Tlumiče frontera B

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od Nimrod »

DJ.Tom píše:Nejsem ztoho vůbec moudrej :o( každý doporučuje to co m a nikde na netu jsem nenašel žádný ucelený test jako je třeba na pneumatiky atd.
ty ES9000 jsem nikde nenašel jen někdo na offroad fóru píše že je má na Samuraji. Stímhle novým autem už nebudu dělat žádné extrémní kousky takže 98 % času strávý nasilnici polňačce sněhu a nechci aby mě to někde vynášelo ze zatáček či to uskkovalo nebo sem cítil každý hrbol, takže nějaký tvrdý nechci zase njaký úplně měký abych na každým hrbolu byl v kříži náprav a houpal se jak koza to taky ne :o( na výběr je děsn moc značek.
Co se týče zvednutí tak to nebudu přehánět, vepředu dám torzky tak o 3 cma vzádu to samé na podloškách jestli budu dělat bodylift nevím bojím se naklánění v zatáčkách když moc zvednu kastli ale jestli jo tak tak o jeden puk tedy kolem 2 cm celkem tedy o 5 cm, tak nevím jestli na tohle stačí standarní nebo už prodloužený, taky nevím jestli s ebere na zřetel že dieselovej motor je o pár kilo těžší než benzín atd.

Ted se nějak nehci dotknout ale jestli fakt není lepší něco značového jako ty Koni.. ale jak moc jsou krátké než ty ES9000 ? Jak jste knim došli že zrovna tyto jsou nejlepší ?
Explorerprocomp je firma která se specieln+ě zabývá výrobou tlumičů, akortá nejsou v evropě moc rozšířené jelikož pochází ze zámoří.
nebyly by teda přeci jen pro mě lepší nějaké neprodloužené nebo při zvednutí už to chce prodloužené ? to je dotazů co ?
Jak jsem psal někde výše máme vyzkoušeno pět drzhů a ES 9000 vycházejí nejlépe.
A asi vás pak Nimode, Slávo nějak kompletně využiju na prohození, zvednutí podložky pod kola atd. ale jak říkám žádný extrém.
Není problém dodáme ti i tlumiče i s prací.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Já jezdím vícero po silnici, takže pro mě by asi moc vhodný nebyly. nebo myslíš snad že ano ? Nechci být jak na velbloudu. Jezdím v Praze takže samej příčnej práh kostky a podobně.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj šlo by použít tyto Monroe ? nemaj označení 4x4 tak by mohli mít standardni tuhost ?

na http://www.tlumice-monroe.cz kódy: D5494 a D8497

díky předem za radu..
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od Nimrod »

Klasické tlumiče standardní délka. Při zvýšení nevhodné, ale dají se použít.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, při zvýšení nevhodné znamená při jakém zvýšení ? pokud chci zvednout jen 5 cm je už problém nebo není ?

Jak moc rychle dokážeš dodat ty jak jsi o nich mluvil ? Chci to zvednout o 5 cm ale chci zachovat komfort na silnici.
Díky
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od majo »

DJ Tome! Nechcem sa ti miešať do rozhodovania,len ti poviem svoj názor! Ja osobne by som si na tvojom mieste tiež kúpil tie Pro Compy od Nimroda! Ja ich mám a som úplne spokojný! Mám 8,5cm lift,čiže mám predlžené! Originál tlmiče nedokázali ani po predlžení (nadstavce) utlmiť "vystrelovanie" predných kolies pri prejazde nerovností, hlavne hore kopcom! Pri našpanovaní torziek sa ti zmení uhol naklopenia ramien, čiže sa ti skráti "páka" kolesa na stlačenie torzky a auto sa ti tým pádom chová ako tvrdšie a preto ti origoš tlmiče nedokážu utlmiť to vymrštenie kolesa po páde do jamy (hovorím o mojom prípade,pri 8,5cm lifte)! Pro Compy tento problém eliminovali,pretože sú stavané na vyššiu záťaž!Zároveň sa dá predpokladať,že vydržia o dosť dlhšie ako origoš! Niesu ani oveľa drahšie!Sú trochu tuhšie a preto sa auto ani nehúpe a v zatáčkách nadmerne nenakláňa! Viem ,že ty nechceš auto nejako zvlášť dvíhať,ale aj tak by som si kúpil predlžené a to z dôvodu,že sa môžeš časom rozhodnúť že dvíhať chceš a problém s tlmičmi ti už odpadá (rezervu spodného dorazu majú dosť veľkú) ! V mojom prípade to rozhodnutie bolo jednoduché,pretože som vedel čo potrebujem a čo od tlmičov očakávam!" Vem to jako můj osobní názor a osobní skušenost s danými tlumiči." AHOJ :wink:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od majo »

