Výměna olejových náplní v diferenciálech

Přední nebo zadní. Jeho problémy, náplně, kontrola, atd. všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
aroces

Výměna olejových náplní v diferenciálech

Příspěvek od aroces »

ahoj,nedavno jsem koupil fronteru 2.5 TDS,1997,najeto 210 tis.V servisu jsem chtel nechat vymenit oleje v prevodovce e diferencialech a tam mi rekli (kdyz se na to podivali),ze tam misto oleje je jenom jakasi tuha hmota,ze by to trvalo 3 dny nez by to vykapalo a ze je riskantní to menit,kdyz nevedej jake oleje tam drive byly.Maj prej s tim spatny skusenosti.Co mam delat? (zatim to auto jezdi docela dobre) dik
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Penisové

Příspěvek od Slaava »

Sou to čuráci. Když to necháš na servisu, tak ti svým přístupem k výměně náplní v převodech auto akorát zkurví. O autorizovanejch servisech to bohužel platí dvojnásob. Tohle téma sme tu řešili už bezpočetkrát, v kostce se dá říct jenom, že do difů patří převodový olej splňující normu API GL5 a do převodovky motorový olej (ano, skutečně motorový!) splňující normy API SL/CF. Když dodržíš tyhle výkonostní normy, tak to bude OK a Froncek ti jenom poděkuje. Viskózní normy si vyber sám, podle teplot tobě libých. Pokud je tam "něco hustýho", tak je to nejspíš torzo původní náplně a doporučuju po odtečení tohodle humusu dát tam tak na 500km náplň na vypláchnutí. Více o tomhle tématu najdeš v tomhle dis. fóru na
viewtopic.php?t=55
a hlavně přímo v této sekci "diferenciál" na
viewtopic.php?t=39
neboj se toho, výměnu zvládneš hravě sám.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

dik za radu.udelam jak rikas
PETR&JITKA
Začínající diskutér
Příspěvky: 338
Registrován: 18 srp 2005 21:43

Příspěvek od PETR&JITKA »

ahoj,prosím poraďte jak dostat 1,7l do předního diferencialu. Hladina 1l je zároveň s plnícím šroubem :?:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Plň to po plnicí šroub

Příspěvek od Slaava »

Plň to po plnicí šroub - víc se tam rvát nemá. Kolik to dělá objemově jsem nikdy neměřil, takže nevím jestli to odpovídá tomu, co praví manuál. Ten praví skutečně 1,7 litru.
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

jj presne tak po vypousteci otvor.Ja sem mel v rozvodovce vic a zacalo se mi to pri vyssich rychlostech tlacit kolem predniho kardanu.Tak sem to vzal ke kamosovi a pri vymene oleje v motoru mi to upustili do spravne hladiny a od te doby je klid:-)
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Ve svahu

Příspěvek od Slaava »

Pokud tam chcete narvat víc, tak doporučuji plnit ve svahu. :lol:
PETR&JITKA
Začínající diskutér
Příspěvky: 338
Registrován: 18 srp 2005 21:43

Příspěvek od PETR&JITKA »

Díky. Při první výměně jsem to neměřil a plnil po šroub. Teď jsem měřil a 1l přední.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re:

Příspěvek od Slaava »

PETR&JITKA píše:Díky. Při první výměně jsem to neměřil a plnil po šroub. Teď jsem měřil a 1l přední.
Dělal jsem to před tejdnem a taky: jeden litr a to jsem si myslel, že jsem to nechal vykapat dostatečně.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna olejových náplní v diferenciálech

Příspěvek od stavitel1 »

no tak ten 1liter možem potvrdit a som zvedavy kolko mi vojde do zadneho ?? inak s toho predneho ked som vyskrutkoval šrob tak asi deci vytieklo a potom som ostatne vyhiahol spolu skoro 1,1lita a vošlo tam asi 0,98litra dufam že to bude ok :roll: a ty čo sem pišu že kolko čoho a kam nech si to najprv v praxi overia lebo do motora mi vošlo len 5L a nie 6L a mam presne v strede madzi riskami :wink:
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Výměna olejových náplní v diferenciálech

Příspěvek od RAV9 »

zadný som menil akurat vcera, vojde tam presne 1,9 litra, takze 2 flase akurat :grin:
s tim motorom... ja som niekde cital 5,5 l, vcera mi moji odbornici naliali 5,7 a preplnili ho... grrr :evil:
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Výměna olejových náplní v diferenciálech

Příspěvek od Slaava »

RAV9 píše:zadný som menil akurat vcera, vojde tam presne 1,9 litra, takze 2 flase akurat :grin:
s tim motorom... ja som niekde cital 5,5 l, vcera mi moji odbornici naliali 5,7 a preplnili ho... grrr :evil:
Tak to je ještě pohoda přeplnění - kámošovi měnili olej a do převodovky mu dali o dva litry míň a do motoru o dva víc. Celkový množství trefili ale ve výsledku zkurvili jak převodovku, tak motor :twisted:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Výměna olejových náplní v diferenciálech

Příspěvek od farmář »

jo to se pozná majstr....převodovku nepřeleješ, leda bys ji naklonil, motor má rysku, takže paka největší.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Výměna olejových náplní v diferenciálech

Příspěvek od RAV9 »

Slaava píše: Celkový množství trefili ale ve výsledku zkurvili jak převodovku, tak motor :twisted:
na fakture to sedi ne? :lol:
ale to je buziness, na vymene oleja moc nezarobis, takze sem tam treba bokofku... napriklad vymena motora a predodovky :mrgreen:
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Výměna olejových náplní v diferenciálech

Příspěvek od Slaava »

RAV9 píše:na fakture to sedi ne? :lol: ale to je buziness, na vymene oleja moc nezarobis, takze sem tam treba bokofku... napriklad vymena motora a predodovky :mrgreen:
farmář píše:jo to se pozná majstr....převodovku nepřeleješ, leda bys ji naklonil, motor má rysku, takže paka největší.
Jo, na faktuře to sedí ale na servis se ten kluk vysral a jezdí s chrastící špajzkou a chcčijícíma guferama, takže snaha servisu vyšla nazmar - odsral sem to jenom já, protože sem tomu nešťastníkovi musel měnit olej v převodovce a upouštět motorák. Jinak přeplněnou převodovku sem už taky potkal - majitel ji plnil odvzdušňovací hadičkou, takže plnicí zátku hrubě přelil. :roll:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „DIFERENCIÁL“