Diferenciál se zvýšenou svorností - poruchy a zkušenosti

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Slaava »

Já už nevím, podle mě se samosvory objevovaly tak nějak náhodně bez závislosti na motoru - Bufu ho jestli se nepletu má na 2,3TD.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
BUFU 2,3 Č.Krumlov
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 522
Registrován: 04 lis 2008 19:43
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od BUFU 2,3 Č.Krumlov »

Slaava píše:Já už nevím, podle mě se samosvory objevovaly tak nějak náhodně bez závislosti na motoru - Bufu ho jestli se nepletu má na 2,3TD.
nepleteš se mám ho tam :grin: a ta zelená ho má taky a taky je to 2,3TD
:grin:
Uživatelský avatar
pida3.2v6
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 574
Registrován: 21 led 2011 17:59
Bydliště: Dlažov-někde u Šumavy

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od pida3.2v6 »

mám sice Béčko,ale samosvor mi taky nešlapal a jako první jsem vyměnil olej a všechno je v pohodě,šlape jako novej a v terénu je to neskutečnej rozdíl ať už v bahně,nebo kamenitý výjezdy s velkým vykřížením
Frontera B 3,2 V6 ,r.v.2000,246 000 km,manual,dlouhá,LPG,pera + 7 cm + prodloužený Rancho RS 5000,rozšířená +3+3 cm,protektory Colway C Trax MT 245/70 R16
Uživatelský avatar
BUFU 2,3 Č.Krumlov
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 522
Registrován: 04 lis 2008 19:43
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od BUFU 2,3 Č.Krumlov »

jo a všem co vám dif vzatáčkách drnčí či v něm škube (s naloženou károu se zvuk zesílí) nebo jakej koliv jinej popis zvuku kromě opravdu zvuků nezdravejch a na rovině mlčí tak věřte tomu,že máte dif se zvíšenou svorností.Taky sem s toho byl vykleplej co to je a hledal odpověd tady na stránkách i po telefonu.Nejjednodušší je to opravdu otevřít.Já už dneska nemusím já to poznám i přes nalejvací otvor :grin:
Uživatelský avatar
Hubabuba
Příspěvky: 7
Registrován: 03 srp 2011 17:01
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Hubabuba »

Tak to dělal samosvor, lamely jsou sjetý a spálený. Byl jsme se ptát v Oplu a lamela stojí 3000kč. Jedna. A jsou tam čtyři :lol: Docela pecka...
Nemáte někdo tuchu kde je sehnat?
97´ A dlouhá 2.5tds
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušen

Příspěvek od Slaava »

Zkus tady pohledat, podle mě to tu už někdo řešil a jestli si dobře vzpomínám, tak nejlíp cenově vycházelo dotažení u USA. Zadej si v sekci "Diferenciál" do vyhledávacího okýnka slovo "lamely" a něco ti vyskáče. Mimo jiné i tohle:
viewtopic.php?f=20&t=1217&p=39688&hilit=lamely#p39688
viewtopic.php?f=20&t=1376&p=16635&hilit=lamely#p16635
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od robert.kvita »

Asi mě místní odborníci ukamenují, ale jak vidím ty lamely tak ještě nějakou desetinku pracovní plochy mají, ty unášecí výčnělky taky. Vrže to napálené na nich, což to jenom minimálně do čista zabrousit a dát třeba milimetrovou podložku pod talířové pružiny???
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Janeš Petr »

myslím si totéž. dát novej olej a jezdit dál
Uživatelský avatar
Hubabuba
Příspěvky: 7
Registrován: 03 srp 2011 17:01
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Hubabuba »

Jasný, díky, určitě to tu ještě prohledám, 12tis. se mi zdá dost. Ty lamely na sobě mají jakoby krupičky od sváření a u středu už se mi celkem sjetý zdaj. Ale poradit si samozřejmě nechám :-)
97´ A dlouhá 2.5tds
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od robert.kvita »

Nekoupils nové auto, pokud někdo nechá samosvor dlouho protáčet, tak se musí spálit. Hlavně olej 75W/140 specifikace GL5 LS (Limited Slip) Na cenu tady nehleď.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
liborabrit
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 12 srp 2011 16:13
Bydliště: Telč,okres Jihlava

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušen

Příspěvek od liborabrit »

Zdravím chlapy,přemýšlím už delší dobu taky u uzávěrce diferenciálu na předek.Zatím bych chtěl vyměnit alespoň lamely samosvoru v zadním difu,ale nemužu je nikde sehnat.Nevíte prosímvás někdo,na koho se obrátit nebo nějaký odkaz..?
Tady na foru jsem pár odkazu našel,viz "Vesmír",ale už jaksi nefungují nebo alespoň mě nejdou otevřít :(
Díky za každou informaci,Libor
Frontera B 2,2 DTi,Sport,r.v.2000,Chip 107kW,péra Maxík+7cm,naviják 5,4t,šnorchl,rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,světel.rampa
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušen

Příspěvek od robert.kvita »

medvěd09 má celou nápravu z tvýho typu auta s ls difem, má ji schovanou asi pro mně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Stolarik
Příspěvky: 6
Registrován: 15 lis 2010 21:11
Bydliště: Bratislava-Rača

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušen

Příspěvek od Stolarik »

Nazdar hosi,tiez mam tento problem ,ze mam samosvor ale nefachci.Skusim vymenit olej a uvidi sa.Vymenil by som aj lameli ale neviem ich nikde zohnat tie vesmirove odkazi uz nefunguju jak pise liborabrit.Poradte niekto prosim.
Opel Frontera,2.2DTi,2001,dlha,5cm lift, cierna je dobra
Uživatelský avatar
liborabrit
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 12 srp 2011 16:13
Bydliště: Telč,okres Jihlava

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušen

Příspěvek od liborabrit »

Zkus vyměnit ten olej a uvidíš.Já ho taky vyměnil a už to maká,takže lamely již nescháním.. :wink:
A pokud Ti to nepomůže,tak to bude asi docela problém.Volal mi ohledně toho "robert.kvita" a povídal,že ty lamely už není dneska prakticky skoro vůbec možný sehnat... :?
Frontera B 2,2 DTi,Sport,r.v.2000,Chip 107kW,péra Maxík+7cm,naviják 5,4t,šnorchl,rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,světel.rampa
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušen

Příspěvek od myslivec »

Zatím testuju jednoho maníka, který dělá lamely to samosvoru na závodní specíály (závody do vrchu) no a sranda je, že používá keramiku, zatím nevím, jakou to má životnost. Chci to mít ověřené, než to nabídnu,tak jako oprava palubky na B-čku a zatím to vypadá dobře :wink: :wink: :wink:
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“