Startér

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Startér

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Lidičky prosím vás kde má umístěnej startér 3.2 V6? Nebo kdyby měl někdo nějakou fotku, bylo by to super...vyndat ho bude asi porod co jsem tady tak četl... :-)
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
pida3.2v6
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 574
Registrován: 21 led 2011 17:59
Bydliště: Dlažov-někde u Šumavy

Re: Startér

Příspěvek od pida3.2v6 »

dej si tabulku čokolády na nervy , lehni pod auto , ruce nad převodovku a hurá na to :lol:
Frontera B 3,2 V6 ,r.v.2000,246 000 km,manual,dlouhá,LPG,pera + 7 cm + prodloužený Rancho RS 5000,rozšířená +3+3 cm,protektory Colway C Trax MT 245/70 R16
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Startér

Příspěvek od vlado007 »

Daj si dole lave kolo, odves tu gumu co je medzi ramom a kasnou a pekne ho tam uvidis. S tade sa da k nemu aj dostat :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Startér

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Super, děkuji. Ještě prosím tě levý kolo když v autě sedím (tedy od řidiče) a nebo se dívám na kufr zepředu z venku auta (tedy z místa spolujezdce) :?:
Asi blbej dotaz, ale Fronteru ještě nemám prolezenou... :wink:
Jinak potom rozborka, sborka, vyčištění, namazání a usazení...nemá někdo nějakej návod? Nebo čím, reps. jakou vazelínou to promazat?

Něco je i tady:
viewtopic.php?f=6&t=3073

Jinak počítám že to bude něco v tomto stylu, moc se to lišit nebude:
http://forum.cars.cz/opel-astra-g/viewt ... 54&t=24676

A tady Rodeo, tak to by mělo být so samý, nebo ne?
http://www.justanswer.com/car/4l4um-wir ... -look.html
http://forum.australia4wd.com/index.php ... r-removal/
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Startér

Příspěvek od vlado007 »

Ano koleso na strane sofera. Za dalsie pokial si to chces vymontovat sam tak si zhodnot svoje moznosti a schopnosti (nic v zlom). Studovat rozne ine fore a este k tomu z upne inym typom auta je blbost pretoze je to uplne nieco ine. A v neposlednom rade vymontovat starter, rozobrat, vycistit a namazat nema asi moc zmysel. Ked nefunguje tak ako ma daj ho na repas a budes mat pokoj a zaruku na to ze ta nenecha napr v podzemnej garazi tak ako mna ked som mal 3,2 :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Startér

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Garáž mám velkou a vytápěnou, nářadí spoustu, místa dostatek. Sice nejsem mechoš ale dost věcí si na autech dělám sám, prostě mě to baví a je to naprosto z jinýho soudku jako práce co mě živí. Tak že když se v tom budu vrtat třeba celou sobotu, tak je mi to vlastně jedno. :wink:
Zatím sbírám informace. Startér točí, ale občas zacvaká a nastartuje třeba na třetí či pátej pokus. Tak že startér ven, očistit kontakty a projít vedení. Baterie je po proměření v cajku a dělá to i po připojení na fungl novou či po napíchnutí na zdroj. Vyčistit to možná zvládnu sám a popřípadě uhlíky vyměním, ostatní věci ohledně cívky nebo stykače či relé, nevím co tam je, přenechám odborníkům.
No a když na to nebu stačit, tak asi o sto metrů vedle mě mám dva dobrý kamarády s autodílnou, jeden dělá už asi patnáct let mechanika u Opel-u a jeho brácha autoelektrikáře u trochu jiný automobilky. A Frontery mají doma dokonce dvě. :grin:
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Startér

Příspěvek od palo frontera »

Tak aj so mna sa stal adept na hladanie a vydolovanie startra s 2,5TDS. S nicoho nic netoci, len cvaka relatko startra. Po precitani tu nafore veci okolo toho očistca co to obnasa, ju asi roztiahnem za traktorom a odpravym ju na zosrotovanie pod magnet :(
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Startér

