maximální rychlost při pohonu 4x4

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Uživatelský avatar
maxik.t
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 854
Registrován: 01 zář 2009 21:17
Bydliště: Prostějov

maximální rychlost při pohonu 4x4

Příspěvek od maxik.t »

Zdravím draci fronteráci, chtěl bych se optat, mám fronteru A , 2,5TDS ,když přiřadím 4x4 je nějak omezená rychlost kterou můžu jet nebo kvalt kterej může být zařazenej? Nikde sem se to tady nedočetl a v manuálu to taky není. Celkem by mě to zajímalo,protože bych si nerad zmrvil auto neznalostí. Dneska sem musel přiřadit předek a zdálo se mi že to nějak ztratilo výkon. Vím že 4 kola uberou výkon,ale zdálo se mi to nějak moc,na třojku to mělo 2500 ot. a jelo to 30km/h :( . Máte to taky tak? Předem děkuju za Vaše odpovědí . maxik
NO road ? NO stress ◄OFFROAD►
2.5 TDS long , 1997, 31x13,5 R15 Maxxis Mudzila, naviják 5,4t , lift 6cm + bodylift 5cm ,CB,nějaký ty světýlka na střeše, šnorchl , přední a zadní pevnosťák , expediční zahrádka ,pergola...
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od václav »

A nedal jsi tam redukci, když ti to jelo jen 30 km v h ??? :wink:
To co poisuješ ukazuje na přiřazení redukce, což je změna převodového poměru na výstupu, aby mělo auto větší sílu.
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
matrix26
Začínající diskutér
Příspěvky: 198
Registrován: 08 dub 2006 21:58
Skype: matrix261218
Bydliště: ZL

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od matrix26 »

Mám stejný auto, se 4x4x se dá jet odzkoušeno do 100km/h určitě víc jsem nezkoušel, ale musí být povrch ne čistý suchý asfalt ale sníh, šotolina, hlina atd. to co popisuješ je na 4L rychlost. Když ze 2H posuneš páku dopředu je 4H a z té pak doleva a dozadu (ve směru jízdy) těch 4L (redukce).
ex Opel Frontera A 2,5TDS, CB Team Roadcom 80k, 255/65R16 Conti CrossContact AT, šnorchl, světelná rampa, naviják přední 12000lbs a naviják zadní ATV3500lbs.
Uživatelský avatar
maxik.t
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 854
Registrován: 01 zář 2009 21:17
Bydliště: Prostějov

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od maxik.t »

aha :oops: a já furt myslel že dopřede - doleva - dozadu je normální čtyřkolka. Tak to by vysvětlovalo hodně :grin: ,díky moc za odpověď
NO road ? NO stress ◄OFFROAD►
2.5 TDS long , 1997, 31x13,5 R15 Maxxis Mudzila, naviják 5,4t , lift 6cm + bodylift 5cm ,CB,nějaký ty světýlka na střeše, šnorchl , přední a zadní pevnosťák , expediční zahrádka ,pergola...
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od farmář »

hlavně to nedávej na asfaltu.Jen na ledu sněhu a vyhni se velkému rejdu. Nemáš mezinápravák. Jinak maximálka je stejná na 4H jako na 2H, jen přiřadíš předek.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od Vokoun »

Kuwa Tome, neříkej že si to v tom mrazu nastartoval :?: :?: :lol:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
maxik.t
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 854
Registrován: 01 zář 2009 21:17
Bydliště: Prostějov

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od maxik.t »

Ale joo povedlo se ,koupil sem novou baterku 75Ah a hlavně naproti mě bydlí kluci co jezdí expedice a off s lanďákama ,mrkli na to a pomohli mi nastartovat. Nacupali naftu do filtru pumpou a připojili pomocnou baterku. Sem nevěděl,že to de,holt pořád se učím. Asi mi zamrzala voda v pal. filtru a doufám že ji nemám i v nádrži :evil: . Tet radši parkuju ve stodole a zatím dobrý :grin: . Teť se jen naučít pořádně řadit :oops:
NO road ? NO stress ◄OFFROAD►
2.5 TDS long , 1997, 31x13,5 R15 Maxxis Mudzila, naviják 5,4t , lift 6cm + bodylift 5cm ,CB,nějaký ty světýlka na střeše, šnorchl , přední a zadní pevnosťák , expediční zahrádka ,pergola...
Uživatelský avatar
maxik.t
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 854
Registrován: 01 zář 2009 21:17
Bydliště: Prostějov

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od maxik.t »

farmář píše:hlavně to nedávej na asfaltu.Jen na ledu sněhu a vyhni se velkému rejdu. Nemáš mezinápravák. Jinak maximálka je stejná na 4H jako na 2H, jen přiřadíš předek.
Tohle sem už tady naštěstí vyčetl ještě před ježděním :grin: , ale děkuju za upozornění
NO road ? NO stress ◄OFFROAD►
2.5 TDS long , 1997, 31x13,5 R15 Maxxis Mudzila, naviják 5,4t , lift 6cm + bodylift 5cm ,CB,nějaký ty světýlka na střeše, šnorchl , přední a zadní pevnosťák , expediční zahrádka ,pergola...
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od farmář »

řadit? Jestli myslíš přiřadit předek, tak pokud máš automaty, tak jen když stojíš,pokud manuály a máš je zamčené, tak při jízdě rovně bez plynu se spojkou to tam v pohodě přiřadíš. Synchronizaci to nemá!
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od farmář »

:lol: :lol: :lol: pohoda, ne že bych tě podceňoval, ale my už toho tady četli, to by dalo na knihu. Jednou nějakou spáchám,ale ne o autech, to jsem nikdy nemyslel na tohle téma :)
Když si vezmeš tetku Rowlingovou, tedy ne za ženu,ale jako příklad....tak by se vyřešil minimálně problém s trvanlivostí aut :) i když :lol: jak říká Peťa Janešů, když jich máš víc jak jedno, bude se pořád jezdit :))))) :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
krpy_zlin
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 02 kvě 2009 19:44
Bydliště: Zlín - Sazovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od krpy_zlin »

U mojí se může řadit předek do 100km/hod....nad 60 jsem to nezkoušel..až když vidím, že bych to na zedek nevyjel....Přiřadí se i vyřadí vpohodě...
Frontera B Sport 2,2dti - prodáno, Mitsubishi L200, r.v. 1994, 2,5 TD - prodáno, Jeep Grand Cherokee 4.0 :-)
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od Slaava »

Máš B. Von A.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od václav »

Slaava píše:Máš B. Von A.

Máš A , von B... :mrgreen:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od tirlin »

Nějak tomu omezení rychlosti nerozumím, mám B, nikde jsem nečetl, že bych při 4x4 musel omezovat rychlost, proč? Na zasněžené cestě, jen odhrnuté jezdím denně do práce cca 40km a v levém pruhu 80-100(vždycky po ránu spěchám, jako každý) auto drží jak přibité a žáden nadměrný hluk. Nic zvláštního se neděje. Vše funguje. Prostě jako se zadním na suchu - paráda. Při dlouhých táhlých zatáčkách je prokluz na sněhovém podkladu dobře zajištěn, tak proč omezovat? Sucho je jasné a bez diskuzí, tam se auto musí šetřit.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: Dotaz na pohon 4x4

Příspěvek od tirlin »

Upravuji výraz "odhrnuté" na "shrnuté" - myslím tím shrnuté a uježděné s tvrdým sněhovým podkladem, jen aby si někdo nemyslel, že to jede na asfaltě!!!
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“