Startér

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Ferda 2,4i
Začínající diskutér
Příspěvky: 103
Registrován: 09 pro 2008 22:07
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Starter

Příspěvek od Ferda 2,4i »

Je možný, že by ve startéru odešla nějaká část vinutí, která by zapříčinila jeho menší sílu??
Ferda (Obelix) - Frontera A 2,4i 1992 dlouhá
Honda VT 750 Shadow Spirit, Přestavba.
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Starter

Příspěvek od kout.jk »

jo :wink: Rozhoď ho, proměř jednotlivý vynutí a uvidíš, že bude KO. Nebo taky možná ne vynutí, ale sběrač na rotoru.
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Startér

Příspěvek od Sergio »

Tak chlapi moje frontera mi nedávno začala stávkovat a jinak mě zlobit :( , při startu se mi protáčel strartér, avšak motor se neotočil. Takže pastorek nevyjel, tudíž cívka a její následná výměna za funkční. Jo ale nebylo to tak snadný jak se zdá :twisted: a proto sem taky píšu, mám to sice skoro hotový jo, ale fakt by mě zajímala vaše zkušenost s vyndaváním startéru na Fornteře??? Já musel sundat asi 3 krycí plechy, vejfuk a stejně tam bylo tak málo místa, že mám servanou ruku :grin: a ještě teď mě bolí celej člověk z toho kroucení se pod autem , je tam tak blbej přístup, že to chce opravdu koňskou dávku trpělivosti :?
Startér sme vyndali cca po 3 hodinách :evil: a mohu konstatovat, že se jednalo doslova o gynekologickou prácičku 8)
Tak jestli někdo z vás už startér vyndaval, tak bych rád věděl jak? :mrgreen:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Startér

Příspěvek od George 3D »

Já vyndával starér vrchem, tedy očesat prakticky celou pravou část motoru. Samozřejmě orvaný ruce jsem si taky zažil, navíc doplněný spoustou nadávek na konstruktéra.
Jen bych se tě zeptal jakou cívku jsi použil na výměnu, teda jestli starší, repasovanou nebo novou. Já to musel řešit úpravou neoriginální, protože v originále byla děsně drahá.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Startér

Příspěvek od farmář »

Boys, u zadeklovaných motorů je to vždycky porod. Sundáš dekly a furt je tam hafo věcí- vejfuck, náprava, poloosy, kabely no kde co. Kdo rád lehá a má srdce v poho aby mu nevadilo mít furt hande hoch, zvedne auto, sundá dekly, zanadává na utrhaný šrouby když zareznou a on dva dny nestříká, odkloní co může a stejně si ruce odře. Nebo to spáchá jako George. To je to že s plochejma klíčema a šroubovákem dneska neuděláme už nic, kloubky na goly, nástavce, očka, ráčnová očka, různě skloněná očka...a stejně nám chybí cvik. Ale jak nám potom chutná, když je to hotové,co? :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Startér

Příspěvek od Janeš Petr »

...odřené pazoury nevadí. vždycky z nich odpadne jen to, co tam překáží :lol:
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér

Příspěvek od Sergio »

George 3D píše:Já vyndával starér vrchem, tedy očesat prakticky celou pravou část motoru. Samozřejmě orvaný ruce jsem si taky zažil, navíc doplněný spoustou nadávek na konstruktéra.
Jen bych se tě zeptal jakou cívku jsi použil na výměnu, teda jestli starší, repasovanou nebo novou. Já to musel řešit úpravou neoriginální, protože v originále byla děsně drahá.
cívka byla jetá z vrakoviště, prej z Omegy za 200,- Ale rozteč direk na cívce moc neseděl, ale na dvou dobře utaženejch zatim v poho :grin: já to vyndaval spodem a děs běs :evil:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér

Příspěvek od Sergio »

Janeš Petr píše:...odřené pazoury nevadí. vždycky z nich odpadne jen to, co tam překáží :lol:
nešikovný maso musí pryč :mrgreen:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér

Příspěvek od patas »

jo jo copak ty nase 2,5 to je narez.Zkuste si vymenit blby cidlo tlaku oleje. Specialne jsme museli udelat klic do S aby se tam slo dostat. Ale uz sem prisel na jinej zpusob. Staci sundat filtr oleje a pak pekne oddelat ten labyrint co je pod nim a ejhle najednou je tam mista jak na namesti. Strter to je jinej porod. S mym mechosem jsme se na to koukali a ten prohlasil ze jestli se podela starter tak at mu to tam ani nevozim ze to bude strasna pakarna.Sme se zapotili i u debilni prevodovky jak sme ji rvali ven musel se zase upravit klic pac jeden sroub je tam samozrejme obracene aby to nebylo tak jednoduchy. Ale prevodovku mame nacvicenou ve 2 lidech ji na zvedaku mame venku do 20ti minut :mrgreen:
Acko 98 2,5TDS,5cm UP,navijak ComeUP 9000i,CB Allamat 296,BFGoodrich 31"x10,5"R15 M/T
Acko 97 2,5TDS,General Grabber 245/75R16 A/T
Audi A6 Allroad 2002 2,5 TDi
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér

Příspěvek od Sergio »

Jo pakárna to sedí :? snad to bylo to nejhorší co mě mohlo potkat, příště to snad hodim radši kámošovi a zaplatim mu to :wink:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Startér

Příspěvek od George 3D »

Sergio: Jen abys pak nepřišel o kámoše, tuhle práci bych dával tak možná za trest. :evil:
patas: Jo, cvičení dělá mistra. Já si zase natrénoval výměnu hlav před panelákem a za mrazu. Příště to zkusím skrz vejfuk, možná to půjde snáz. :wink:
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér

Příspěvek od Sergio »

George 3D píše:Sergio: Jen abys pak nepřišel o kámoše, tuhle práci bych dával tak možná za trest. :evil:
patas: Jo, cvičení dělá mistra. Já si zase natrénoval výměnu hlav před panelákem a za mrazu. Příště to zkusím skrz vejfuk, možná to půjde snáz. :wink:
Neboj on to zmákne, celou dobu mi asistoval, tak už bude vědět jak na to :mrgreen:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Rosta z Ostravy
Příspěvky: 9
Registrován: 05 kvě 2009 20:25

Re: Startér

Příspěvek od Rosta z Ostravy »

ANI OČKO NENASADÍŠ!!!!!!
Jo hrozná pakárna, též jsem to dělal. Byla to moje první větší oprava na fronteře a měl jsem toho auta plnou garáž jak jsem to postupně česal.
Frontera 2.2 A dlouhá r.v.1997
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér

Příspěvek od Sergio »

Rosta: Tohle byla taky moje první akce na Fronteře, ale nechápu proč mi po finálním poskládání auta jdou stahovat okýnka i bez zapnutýho klíčku (pozn. okýnka v elektrice :wink: ) ??? záhada :?:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Ferda 2,4i
Začínající diskutér
Příspěvky: 103
Registrován: 09 pro 2008 22:07
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Startér

Příspěvek od Ferda 2,4i »

To na Fornteře 2,4i je sundávání starétru procházka růžovou zahradou. Hromada místa, široko daleko nikde nic, povolím 3 šrouby a upad by pod auto. :mrgreen:
Ferda (Obelix) - Frontera A 2,4i 1992 dlouhá
Honda VT 750 Shadow Spirit, Přestavba.
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“