Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
pavel.zaj
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 10 zář 2010 21:22
Bydliště: Opava Podvihov, Vuz Frontera A 2.4 dlouha,LPG sekvencni r.v. 93

Re: V rejdu s 4x4 škube = NEJEZDIT SE 4x4 NA PEVNÉM POVRCHU!!!!!

Příspěvek od pavel.zaj »

Ahoj Michale,

potom co jsem videl ve svem prednim difu kompletne ocesane satelity po predcozich majitelich, tak bych se nedivil, kdyby uz tam taky nejaky jeden zub chybel. Predpokladam, ze se nevycesou vsechny najednou. Kdyz je to v taku,tak se to ciste teoreticky muze vice projevit. Asi bych jezdil dal, az se to zmrsi jeste vice. Pak se pozna odkud to jde. Tema vadna rozvodovka jsem tady jeste necetl- tak snad bude taky OK, kardan ? ten by vybroval apod.Homokinetaky ? Je tu tech neznamych jeste dost.
Pak se urcite ozvi,jestli se ti podari na neco prijit.

P.
Uživatelský avatar
Petas480
Začínající diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: 24 led 2009 00:20

Re: V rejdu s 4x4 škube = NEJEZDIT SE 4x4 NA PEVNÉM POVRCHU!!!!!

Příspěvek od Petas480 »

Ja teda nevim jak u fronter, nebo oplíků všeobecně a podle některých to snad ani není možný, ale zkotroluj jen pro jistotu přední kardan protože u nissan doublecab (máme jich u firmy asi 15) už ani na jednom není origo přední kardan, páč se u nich protočily na drážkách. Jinak mi to hodně připomíná, jak to popisuješ, tak se to taky chová a některý nemají volnoběžky vůbec a při vyřazení předku se kardan točí pořád a nic to nedělá, při připojení předku a normální jízdě to občas přeskočí, v tahu třeba po blátě, nebo hlubokém sněhu to chrastí a škube autem a při zapadnutí je to rachot jako kráva a přední kola stojí, zatim co zadek hrabe.
Frontera 2,3TD r.v.1992, Omega 2,5i V6 r.v.1997
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: skubani pri 4-4

Příspěvek od Janeš Petr »

Michal Havelka píše:ted mi pri 4-4 zacala divne cukat a ozyva se neco jako nejake preskoceni zeleza(neco jako kloub ci diferak
pozn. moderátora - jednalo se o vysypaná jehlová ložiska v těhlici a volný kloub poloosy. desítky odkazů na jiná vlákna toto fora, které se nám tu nahromadily jsem vymazal. pan Havelka mi to jistě promine ale už musí začít hledat sám ( i když na to má bohužel málo času ) a své jednotlivé přspěvky bude vkládat do správných vláken. Díky
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: Rány z nápravy ??????????

Příspěvek od D@ve »

tak to bych necekal.. super napad .. me tam neco drhne .. sem mysleel led a ee ja tam mel sutr ... jeste od jezdeni v BRANKACH :lol: :lol: :lol:
a to sem s nim prosel technicku :mrgreen:
Naposledy upravil(a) D@ve dne 25 čer 2011 04:25, celkem upraveno 1 x.
A 2,2 long
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od farmář »

aha, něco jako když se mě ptali, jestli nejsem lišák.....červený campo.....koukal jsem jako idiot. Nebudu to protahovat, dvě zelený huňatý větve zapíchnutý pod autem, trochu to vypadalo jako zametání stop :mrgreen: jsem to nabral v lese a nechápu, jak ty klacky tam mohou tak držet! kdybych je tam chtěl narvat, nepovede se.

To nebylo na STK :lol: :lol: :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od Michal Havelka »

procpak bych neprominul?Jen nejsem zas tak stary na oslovovani pane :lol: Jen jeste jednou dekuji za pomoc a uz se na mne nezlobte za ty otazky a nedostatek casu,prosim :wink: :oops:
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od farmář »

no jestli nejsi pán, jsi dáma, tak bacha na to :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od Michal Havelka »

a nebo by jsem mohl byt jeste hermafrodit :lol: :lol: Ale to urcite nejsem,tak radeji zustame toho pana,ale jen co se pohlavi tyka :oops: :lol:
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od farmář »

opět sry,ale nás se tvoje pohlaví netýká :twisted: 8) prostě si jen vyber, jsi-li zde za male or female :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od Michal Havelka »

v tom pripade si vybiram male :roll: Ale moje nervy uz berou pomalu za sve,jelikoz musim cekat tyden az dorazi loziska,kloub bude sice driv,ale ty blaznivy gufera nemuzu nikde sehnat a nejaka nahrada pry nejde kvuli rozmeru :?
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od farmář »

viewtopic.php?f=21&t=149&p=69902#p69902

tenhle thread jsi nečetl?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od Michal Havelka »

to jsem necetl,az po tvem odkazu.Jen mne mate,ze je to o zadni naprave,ale to se dostavame mimo zdejsi tema :wink: Nekde jsem tu cetl,ze je nejaka nahrada,ale tady u nas to asi nikdo neumi :? Bylo mi receno,ze se normalni gufero o tehlech potrebnych rozmerech nevyrabi.Budu hledat dal a snad neco najdu.Doufam ze co nejdriv,protoze musim ted jezdit brichoplazem a je to utrpeni :roll:
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od Janeš Petr »

Brněnská mateza ti vyrobí řádově za 500,- kč gufero na míru, stačí zadat průměry a šířku, pokud nechceš přistoupit k některému ze zde popsanejch řešení
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Rány z nápravy

Příspěvek od Žanek »

Michal Havelka píše:to jsem necetl,az po tvem odkazu.Jen mne mate,ze je to o zadni naprave,ale to se dostavame mimo zdejsi tema :wink: Nekde jsem tu cetl,ze je nejaka nahrada,ale tady u nas to asi nikdo neumi :? Bylo mi receno,ze se normalni gufero o tehlech potrebnych rozmerech nevyrabi.Budu hledat dal a snad neco najdu.Doufam ze co nejdriv,protoze musim ted jezdit brichoplazem a je to utrpeni :roll:
Pokud seženeě menší gufero ale s potřebnou dírou tak na povrch se dá udělat kroužek.
Uživatelský avatar
Dave136
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 05 čer 2009 12:17
Skype: david-doma
Bydliště: Litoměřice

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od Dave136 »

Ahoj, mám problém když mám 4x4 a jedu do zatáčky (hodně vytočená kola), nebo prudkého kopce tak jdou od předního pravého kola rány jako když něco přeskakuje (takové nepříjemné hlasité cvakání něco jako řehtačka). Na ložiska v kole jsem koukal a homokineťák se zdá taky ok. Nevím co by to mohlo být (napadá mě dif a nebo ty ložiska na poloose)? Díky za radu.

Snažil jsem se něco tady na fóru najít podobný problém a pak teprve jsem napsal.
Frontera B, 2.2 Dti
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“