Frontera A 2,4i neháže jiskru

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
autohobby
Příspěvky: 3
Registrován: 16 zář 2008 17:49

Frontera A 2,4i neháže jiskru

Příspěvek od autohobby »

Ahoj
Prosím o pomoc,moje Froncka A 2,4i mě nejde nastartovat neháže jiskru.Závada se projevovala nepravidelně a častěji,až doteď.Měl jsem podezření na snímač otáček na klice ,ale ten jsem dal nový a nic samozřejmě ,že i indukční cívka nová.Ted už nevím co dál.Chtěl jsem poprosit jestli by jsi není možno poradit, ale hlavně poslat schema zapojení.Nejsem si jist zda tam není ještě něco co by mohlo blokovat řídící jednotku popř.zkontrolovat jednotlivou kabeláž-prozvonit ,zda není někde zlomený kabel.Už fakt nevím co s tím.Díky moc DAVID
tel.603837566 autohobby@seznam.cz
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru-POMOOC!

Příspěvek od kout.jk »

do rozdělovače jsi asi koukal viď a zkusil jsis udělat diagnostiku? (vyblikáním závad)
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru-POMOOC!

Příspěvek od myslivec »

kout.jk píše:do rozdělovače jsi asi koukal viď a zkusil jsis udělat diagnostiku? (vyblikáním závad)
Tento stroj má rozdělovač :?: :?: :?: :?: No to se nedivím, že si je držíte :lol: :lol: :idea:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru-POMOOC!

Příspěvek od farmář »

myslivče, zlatej rozdělovač! :lol: :lol: :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru-POMOOC!

Příspěvek od premek_k »

kondík :idea:
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru-POMOOC!

Příspěvek od kout.jk »

premek_k píše:kondík :idea:
...to v rozdělovači nemá- je tam jenom "palec" a čtyři bezkontaktní sběrače. - žádný kladívka apod. jako ve fichtlu :wink:
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru-POMOOC!

Příspěvek od farmář »

v takové šílené chvíli, já osobně koupím metráž kabelů s mědí,nové botky na svíčky, nové brisky svíčky, nové palce do rozdělovače, novou cívku, je-li kondík tak i ten( jo a cívka z Fáčka ) a pak, když mám vše tohle nové se teprve rejpu v ostatním. Čili asi tak za litr věci a pak zbydou vstřiky a váha. Plus ventily.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
autohobby
Příspěvky: 3
Registrován: 16 zář 2008 17:49

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru-POMOOC!

Příspěvek od autohobby »

:cry: :cry: :cry:
jiskru jsem zkoušel přímo na vysokonapetovém kabelu od indučky/zkoušel jsem ho taky jiný/a pořád nic,abych vyřadil problem s rozdělovačem či kabely ke svíčkám.Mám podezření na zlomený kabel ve vedení hlavního svazku nebo řídícíjednotku.Chtělo by to sehnat schema zapojení. :roll:
Možná malá nápovědy pro odborníky-závada se již několikrát projevila v proběhu roku tak 4.Vždy jsem od toho odešel ,nechal tak a po 2hod to zase jelo.Asi nějaký studený spoj??
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru-POMOOC!

Příspěvek od farmář »

dobrá myšlenka, projdi konektory a prostříkni je.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Jan Mareš
Příspěvky: 11
Registrován: 11 led 2008 07:47
Bydliště: Podbořánky,Rakovník 2.8 Td dlouhá

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru-POMOOC!

Příspěvek od Jan Mareš »

Koukni na to rele před baterkou na předním čele.Ja tam měl kdysi zoxidovaný konektory a takhle mi to blblo.
Frontera 2.8 Td r.v. 95 dlouhá,tel.607 177 605.
autohobby
Příspěvky: 3
Registrován: 16 zář 2008 17:49

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru-POMOOC!

Příspěvek od autohobby »

TAK ZÁVADA ODSTRANĚNA.OXIDACE NA RELÉ.DÍKY MOOC VELIKÉ DÍKY JANU MAREŠOVI
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Frontera A 2,0i neháže jiskru

Příspěvek od lolin »

Pánové mám úplně ten samý problém na A 2,0i, mezi svátky, když auto stálo 3 dni, tak nechtělo chytit, ale asi po necelé minutě chytlo a dál startovalo v pohodě i následující dni, pak po týdnu opět stálo 4 dni a už jsem ho nenatočil, po dlouhých rozvahách zjištěno, že nehází jiskru, od cívky dál je všechno překontrolováno, kontakty na relé u baterky jsou v pořádku. Jo a taky nesvídí kontrolka motoru v žádném případě ani nelze vyblikat závada. Nemáte někdo radu?? Díky, Honza.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru

Příspěvek od Janeš Petr »

nepsal jsi tu někde, že ti nejde ani palivové čerpadlo ( ,, Odstranění tématu
» Nejde elektřina do palivového čerpadla na A 2,0i ,, ) ? ... asi bych začal hledat už od spínací skříňky
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru

Příspěvek od lolin »

Jo, omlouvám se, nedoplnil jsem úplné info, nejde ani přívod benzínu, po odzkoušení však funguje vedení od pojistky až po čerpadlo včetně. Ze spínačky taky proud odchází. Jak se tady teď prodírám tématama, tak jsem narazil na pár přízpěvků, které by mohly se mnou souviset a problémy byly buďto v relé "u baterky", tam jsem prozkoušel 2 přívodní kablíky se stálým napětím, ty jsou OK, dále podle schemat tam přicházejí kablíky z ŘJ pinu 36 a 3, zatím nebyl čas je proměřit, jestli některý není přívod přerušený, ale osobně podle nákresu bych si tipnul, že tam asi nejde šťáva z toho pinu 36. Anebo druhý problém, že nedochází napájení ŘJ, což by asi vysvětlovalo nefunkční kontrolku motoru. Zítra se na to snad příjde mrknout autoelektrikář, tak budu možná chytřejší.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Frontera A 2,4i neháže jiskru

Příspěvek od lolin »

Tak už zase jezdím, první závada se objevila v hnědo-červeném drátu mezi spínacím relé "u baterky" a ŘJ (pin 36), vyměnil jsem o něco málo silnějším drátem, jezdil 2 dny a dneska odpoledne auto za jízdy chcíplo a konec, jednalo se o špatný kontakt v drátu k palivovému čerpadlu (nějaký kutil přede mnou měnil část svazku vedoucího k nádrži a spoje zkorodovaly). Vysvětluju si tím i tu první závadu, špatný kontakt = větší odpor = větší zatížení na napájení spínacího relé.. Díky tomuto fóru!!! Honza.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“