Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od farmář »

právě. zuby v kelu. to chce k zubaři :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Cobra
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 21 úno 2008 02:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od Cobra »

Tak jsem z pod toho vraku právě vylez - kardan se točí, takže jednoznačně to je diferák, je slyšet jak to jde přes zuby... :x Co se s tím dá dělat? Má někdo zkušenost s cenou za opravu? Nebo bude lepší někde sehnat druhou nápravu a vyměnit to celé? Jsem v koncích, protože je to všechno o financích, které bohužel nejsou. I tak bych ale docela rád znal cifru, se kterou bych měl počítat... :(
Frontera A long, r.v.1997, 2,2i benzín + LPG, alarm Magicar 3000
Jen ve Fronteru víra tvá pevná, i když křehká, silou je, jež dere se i proti větru...
pavel.zaj
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 10 zář 2010 21:22
Bydliště: Opava Podvihov, Vuz Frontera A 2.4 dlouha,LPG sekvencni r.v. 93

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od pavel.zaj »

Podle bydliste jsi kousek od nas, zkus se podivat na polske aukro, kupoval jsem predni pred mesicem za 400 zl ( 2400 CZK), kousek od Bialsko Biale, od vas hodka cesty. Polaci tahaji vraky z Nemecka a v posledni dobe i z Anglie.

P.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od Janeš Petr »

Cobra píše:Tak jsem z pod toho vraku právě vylez - kardan se točí, takže jednoznačně to je diferák, je slyšet jak to jde přes zuby... :x Co se s tím dá dělat? Má někdo zkušenost s cenou za opravu? Nebo bude lepší někde sehnat druhou nápravu a vyměnit to celé? Jsem v koncích, protože je to všechno o financích, které bohužel nejsou. I tak bych ale docela rád znal cifru, se kterou bych měl počítat... :(
nebylo by od věci, hodit sem nějaké rozuzlení, co jsi nakonec v té rozvodovce našel :wink:
Uživatelský avatar
Cobra
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 21 úno 2008 02:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od Cobra »

Janeš Petr píše: nebylo by od věci, hodit sem nějaké rozuzlení, co jsi nakonec v té rozvodovce našel :wink:
Zatím se žádné rozuzlení nekoná, Fronterka už přes půl roku hnije na parkovišti před domem a já na to zatím nemám čas, jsem kvůli práci v jednom kole a ještě to bude muset nějakou dobu počkat... :(
Frontera A long, r.v.1997, 2,2i benzín + LPG, alarm Magicar 3000
Jen ve Fronteru víra tvá pevná, i když křehká, silou je, jež dere se i proti větru...
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od David.hub »

a jsou to vůbec zoubky jak říkáš? Jak psal Pert ,koukni do toho a hoď sem foto a pak se uvidí, třeba se "jen" vysypalo ložisko,přidřelo či co.
ložiska do difu se dají Timkeny sehnat cca za ´9tis kč všechny čtyři.ale jak ostatní to nevím, na to jsou tu jiní lepší odborníci.
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

porucha možná diferáku

Příspěvek od burdaivan »

Ahojte , tak jsem tu zpět ,poopravě motoru,v ýměně setrváku a spojky jsem se chtěl konečně po x měsících svézt ,a ono nic.prapodivný křupání a drhnutí od přední nápravy mě pořádně brzdí, tak že jsem schopen jet 10 km rychlostí a z toho zvuku a hroucení mě opět narostly vlasy... na holý lebce, tak jsem to odtstavil a ty dva km na základnu jsem se nechal slanovat,a bylo jedno jestli mám zařazenej nějakej kvalt nebo jsem v neutrálu... hrůza poslech. dal jsem to na zvedák, pravý kolo je volný na ložisku, ale takovej bordel by to asi nedělalo,a to jsem měnil před výjezdem olej a teď jsem ho vypustil a je z něj skoro emulze,no děs! dif. byl dost rozpálenej,a dif. se otáčí velmi ztuha,že by odešel??? jednou jsem léčil na ivecu zadní dif., když se to vysypalo aale to byl tedy fakt jinej zvuk... Máte prosím s tím někdo zkušenost? koukal jsem do předešlech témat ohledně dif. ale takovej popis jsem tam nezhlídl,ale nemine mě asi rozborka od poloos??? Díky moc za nějaký info... Váńa
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od vlado007 »

Za normalnych okolnosti ak nemas pripnuty predny nahon, ti musi diferak stat a netocit sa. (samozrejme ak nemas manualne volnobezky zapnute). Na tom aute bude asi toho este viacej co ta prekvapi. :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

zadní diferencial frontera A 2.3TD

Příspěvek od burdaivan »

Ahojte, rozsypalo se mě ložisko v zadním diferáku u A 2.3TD hruška povyjela ven. nemáte prosím zkušenoist s tím jestli se ma ta oprava vyplatí, a co stojej třeba ložiska, našel jsem tady nákres zadího dif., ale měl bych možnost koupit za 3 tis. celou nápravu, ta nevím jestli se to vyplatí opravit, nebo přehodit tu jinou.....díky moc za info... oc jsem se tedy po Go motoru nepovozil. Díky moc ta info Váňa
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: zadní diferencial frontera A 2.3TD

Příspěvek od Janeš Petr »

určitě bych volil cestu použít jinou nápravu, jen je třeba zachovat stejnej převodovej poměr, jakej má náprava přední
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od burdaivan »

díky moc, ráno pro ni jedu tak snad to bude o.k. díky moc, zavěsím napravu a jsem rychle hotovej. díky
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
Uživatelský avatar
lukas.musial
Začínající diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: 25 bře 2011 20:05
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od lukas.musial »

Tak došlo i na mě,po opravě prohnilého víka difu a jeho zpětné montáži mi kape olej ze spodní strany víka, Přetěsnit jsem to zkoušel už 3x a stále kape.Když jsem byl v oplu tak mi řekli, že těšnění se nedělá. Opravdu nejde sehnat?
Předtím to bylo na tmelu a neteklo to
EX-Frontera A 2.2i, 5dv, r.v.96, zvednuto + 5cm, Bodylift 40mm, mangels 10x15 pneu MT 31´´,samosvor, NEW LPG, vyvařeno, přestříkáno, dale zatím bez uprav ale určo nějaké budou :-D Tel:733341467
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od palo frontera »

Uz si skusil to riadne odmastit, jemne naniest silikon aj na napravu aj na veko? Nechat to riadne zatuhnut a az potom zalozit a do kryza dotianut. Este mozes popripade kupit tesniaci papier a tesnenie vyklepat podla veka.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
matrix26
Začínající diskutér
Příspěvky: 198
Registrován: 08 dub 2006 21:58
Skype: matrix261218
Bydliště: ZL

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od matrix26 »

i já to tak měl a po opravě to ne ane přestat kapat ale napotřetí se to povedlo a jak píše Palo, chce to pořádně odmastit dát hafo tmelu a nechat opravdu pořádně zaschnout a pak dotáhnout a přestalo to. Takže jen trpělivost a zkusit to znovu.
ex Opel Frontera A 2,5TDS, CB Team Roadcom 80k, 255/65R16 Conti CrossContact AT, šnorchl, světelná rampa, naviják přední 12000lbs a naviják zadní ATV3500lbs.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Problémy s diferenciálem různé (a jeho následná výměna)

Příspěvek od vlado007 »

A hlavne treba pouzit spravny typ tmelu :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“