Stěrač zadního okna

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od tank »

Jednotku mám z původní frontery... ale trochu mi chybí kabeláž . "Nová" frontera ji nemá dozadu přivedenou. Takže asi vše shodím, a nechám bez. A za pár dní se v rubrice "prodám" objeví komplet motoru zadního stěrače i s řídící jednotkou :grin: :grin: :grin:
A řídící jednotku nemám v levém, ale pravém zadním blatníku :mrgreen:

Pokud dobře chápu -germánský genius neudělal běžný doběhový spinač na motorku stěračů, ale vymyslel elektronickou škatulku :twisted: Asi vyhrabu starý motorek ze zetoru.
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od Janeš Petr »

ono tam klasickej doběh nestačí. ty potřebuješ, aby to během stírání a cyklovače běhalo jen po skle, kdežto při vypnutí musí ramínko přelézt na spodní dveře. je mi ale divný, že tam tu kabeláž nemáš... i když teď koukám, že ty máš sportku, tak tam to možná u hadrové střechy dozadu netahali
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od tank »

Právě u sportky je mi divný systém řízení doběhu "na dveře", dlouhá je má dělené,stěrač má motorek ve spodní polovině. Sportka ne...tam je stěrač montován na sklo, neviděl jsem, že by šel přes dveře dolů. Proto jsem si myslel, že doběhy řídí motorek, a jednotka "cykluje".
U mé staré je kabeláž i jednotka, ale měla jen hardtop. "Novou" jsem pořídil také s hardtopem, ale jako příbal k ní mám i soft.

Zkusím napojit přímo na baterku, a uvidím, co to provede.
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od Janeš Petr »

tak to ti opravdu stačí motorek z traktoru :grin:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:...aby to během stírání a cyklovače běhalo jen po skle, kdežto při vypnutí musí ramínko přelézt na spodní dveře...
Tak tohle je pro mě nová informace. Mě to při každým setření běhá ze skla na dveře a zpátky, takže to raději ani nezapínám. Měl sem za to, že je to telecí řešení z výroby ale spíš to bude tuning předchozího majitele. Takže další do seznamu tolerovaných závad. :|
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od myslivec »

chlapci, klasika doběh stěrače............. :wink: Jestli jede jak má, tak se zvedne z toho dorazu a stírá v intervalu a zůstává v cca na třetině okna, jakmile ho vypneš setře a jde zase dolů na doraz na dveřích - zadních :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od Slaava »

No jo, no, tak sem blbej no a co, ne? :lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od kout.jk »

kolik dáte za řídící jednotku ? :lol:
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od tank »

kout.jk píše:kolik dáte za řídící jednotku ? :lol:
Taky ti zbyla ? :grin: :grin: :grin:
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Opelfrontera888
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 03 říj 2010 16:40
Bydliště: Slovensko BB kraj

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od Opelfrontera888 »

Ja som kúpil komplet zadný motorček aj s prevodom na Ačko ale nepasuje na Bčko :( rozpitval som teda moje a je v háji umelé ozubené kolečko šnekového prevodu , skúšal som ho renovovať natavením plastu ale vydržalo iba pár cyklov :evil: . Keď by niekto zháňal komplet na A mám k dispozícii , podľa známeho čo mi ho predal má byť funkčne , zo zvedavosti som dal dole dekel na šneku ale nepasuje na Bčko . plastové koliesko je OK . Zatiaľ som vybral poistku a kašlem na to .
Od mladi všetky Jawy +ČZ od 5O do 380, Š-120 , Mondeo 1,8 TD , ARO ,Frontera 2,2i LTD 1999, Mondeo 2,2 TDCi
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, po pár experimentech si dovolím k tématu pár poznámek.

Pokud nejde zadní stěrač Koukněte jestli nemáte sepnutý pínač otevřených zadních dvěří (svítilo by světýlko, nebo to jde diagnostikovat skrze op-com) Když je sklo otevřené stěrač se nerozjede. Tahle funkce jde zablokovat prklenutím jednoho kablíku přímo u jednotky (světýlko, alarm atd. samozřejmě půjde).
Tohle většinou způsobuje problémy při experimentech a proto si plno lidí myslí že je jednotka v háji !!!!

Motorek jde krásně otestovat samostatně, má 5 fousů, 2 jsou motor (černý+červený) když se sem dá napětí stěrač bude chodit standarně tam a zpět. Zbylé tři jsou kontakty. jeden je hozený na + a další dva se připínají dle polohy, první na konci druhý když je stěrač na skle (stačí žárovička, pokud nemáte měřák a když pokaždé blikne kontakty jsou ok) tím se vydiagnostikuje stěrač.

To samé lze naměřit až u jednotky aby byla jistota nezlomených kabelů. Pokud i tak vše selhalo, a nepomohla ani výměna jednotky (což by pomoct mělo)
Lze vní udělat fígl, a to tak že bude zadní stěrač fungovat vždy až do koncové polohy. Sepne se páčka a stěrač bude stále jezit i když bude cvakat o zarážku, když se páščka vypne dojee cyklus a zastaví se na zarážce.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
rades
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 15 čer 2009 11:25
Bydliště: Praha

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od rades »

Tak já se přidám taky s dotazem ohledně stěrače. Když stěrač zkusím natvrdo dvěma drátama z baterky tak jde ale zasekává se mezi dveřma a oknem :? takhle mi zůstal když mladá zaparkovala a druhej den jsem otvíral zadní dveře jsem s ním musel hejbat a od tý doby to nemaká a ani náznak že by se motůrek točil?! A ani když je sundanej tak nic, je teda někde nějaký čidlo že by to vidělo jako otevřený dveře? Je na to zrovna super počasí :lol:
hýčkaná na asfaltu - terénu se vyhejbá :D 4x4 limited 3.2 V6
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od Žanek »

Proměř kabeláž. Měl jsem zlomený dva dráty v té harmonice ve dveřích. Neměls někdy přimrzlej stěrač a zapnutej ?
Uživatelský avatar
rades
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 15 čer 2009 11:25
Bydliště: Praha

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od rades »

přimrzlej néé ale spíš zaseklej mezi dveřma a sklem :? !! A kabely proměřím na tom konektoru ve dveřích co je u stěrače??
hýčkaná na asfaltu - terénu se vyhejbá :D 4x4 limited 3.2 V6
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Stěrač zadního okna

Příspěvek od Žanek »

Teď si nemůžu přesně vybavit ale konektor je myslím u zadní svítilny co je zašitej zvedák.
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“