Diferenciál se zvýšenou svorností - poruchy a zkušenosti

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Honza T.
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 18 bře 2007 16:54
Bydliště: Východní čechy

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Honza T. »

panove, co misto LSD lamoloveho diferaku pouzit neco jineho. Ja s tim tedy zkusenosti nemam, ale jestli se nepletu tak Frontera B by mela mit zadni napravu Dana 44 a na to se da sehnat mraky ruznych zaverek od automatickych az po manulni - Powertrax, Detroit locker, ARB.... Nejlevneji by vysel asi powertrax za cca 6000 kc.
prehled moznosti treba zde http://www.power-trax.de/produkte/locker/locker-e.htm
98' B sport 2,2i ,suspension lift 3" , body lift 1", kola BFG A/T 31x10,5 - prave proveden
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od václav »

Možná se mílím , ale Danu 44 tady žádný Béčko nemá, možná to maj jen isuzu .
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Honza T.
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 18 bře 2007 16:54
Bydliště: Východní čechy

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Honza T. »

No ja si prave take jisty nejsem vycetl jsem to na jinych forech , je to tvrzni jednoho tamniho diskutera. Otazkou je nakolik se tomu da verit a zda je to to tak i v evrope stejne. Takze asi nezbyde nez pockat az nejaky odvazlivec nejakou tu uzaverku koupi a pokusi se to do toho diferaku namontovat :)

Cituji:

All the B Frontera's (1998-2004) had a "Isuzu 10 BOLT" front axle and a "Dana 44" rear axle.

For the rear there are sure lower gears. For the front too, but those are harder to get.

For the front you could get:
4.77 OEM gears (not sure where to get those is Europe)
5.12 OEM gears (BigMeatVX sells them on this forum)
5.38 Aftermarked gears (which are out of production AFAIK but sometimes the appear on E BAY or the forum or something)

The rear is just going to a jeep shop and telling which ratio you want! The Dana 44 is a very common axle.

On the A Frontera's (1991-1998) they used GKN axles, which also had the 4.88 availability from stock.
If you want this ratio, you can swap a GKN 4.88 front axle under it and buy a matching ring and pinion for the rear. BUT there is no locker available for this axle and it's also slightly weaker!
98' B sport 2,2i ,suspension lift 3" , body lift 1", kola BFG A/T 31x10,5 - prave proveden
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Slaava »

Už se to tu řešilo víckrát. Musím se přiznat, že to moc nesleduju ale podle mě na svým autě nikdo asi zatím nápravu DANA 44 nenašel. Nedávno o tom psal i Robert: viewtopic.php?f=20&t=3308&p=70505#p70505

Zkus si tady do vyhledávání zadat DANA 44 a uvidíš, co ti vyskáče.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od robert.kvita »

Opravdu s největší pravděpodobností na Fronteru nikdo nic takového nedodává. Jak jsem psal jinde Adam dával do těch vozů kdeco a sám proto prodává jako díl celý komplet zadní nápravy s difem. viz download/file.php?id=6434
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Hubabuba
Příspěvky: 7
Registrován: 03 srp 2011 17:01
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Hubabuba »

Víte někdo jaký nápravy se dávaly do Forntery A? Řeknou mi to třeba v Oplu podle VINka? Potřeboval bych sehnat lamely do samosvoru, ale nevim do čeho :roll:
97´ A dlouhá 2.5tds
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Janeš Petr »

vzhledem k tomu, že lamely jsou drahé jak mast na oči a auto staré jak Peřinkův osel, asi bych to nejdřív otevřel abych zjistil, co vlastně mám schánět. ono by tě mohlo pak docela dost mrzet, když zjistíš, že celou závadu spravila flaška oleje za 200,- kč
Uživatelský avatar
Hubabuba
Příspěvky: 7
Registrován: 03 srp 2011 17:01
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Hubabuba »

