Campo - porucha diferenciálu a vytahování zadních poloos

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
Loser

Campo - porucha diferenciálu a vytahování zadních poloos

Příspěvek od Loser »

Prosím o pomoc s diagnostikou závady s následujícími projevy (Opel Campo): při jízdě (spíše pokusu o jízdu) vpřed i vzad, se z prostoru zadní nápravy ozývají rány, a jízda je cukavá. Občas se kola kousnou. Podotýkám, že pokusy o jízdu se konaly pouze na první rychlostní stupeň a na cca 5-ti metrech - nic víc mi strach nedovolil :-). Campo jsem koupil nepojízdné, takže neznám okolnosti poruchy.

Setkal se někdo s podobnými projevy a jaká byla pak diagnóza ?
Pokud se potvrdí to, co si myslím (buď vylomený zub na hrušce, nebo rozlámané lamely samosvoru), jaký je postup demontáže diferáku z auta a samotná rozborka diferáku ???

Moc díky všem za rady!
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

dobrá zpráva je že je to Isuzu diferák,jen musíš sehnat ten samej-převod-poměr,stojej tak do bůra jetý,ale zda bude i samosvor chodit perfekt -znáš to.Demontáž - ještě jsem neměl tu čest. Jen jsem pro jeden dif.kdysi jel do Stříbrné u Kraslic ke Karlovi Hosprovi.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Loser

Příspěvek od Loser »

Hmm, tak jsem objel a obvolal všechny možná vrakoviště a diferák mají jen na dvou z nich - cena na jednom 15, na druhém 20k... To mě moc nepotěšilo, v první fázi to zkusím rozdělat a uvidíme.... Opravdu tu není nikdo, kdo by diferák demontoval a připravil mě na různá úskalí ??? Předpokládám, že demontáž je shodná s Fronterou. Díky!
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

diferák

Příspěvek od farmář »

víš co?zavolej Karlovi,dělá je jen 15let,dodnes splácí dílnu tak,že je zdí teréní Oply opravovat do Německa...jdu ti pro číslo,má toho tři řiti skladem a nemyslím že by měl takhle nadsazené ceny.Karel Hospr,Stříbrná u Kraslic (najdeš ho i na webu,ale email nevybírá)721049136 zlom vaz
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Marian Kotvas

Příspěvek od Marian Kotvas »

Nazdar! Prave riesim ten isty problem na mojom Campe, tie iste priznakyChyba- vylamane zuby na hruske. Postup demontaze: najprv olej z difu von, potom povolit centralnu maticu drziacu prirubu kardanu, potom vsetky sroby po obvode priruby diferencialu. Nasledne treba zdvihnut zadnu napravu, polozit na spaliky, zhodit kolesa a brzdove bubny. Potom musis povolit na kazdej strane stiry sroby drziace prirubu loziska poloosi, su to matky dookola poloosy zo zadnej strany nosnej platne brzd. Potom ti staci povytahnut poloosy o cca 10 cm von, tak aby si ich vytiahol z osadenia difu. na to budes musiet povolit drziaci pliesok lanka rucnej brzdy. Mne to stacilo, musel som len trosku ponarovnavat brzdove trubky. ak by to neslo, tak musis zhodit aj tieto brzdove trubky, aby si sa dostal dalej. Nato uz mas dif volny, a mozes ho vybrat von. vela zdaru!!!
rozik.l

Příspěvek od rozik.l »

