.
Pupan

Příspěvek od Pupan »

Tak mi dnes praskl ram na Campu. Mam depresi. Neznate nekoho sikovneho v Praze a okoli, kdo by mi to zavaril?

Diky Pupan
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Článek

Příspěvek od Nimrod »

Odpovědět

Zpět na „NOSNÝ RÁM“