Ukostření ABS

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Frontman
Příspěvky: 8
Registrován: 05 pro 2017 08:54
Bydliště: Staňkov

Ukostření ABS

Příspěvek od Frontman »

Ahoj fronteráci. Vyskytl se mi problém s ABS (kontrolka svítí, abs nefunguje. Vyměnil jsem obě přední čidla (octavia+zvětšil otvory, žádné broušení čidla), natáhl nové kabely (přední až ke konektoru na horním rameni, zadní až ke kenektoru pod sedačku). Od konektoru ABS k čidlům kabely propísknu bez odporu ale když připojím čidla a meřím na konektoru ABS, není tam žádný odpor, nebo jen nějaký problikne. Přímo na čidle ho změřím v pohodě. Když bylo vlhko, ABS fungovalo dobře. Teď když je sucho, tak nefunguje. Nedávno jsem projel louží pravým kolem a po 50m kontrolka zhasla, ale druhý den zase svítila. Myslím že by to mohlo být ukostření. Jenže nevím kde hledat. Na konektoru ABS jsou piny ve dvou řadách. Na konci jedné řady je samotný pin, žlutý drát (ve druhé řadě proti není nic) Když ho propísknu s - pólem baterky, píská ale ukazuje to odpor což by asi nemělo. Je tu nějaký elektrikář který by mi poradil? Už z toho šedivím :lol: Stačí mě trošku pošťouchnout nějakým nápadem, nebo se to už někomu stalo a ví kam sáhnout. Díky moc za každý nápad kde a co hledat.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Ukostření ABS

Příspěvek od Goauld_cz »

Tak nejlíp načíst diagnostikou a zjistit co jednotka říká, že se jí nelíbí. Hledat a zkoušet naslepo může být na dlouho a k nasrání. Jinak ukostření ze svazku kabeláže ABS by mělo být u levyho předního blatníku zhruba dvou třetinách blíž ke kabině.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“