Změna podsvětlení LED, LED světla

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od DJ.Tom »

Pokud by chtěl někdo kompletní změnu podsvětlení Ve Fronteře B, na jakoukoliv barvu (červená, modrá, žlutá, zelená, bílá, bílá indigo (studená bílá)
Mohu toto změnit. Podsvit lze samozřejmě regulovat. celá změna při domluvě předem mi zabere cca 4 hodiny. Nedělám žádné nevratné úpravy (tedy pokud se rozhodnete o změnu zpět je možná, či pokud něco odejde opraví to i jiný člověk než já) Možnost rozdílných podsvitů (ručičky / palubka, palubka displaye atd.)
Spotřeba vozu klesne o 50 W (tedy se to zaplatí tak po 10 letech :) ale hlavně je to hezčí :) a LED nepraskají :)

Kompletní změna podsvícení je za 2000 Kč

Možnost změn (praxe) na všech vozech Opel, Škoda, Fiat další na dotaz






Ahoj, sem budu v průběhu dodávat návod na výměnu veškerých žárovek v autě za LED

Rozdělil bych to na tři sekce:

- Podsvětlení palubní desky kontrolek a spínačů

- Změna základních světel, obrysová 3.tí brzdové postraní blinkry

- Kompletní zadní světla, ostatní blinkry, výbojková světla (hlavní předu)


Účelností změnění všeho je snížení energetické náročnosti Když vezmu základní zapnutí světel (krom hlavních) tedy svítí obrysové + podsvit značky + palubní deska je odběr cca 70 W s použitím LED je odběr max 10 W a to vše při delší životnosti, rychlejší reakci světel a barvě která se člověku líbí.
Je nutno zapomenout na standardní tržnicové LEDky 20ma v paticích neb mají velmi malý svit a jsou taženy na plný výkon - tedy docela rychle odchází, spíše ještě rychleji než normální žárovky. Proto tento návod kde budou LED trošku jiné, ale né zase o tolik dražsí.

Cena palubní desky se spínači a displayem výjde kolem 800 Kč a cca 4 hodiny práce

Takže zde je první beta verze návodu, v průběhu budu návod měnit jak budu postupovat:

http://www.edisk.cz/stahni/29867/Zmenu_ ... 6.5KB.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) DJ.Tom dne 10 bře 2010 16:52, celkem upraveno 3 x.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
terri-m
Příspěvky: 16
Registrován: 06 čer 2009 13:14
Bydliště: Budějky, vůz: patrol španěl 2.8td, peugeot 106 d, berlingo 1.9d, megane scenic 2.0i, fiat 500

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od terri-m »

čau Tome,
jsem na to zvědav, až to budeš mít na papíře, hoď to sem. Každý už dnes ví, že čím více ulehčíme alternátoru, tím lépe pro celé auto.
Dobrý nápad :grin:
Opel Frontera, r.v. 2000, 3,2i, 151Kw
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od Slaava »

terri-m píše:...každý už dnes ví, že čím více ulehčíme alternátoru...
...tím větší světelnou rampu můžeme narvat na střechu :mrgreen:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od Franta44 »

Tak podle návodu DJ Toma,tím mu děkuji za návod, jsem dneska předělal podsvícení paluby.Jelikož mám auto zelené,tak jsem šel do zelených diod.Dal jsem to i pod ručičky /tam jsou červené/. To je zatím vše.Pokračuju dále.Kontrolky atd.
14012010164 1.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od DJ.Tom »

Tý jo máš to nádherný :) dělal jsi to ztoho led pásu nebo dával ledky výkonový místo žárovek ?
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od Franta44 »

DJ.Tom píše:Tý jo máš to nádherný :) dělal jsi to ztoho led pásu nebo dával ledky výkonový místo žárovek ?
Dělal jsem to přesně jak to máš ty,led pásek a pod ručičky červené diody.Zrovna teď jsem dodělal vypínače (varovné blinkry,vyhřívání zad.okna a zapínání 4x4) Už jsi dělal ovládání topení a displej ? Ten pásek je super věc ani jsem nevěděl že něco takového je :lol:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od DJ.Tom »

Ano delal, pod display dej dva díly pásku (tedy 6 ledek) výjde to akorát.

Jen je to piplárna... opatrně rozdělat, poté vyndat žárovky velmi velmi opatrně odendat display ten pak visí a vysunout tišták (se žárovkama nejde vysunout)
Přilepit pásek nechat volné drátky, lehce máznout lišty pro tišták aby šel zasunout bez násilí. zasunout tišták protáhnout kablík nějakou dírou po žárovce, přidělat display připájet zandat do černé krabičky.