Marian Kotvas píše:Nazdar! Prave riesim ten isty problem na mojom Campe, tie iste priznakyChyba- vylamane zuby na hruske. Postup demontaze: najprv olej z difu von, potom povolit centralnu maticu drziacu prirubu kardanu, potom vsetky sroby po obvode priruby diferencialu. Nasledne treba zdvihnut zadnu napravu, polozit na spaliky, zhodit kolesa a brzdove bubny. Potom musis povolit na kazdej strane stiry sroby drziace prirubu loziska poloosi, su to matky dookola poloosy zo zadnej strany nosnej platne brzd. Potom ti staci povytahnut poloosy o cca 10 cm von, tak aby si ich vytiahol z osadenia difu. na to budes musiet povolit drziaci pliesok lanka rucnej brzdy. Mne to stacilo, musel som len trosku ponarovnavat brzdove trubky. ak by to neslo, tak musis zhodit aj tieto brzdove trubky, aby si sa dostal dalej. Nato uz mas dif volny, a mozes ho vybrat von. vela zdaru!!!
Zdravim, prosím vás jakým způsobem povytáhnu ty poloosy? Udělal jsem všechno tak jak je to tu psaný a výsledek že mi ta bestije drží jak když by byla heftlá. Okukuju to ze všech stran a nevidim nic co by je mohlo ještě držet.

Když tak na ten datum koukám tak sem píšu asi zbytečně...
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Náprava

Příspěvek od Slaava »

rozik.l píše:
Marian Kotvas píše:Nazdar! Prave riesim ten isty problem na mojom Campe, tie iste priznakyChyba- vylamane zuby na hruske. Postup demontaze: najprv olej z difu von, potom povolit centralnu maticu drziacu prirubu kardanu, potom vsetky sroby po obvode priruby diferencialu. Nasledne treba zdvihnut zadnu napravu, polozit na spaliky, zhodit kolesa a brzdove bubny. Potom musis povolit na kazdej strane stiry sroby drziace prirubu loziska poloosi, su to matky dookola poloosy zo zadnej strany nosnej platne brzd. Potom ti staci povytahnut poloosy o cca 10 cm von, tak aby si ich vytiahol z osadenia difu. na to budes musiet povolit drziaci pliesok lanka rucnej brzdy. Mne to stacilo, musel som len trosku ponarovnavat brzdove trubky. ak by to neslo, tak musis zhodit aj tieto brzdove trubky, aby si sa dostal dalej. Nato uz mas dif volny, a mozes ho vybrat von. vela zdaru!!!
Zdravim, prosím vás jakým způsobem povytáhnu ty poloosy? Udělal jsem všechno tak jak je to tu psaný a výsledek že mi ta bestije drží jak když by byla heftlá. Okukuju to ze všech stran a nevidim nic co by je mohlo ještě držet.

Když tak na ten datum koukám tak sem píšu asi zbytečně...
Koukni sem, třeba ti to pomůže: viewtopic.php?t=1425&start=15
rozik.l

Re: Náprava

Příspěvek od rozik.l »

Slaava píše:
Koukni sem, třeba ti to pomůže: viewtopic.php?t=1425&start=15
Dík to je přesně to co jsem potřeboval vědět. Takže když mi to nešlo do teď silou, tak na to vynalozim ještě větší sílu :-)

Ještě otázka: Nemáte někdo na to nějaký zlepšovák, abych na to mohl použít deseti kilovou palici, nebo prostě něco, aby ta bestie povolila?
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Náprava

Příspěvek od Slaava »

rozik.l píše:
Slaava píše:
Koukni sem, třeba ti to pomůže: viewtopic.php?t=1425&start=15
Dík to je přesně to co jsem potřeboval vědět. Takže když mi to nešlo do teď silou, tak na to vynalozim ještě větší sílu :-)

Ještě otázka: Nemáte někdo na to nějaký zlepšovák, abych na to mohl použít deseti kilovou palici, nebo prostě něco, aby ta bestie povolila?
Nezaručuju ti, že Campo to má stejný - to jenom abych byl z obliga až si nápravu přetrhneš vedví.