Ano, to máš pravdu, olej už jsem vypustil, pravda, víko jsem sundaný neměl, ale dírou ve výpusťáku a tou nalejvací tam trochu vidět je, talířový kolo je ok, neni na něm sebemenší náznak nějakýho odírání, v oleji ani nebyly žádný špony.. Ta náprava byla před cca třema měsícema měněná, tu starou, která zůstala v servisu bohužel vyhodili, původní majitel už jí nechtěl, tak tam chvilku ležela a už je ve šrotě, byť diferák měla dobrej. Za studena je všechno ok, po ujetí cca 15km a ohřátí to v rejdu při rozjezdu začne "dřít", po rovině je to v pohodě. Na 99% to tipuju na lamely, nicméně bych stejně rád věděl, co že to tam je vlastně za nápravu.
97´ A dlouhá 2.5tds
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Janeš Petr »

co má talířové kolo společného s jízdou v rejdu ??? v rejdu se ti začnou točit satelity po centrálních kolech a ty dírou po kontrolním šroubu určitě neuvidíš. zrovna tak neuvidíš prasklý čep satelitu nebo prasklé prožiny samosvoru.píšeš, že jsi už olej vypustil ale nepíšeš, jestli jsi tam zas nějakej nalil zpátky. u 2/3 lidí tady z fora to veškeré problémy s pazvuky v rejdech vyřešilo. zkus tu trošku pohledat a najdeš všechno i s fotkama
Uživatelský avatar
Hubabuba
Příspěvky: 7
Registrován: 03 srp 2011 17:01
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Hubabuba »

Já jsem neřekl, že má talířový kolo něco splečnýho se zatáčením, jen poznatek, že na něm neni vidět žádný poškození a že v oleji nebyly žádný špony :wink:
Na satelity samozřejmě nevidim a rozebrat se to chystám, nechtěl jsem diagnózu co s tim mám, na to snad přijdu, jen mi jde o typ nápravy, jestli je shodné i s jinou fronterou... to jsem tu zatim nenašel, proto jsem se ptal.. Ale budu ještě hledat. Vyloženě o nápravách jsem našel tady viewtopic.php?f=21&t=203, ale co je to za typ už se nepíše.
Jo a olej jsem samozřejmě nalil zpátky...
97´ A dlouhá 2.5tds
Uživatelský avatar
SulakOndrej
Začínající diskutér
Příspěvky: 292
Registrován: 05 říj 2010 16:52
Bydliště: SK - Sered

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od SulakOndrej »

Hubabuba píše:Víte někdo jaký nápravy se dávaly do Forntery A? Řeknou mi to třeba v Oplu podle VINka? Potřeboval bych sehnat lamely do samosvoru, ale nevim do čeho :roll:

Pokial viem 2,5TDs nema samosvor... ak sa mylim opravte ma niekto
Firemna Fobia 1,2TSi
+ rybarska Felicia Combi 1,3i...
ex- Frontera A 2,5Tds, 5dv, predana pri 276 000km a stale posluchala...
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Janeš Petr »

Hubabuba píše: Jo a olej jsem samozřejmě nalil zpátky...
to jsem tušil ale taky jsem tušil, že jsi tam nedal novej. schválně se tu podívej, kolika lidem se to po VÝMĚNĚ oleje za novej, patřičné specifikace, opravilo samo, aniž by museli cokoliv jiného dělat. nápravy jsou u fronter všechny stejné, liší se jen převodovým poměrem (/ na štítku pod spodním šroubem víka ) a tím, jestli maji zvýšenou svornost nebo ne, což poznáš podle koše diferenciálu ( obyčejný má koš otevřený se dvěma satelity )
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od robert.kvita »

Problém náprav u Aček je v přelomu dle Win někdy v roce 96, Zadní nápravy s bubnovými brzdami byly nahrazeny kotouči. Ty nápravy se liší zavěšením (listy, pružiny), Rozchodem ( ET disků buď 0 nebo 38) Samozřejmě stálé převody se liší dále stejně dle motorizace a typu (krátká dlouhá).

Samosvor by měl nít čtyři satelitní kola (také informace bez záruky ale je to tak kreslené)
Řeknou mi to třeba v Oplu podle VINka? ANO, Kdo má přístup na Elektronic Parts Catalog. Jen to auto nesmí být už nějak přebastlené.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od Sergio »

2,5TDs dif se zvýšenou svorností nemá :(
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
33.petrd
Začínající diskutér
Příspěvky: 278
Registrován: 13 črc 2011 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Diferenciál se zvýšenou svorností, klady, zápory, zkušenosti

Příspěvek od 33.petrd »

Sergio píše:2,5TDs dif se zvýšenou svorností nemá :(

ne?že bych měl zarezlý dif?? :grin:
Petr
Ostrava,Opel Frontera A Sport 2,5TDs
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“