Pokud si netroufáš na ento postup dej místo každé žárovky jednu LED 100mA se zbrouseným čelem a na kažou nožičku odpor cca 180 Ohm (150-220) Ohm

Nebo třetí možnost spájej tři ty LED Smd jakoby do účka v sérii na konce dej odpor či odpory v součtové hodnotě cca 250 Ohm


U klimy je to těžší tm jsou dvě žárovky a musíš experimentovat já je nahrazoval 4ma u starýho auta u novýho na to peču půjde tam climatronic až se oteplí.

Jinak jsme si dnes hrál stím nezávyslím topením už je mi asi jasné jak ho tam máš ale až se ktomu dostaneš budu vděčen za další fotky. Pokud se jen ted dostaneš pod kapotu, jen mi jukni na hadice který jdou ktopení (jak je topení ložené do syčky (motor výměník topení motor, a když to zapneš tak podle teploty hadic by sedal i odhadnout směr vody díky (ale to mi kdyžtak písni do vzkzu už jsme se zase rozepsal v jiném tématu hehe.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od Franta44 »

Tak podsvícení ovl. topení vyřešeno červená dioda pod červenoustranu a bílá pod modrou stranu topení a zbytek taky led páskem , a do tlačítka klimy jsem dal zelenou diodu.
15012010172 1.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Franta44 dne 15 led 2010 17:54, celkem upraveno 1 x.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

chlapi neblaaaaaaaaznite :)))

Příspěvek od *pt* »

to je naaaaaaaadherne ...ja som na kadejake svetielka zatazeny, ako male dieta na cukriky :lol:
kraaaaaasna praca, klobuk dolu
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od sherpa »

Franta píše:Tak podle návodu DJ Toma,tím mu děkuji za návod, jsem dneska předělal podsvícení paluby.Jelikož mám auto zelené,tak jsem šel do zelených diod.Dal jsem to i pod ručičky /tam jsou červené/. To je zatím vše.Pokračuju dále.Kontrolky atd.
14012010164 1.JPG
ta cervena rucicka je pekna, akoby z ferrari. fotka sice maznuta ale pekne. mne je ale viac pochuti ked mi v noci palubke nebije do oci a je utlmena na 80%. biele cislice svietia uz pri minimalnom osvite a neunavuju potom oci.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od majo »

Ak vás môžem poprosiť o foto,alebo odkaz na tie diódové pásiky,aby som mal predstavu čo konkrétne hľadať. Nemal som ich ešte v rukách. :oops: Ja mám takto urobené modré podsvietenie,ale nalepením modrej fólie a 5W žiarovky mi to slabšie presvecujú.Preto by som chcel použiť tie diodové pásiky,ale neviem čo presne hľadať! Dík! :wink:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od DJ.Tom »

Majo Led pásky kupuju na dvou místech obojí je stejné oboje posílají na dobírku jde jen o to co máš blíž.
http://WWW.tipa.eu : http://www.tipa.eu/cz/kategorie/vse-pro ... iody/pg-9/
http://www.gme.cz : http://www.gme.cz/cz/index.php?page=hou ... =402121262
Používáme asi oba pásky standardní svítivosti a nezalité ! provedení jinak ty samotné LED smd jsou pod označením plcc
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od myslivec »

Franto, podle fotky Ti už funguje palubovka, co tomu bylo? :roll: :roll: :idea:
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od DJ.Tom »

Franta píše:Tak podsvícení ovl. topení vyřešeno taky led páskem a do tlačítka klimy jsem dal zelenou diodu.
14012010166 1.JPG
A nechceš u toho topení jak už je červený pole teploty dát červený ledky ? na tom pásku je můžeš prohazovat (nejlépe i s vyšším odporem cca dvojnásobek)
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Změna podsvětlení LED, LED světla

Příspěvek od myslivec »

DJ.Tom píše:
Franta píše:Tak podsvícení ovl. topení vyřešeno taky led páskem a do tlačítka klimy jsem dal zelenou diodu.
14012010166 1.JPG
A nechceš u toho topení jak už je červený pole teploty dát červený ledky ? na tom pásku je můžeš prohazovat (nejlépe i s vyšším odporem cca dvojnásobek)
Tome, jsem v úžasu, kdy to můžu přistavit a cenová kalkulace na SZ. Ještě cyklovač by se šiknul a co tam máš ještě :?: :?: :?:
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“