Takže ty se nemůžeš dostat na ty šrouby, co jistí ložisko z vnějšku a budeš to vytahovat silou ven? Osobně bych to viděl na nějakej monstrstahováček.
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

rad ti poslu rozkres ale nemas uvedeny typ campa a jeho rok vyroby.Takze ti to dam z campa 91-96.
Tady to je:
http://www.offroadcz.eu/img_repair/campo_osa.png
Kurna chlapi nerikejte mi ze to z toho nejde.Musi se to samo odstrojit od vsech tech sracek co tam sou aby zustala hola osa a pak se to musi vytahnout.Je fakt ze je tam lozisko tak to asi pude hur ale zas tak hrozny to nemuze bejt.Zkusil bych kolem dokola klepat kladivem.To musi jit ven pokud to tam neni kously.Pokud ne pak zkusit jedine nahrat most.
rozik.l

Re: Náprava

Příspěvek od rozik.l »

Slaava píše: Nezaručuju ti, že Campo to má stejný - to jenom abych byl z obliga až si nápravu přetrhneš vedví.

Takže ty se nemůžeš dostat na ty šrouby, co jistí ložisko z vnějšku a budeš to vytahovat silou ven? Osobně bych to viděl na nějakej monstrstahováček.
Ty šrouby už mám venku, k tomu mi dopomohl přítel autogen. Teď by to mělo čistě teoreticky držet jen na tom ložisku, ale bojim se na to nějak víc praštit nebo to nahřát kolem ložiska abych to nedomrtvil.. Nějakej stahovák mě taky napad ale nějak mě nenapadá jak by měl vypadat a zaco ho upnu :-(
rozik.l

Příspěvek od rozik.l »

patas píše:rad ti poslu rozkres ale nemas uvedeny typ campa a jeho rok vyroby.Takze ti to dam z campa 91-96.
Tady to je:
http://www.offroadcz.eu/img_repair/campo_osa.png
Kurna chlapi nerikejte mi ze to z toho nejde.Musi se to samo odstrojit od vsech tech sracek co tam sou aby zustala hola osa a pak se to musi vytahnout.Je fakt ze je tam lozisko tak to asi pude hur ale zas tak hrozny to nemuze bejt.Zkusil bych kolem dokola klepat kladivem.To musi jit ven pokud to tam neni kously.Pokud ne pak zkusit jedine nahrat most.
Já mám Froncka Áčko rok narození 1992 s naftovými poníky o 2.3TD. Vypadá to že ta zadní náprava je stejná nebo přinejmenším dost podobná jak u Campa..
Jinak kladívko jsem zkoušel, pak kladívko vystřídala palička a teď už mám poruce deseti kilovou palici a hadice od autogenu, ale bojim bojim :( už teď to vidím né moc levně tak abych si to někde nepřilepšil..
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

to rozik.I to musi jit ven samo pokud se ti tam teda nedostala voda a neprirezlo to ale to je hovadina.Kloudak to stahl bez nasili me to slo taky.Tam musi bejt jinej problem.Kdyz do toho klepes ma to snahu jit ven?Vznikne ti tam mezi mostem a tou podlozkou mezera?Pokud ne tak je to divny.Ta poloosa v difu na nicem uz nedrzi a je to usazeny cely na tom vnejsim lozisku a v difu bude podle me dalsi.Musel bych se na to mrknout ale nejsriv rano ted se k tomu nedostanu.
rozik.l

Příspěvek od rozik.l »

patas píše:to rozik.I to musi jit ven samo pokud se ti tam teda nedostala voda a neprirezlo to ale to je hovadina.Kloudak to stahl bez nasili me to slo taky.Tam musi bejt jinej problem.Kdyz do toho klepes ma to snahu jit ven?Vznikne ti tam mezi mostem a tou podlozkou mezera?Pokud ne tak je to divny.Ta poloosa v difu na nicem uz nedrzi a je to usazeny cely na tom vnejsim lozisku a v difu bude podle me dalsi.Musel bych se na to mrknout ale nejsriv rano ted se k tomu nedostanu.
Pravě že se ani nehne :( a to už jsem dotoho řezal prřez starej ráfek palicí. Ještě to zkusím nahřát opatrně autogenem jestli to povolí a budu se modlit abych něco nezkurvil...
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

to je divny jestli se to ani nehne tak to mas jeste nekde prisroubovany.Ta poloosa musi jit ven sama.
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“