Repase automatických zubových spojek př. kol (volnoběžek)!!!

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Kotrba

Repase automatických zubových spojek př. kol (volnoběžek)!!!

Příspěvek od Kotrba »

Čau kluci,chrasti mi volnoběžky při vyřazenem předním náhonu.Poradíte mi co s tim? :(
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Volnoběžky

Příspěvek od Slaava »

Nazdar, to zas bude dílo :? , takže já bych pro začátek postupoval takhle:
- zkusil bych, jestli sou skutečně vyřazený (zkusil bych zatočit poloosama hned za nábojem kol)
- vydrbal bych je do ryzího lesku
- pokud by to nepomohlo, tak bych zkusil chvíli jet se sundanou klecí volnoběžek, čímž bych vyloučil problémy s kontaktem zubů spojky
Bublina

Příspěvek od Bublina »

Mě se tohle dělo když sem je neměl pořádně namazaný, ale když sem je namazal zase moc tak měli snahu se lepit a taky blbje odskakovaly.
Kotrba

Příspěvek od Kotrba »

Díky, volnobežky už makaj 3mm vrtaky jsou super!!! :idea:
Rosta

Příspěvek od Rosta »

Kotrba píše:Díky, volnobežky už makaj 3mm vrtaky jsou super!!! :idea:

... nechapu, je mozne k tomu upustit nejake slovo?
Honza

Příspěvek od Honza »

Pánové ty 3mm vrtáky .......... tento objev jsem už jednou popisoval zde v předchozí diskuzi. Jsem moc rád že to někomu pomohlo. Cena oprava je jen ty tři vrtáky

Tak ještě jednou:

Nemám fotky, protože jsem to dělal kámošovi na autě a foťák prevít byl uplně jinde. Jsem to nečekal že to objevím. Sepisuju to podrobně, ale podstatou je , že je třeba zvětšit trvale vymezený rozměr mezi základním kolečkem a tím ozubeným co zapadá do zubů na koši. A fór je v tom že tuhle vůli vymezují tři tyčky D=3mm a delky 20mm ty jsem vyrobil z trojky vrtáků cca dl 21,5mm dle opotřebení. Takže jak vyndat a umít zámek už je su stokrát popsané. Potom máte v ruce samotný zámek a když ho podrobně prostudujete tak koukněte skrze tu slabší pružinu na střed a tam určitě uvidíte že ve třech drážkách jsou ty tyčky. Ty jsou třeba vyměnit za delší a to tak že nejvyšší plechový kroužek co drží tu silnější pružinu je třeba vyndat, trochu jako seigrovku. Jestli nemáte čtyři a více rukou tak se vám to še rozkočí. Doporučuji si předem pečlivě zapamatovat ja to bylo v kupě. Na střed spodní kruh,slabá pružina, zubatý kroužek,tři tyčky,podložka,silné péro,a to něco jako seigrovka.
Sesadit jeto trochu hustý tak tři štěnice a nervy v pr... No a zbývá jen nasadit na poloosu vymezit vúli podložkami vnitřní je 20mm vnější 25mm a zasajgrovkovat. Vemte koš a zkuste jestli se při vypnutém zámku zuby nedotýkají měla by být mezi vůle cca 1 mm . Kdzž se dotknou jsou tyčky dlouhé --- zkrátit--- . No teď už jen namazat zašroubovat a frrrrr.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Ach so

Příspěvek od Slaava »

Ach tak - o tyčkách sem čet, zapoměl sem, že si to dělal z vrtáků :idea:
Rozarka69
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2020 21:23

Re: Repase automatických zubových spojek př. kol (volnoběžek)!!!

Příspěvek od Rozarka69 »

zdarec ludia, kupil som uz druhu fronteru a na tej druhej sport frontera model A mi pri vacsom zatazeni puka v prednych volnobezkach. Myslite ze ked spravim tie tycky z vrtakov tak to prestane a pojde to bez pukania. dakujem za odpoved
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“