Příspěvek od George 3D »

Na 2,5 TDS jsem startér měnil dvakrát a je to prostě peklo. Pokaždý jsem to dělal vrchem, takže bylo třeba očesat celou pravou půlku motoru a i tak byl ke startéru přístup jak k penězům. Připrav se na hodiny nejsprostších nadávej a ošetřování podřenejch rukou. Když jsem u kámoše na dílně měnil spojku, tak bylo třeba startér taky odpojit a možná, že by šel ven i spodem, ale musel by se asi přizvednout motor.
Další problém je sehnat funkční nebo zrepasovanej startér. Konkrétně je zakopenej pes v solenoidu, protože se mi ho nedařilo sehnat, tak jsem ho v dobrý víře nahradil rozměrově víceméně stejným tuším z Corsy. Jenže vydržel tak půl roku.
Byla by asi škoda posílat jinak zdravý auto do hutí jen kvůli startéru, ale díky tomu že jsem si tou anabází s výměnou prošel, tak by se mi do toho taky moc nechtělo. I to je důvod, proč si dávám do kupy Béčko 3,2i a A2,5 půjde do světa.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Startér

Příspěvek od vlado007 »

:mrgreen: Palo, neblazni s tym srotom. Ja si pre nu dojdem.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Startér

Příspěvek od palo frontera »

Starter som za dve hodiny po fajronte vydoloval. Ten je ako novy bez zavad a toci ako splašeny. Nakoniec som zistil ze mam zly kontakt na kablovom ocku (6mm) ku startru, ktory vedie od toho startovacieho relatka Farba kabla biely a modrym pruzkom. Hlavny napätovy kabel je OK. Len taky dotaz: Naco alebo kvoli comu je tam to relatko :?:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: Startér

Příspěvek od david-tv3 »

palo frontera píše: 26 srp 2019 20:13 Starter som za dve hodiny po fajronte vydoloval. Ten je ako novy bez zavad a toci ako splašeny. Nakoniec som zistil ze mam zly kontakt na kablovom ocku (6mm) ku startru, ktory vedie od toho startovacieho relatka Farba kabla biely a modrym pruzkom. Hlavny napätovy kabel je OK. Len taky dotaz: Naco alebo kvoli comu je tam to relatko :?:
[/qskrinky.
To relatko zopina starter tym kablom po otoceni kluca zopne a startujes. Startovacie relatko je fialovej farby na pravej strane okolo poistnej skrinky. jeden starter z 2.5 tds mam ale treba zrepasovat.
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Startér

Příspěvek od palo frontera »

To moje relatko je cele cierne a je uchytene tesne medzi expanzkou a tou poistkovou elektrarnou na pravej strane na blatniku. Fialove mam na opacnej strane na lavo a to je pre zhavenie. Ja som aj to relatko otvoril a to je OK a spina. Skusal som ho aj mimo auta na baterke+ multimeter. Za kolko by si ten starter ku mne posunul? :)
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Startér

Příspěvek od palo frontera »

Tak auto zasa pojazdne. Kablove ocko u startra urobene na novo. Vsetko vycistene a poliecene spreyom na kontakty. Tak dufam ze este kus posluzi.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: Startér

Příspěvek od david-tv3 »

palo frontera píše: 26 srp 2019 21:27 To moje relatko je cele cierne a je uchytene tesne medzi expanzkou a tou poistkovou elektrarnou na pravej strane na blatniku. Fialove mam na opacnej strane na lavo a to je pre zhavenie. Ja som aj to relatko otvoril a to je OK a spina. Skusal som ho aj mimo auta na baterke+ multimeter. Za kolko by si ten starter ku mne posunul? :)
Ano relatko je cierne to ja som sa sekol. A ten starter ti posuniem . Zaplatis postovne, mne je na nic. Len ho este musim najst.
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Startér

Příspěvek od palo frontera »

Ak ho najdes a spomenies si a naozaj ti ho netreba, tak ja len budem rad :grin:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“