Pozerám,že medzi tým si už napísal,že chceš dvíhať 5cm! Tak potom je to asi jasné! Nie? :wink:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

No jo ale pořád se bojím toho že na silnici to bude skákat jako koza a vzatáčkách na nerovnostech uskakovat. nedej bože když jsou tvrdší co udělají na příčném prahu to budu hlavou u stropu
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od *pt* »

teraz ma tu urcite niekto ukrizuje, ale tak ja za seba musim povedat ze som s tymi Procompami neni moc spokojny ..tiez mam 2'' lift a jazdim 90% asfalt a mam pocit ze na to ake su tie tlmice nekomfortne tvrde sa naopak auto v zakrutach hupe az moc...retarderi su katastrofa :? .. take pruzenie ani ryba ani rak .... osobne by som druhyraz skusil uz asi radsej tie Koni ...
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od majo »

Auto je tuhé,žiadne uskakovanie pri nerovnostiach v zátačke.Pekne kopíruje povrch, aj cesty v zlom stave a mne sa to prejavuje len trasením sa karosérie,žiadny buchot (ak máš čapy ok) a už vôbec nie vyhadzovanie pasažierov zo sedačiek!Tie tlmiče nedovolia auto rozhúpať! Nezabúdaj,že dotiahnutím torzky (zmenením východzej polohy a uhlov ramien) sa torzky budú chovať ako tvrdšie,čiže potrebujú silnejšie utlmenie pri spätnom chode po stlačení a to mi už origoš tlmiče nedokázali (pred dotiahnutím torziek v pohode).Každopádne počítaj s tým,že sa ti auto po pritiahnutí torziek bude chovať trochu tvrdšie (nieje to len tlmičmi) a to z dôvodu,ktorý som spomínal vyššie! Keď auto bolo v pôvodnom stave,tak bolo pekne mäkké a tlmilo nárazy aj od kameňov celkom dobre! Po dvihnutí to ztvrdlo a auto začalo nadskakovať a predok auta "vystreľoval" pri rozhúpaní (tlmiče boli predlžené nádstavcami)! Po výmene hore spomínaných tlmičov sa negatívne príznaky stratili, auto zostalo tvrdšie,ale jazdne vlastnosti sa zmenili k lepšiemu! Netvrdím,že iné tlmiče sa takto chovať nebudú,alebo lepšie,len píšem konkrétne skúsenosti s konkrétnymi tlmičmi a neberte to ako neplatenú reklamu! :wink:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

*pt* píše:teraz ma tu urcite niekto ukrizuje, ale tak ja za seba musim povedat ze som s tymi Procompami neni moc spokojny ..tiez mam 2'' lift a jazdim 90% asfalt a mam pocit ze na to ake su tie tlmice nekomfortne tvrde sa naopak auto v zakrutach hupe az moc...retarderi su katastrofa :? .. take pruzenie ani ryba ani rak .... osobne by som druhyraz skusil uz asi radsej tie Koni ...

Zkusil by jsi Koni na místo kterých jaké máš ??? a prodloužené nebo standard
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Tak teď jsem dostal další nabídku na nějake tlumiče
Kayaba říká vám to něco ? Ten člověk říká že jsou i lepší než Monroe nikdy jsem o tom ale neslyšel.

Nimrodééééé Jaký by byl termín dodání těch tvých haloo halooo
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od Nimrod »

Už by jsi to měl mít v mailu. Kayba se také montovali na Frontery. Pokud se nepletu tak je to myslím japonský výrobce. Chování auta je jako s originálními tlumiči. Ale zas bohužel nenašli jsme delší. Možná jsou netvrdím že ne, ale nenašli jsme je.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od Nimrod »

*pt* píše:teraz ma tu urcite niekto ukrizuje, ale tak ja za seba musim povedat ze som s tymi Procompami neni moc spokojny ..tiez mam 2'' lift a jazdim 90% asfalt a mam pocit ze na to ake su tie tlmice nekomfortne tvrde sa naopak auto v zakrutach hupe az moc...retarderi su katastrofa :? .. take pruzenie ani ryba ani rak .... osobne by som druhyraz skusil uz asi radsej tie Koni ...
*Pt* proč by tě někdo křižoval? Názor je názor ať je jakýkoliv.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Tlumiče frontera B

Příspěvek od RAV9 »

niesu robene na opermanentne zatazene auto?
mozno sa pri nich rata nejaky ten pevnostak, navijak... auto sa inac chova ked ma nalozene 100-200 kg navyse
Land Rover Discovery 2
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“