Otáčkomě a tachometr

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Kill

Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Kill »

Ahojte, mám problém s přístrojovou deskou. Chová se dost nevyspitatelně. Otáčkoměr se probere po zapnutí světel. Tachometr většinou až po nějaké době a tlačení na nulovací tyčku. Rozdělané jsem to měl, chyba v kontaktech asi není. Je to asi na výměnu co?
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od DJ.Tom »

Jestli říáš že když zatlačíš na tyčku tak to maká tak je to pravděpodobně kontakt v palubce chce to propájet, jinak se dá naměřit na kontaktech jestli jdou do palubky zprávný signály. Jestli jsi od Prahy tak se zastav jestli dál tak to bude těžšší. Pokud budeš palubku rozdělávat tak velmi opatrně na sundavání rafiček z osiček.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Kill

Příspěvek od Kill »

Jsem z Brna a je to Bčková Fronťa. Měl jsem to rozdělané a nikde nic nevypadalo, že by bylo profláklé nebo cokoliv. Normálně bych to vyměnil a kašlal bych na to, ale trošku mě zaráží to, že se něco sepne rosvícením světel. Mám strach, že výměna těch budíků ničemu nepomůže.
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Palubka

Příspěvek od Nimrod »

Bohužel toto je problém palubních desek u B. Z výroby je tam technická závada která se projevuje občasnou funkčností. Další možností je prasknutý tištěný spoj což se také občas objevuje. Zda je to problém budíku nebo ne se dá poznat za provozu při napíchnuté diagnostice. Zatím ve 100 procentech případů byla závada u B na palubní desce. Řešení je bohužel jediné koupit nové budíky. Ovšem pozor na vrakoviště tyto budíky nesmí být starší než určité datum výroby.
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, Závadu máš z 99% v palubce, jestli říkáš že když zatlačíš na tyčku, nebo pustíš světla a ono se to rozchodí, tak je tam někde vadný spoj. Napájení desk je řešeno trojitě, myslím že v jednom znich bude někde vakl, proč ti to naskočí když zapneš světla, mslím že je tam zpětná dioda nebo opor, který to tam vrací, takže se tím zfunkční. Chyba se dá poměrně jednoduše najít, celou palubku ovládá jeden procesor od NEC, který není nikterak naprogramovaný, celý program je uložen v eepromce, nezdá se mi že by byl vda procesoru když to občas jde, a z paměti se ti tudíž program taky nesmazal. Ještě mi pověz palivoměr a teplota ukazujou okamžitě ? je chyba v otáčkoměru, tachometru a počítadlu kolometrů ? ji jiná kombinace ? nebo nejde jen tachometr a otáčkoměr a počítadlo běží zprávně ? Nemáš někde kolem známích kutila v oboru elektroniky ? Otestovat to jde poměrně jednoduše, připojí se zem + 3 x napájení a do budíků se háže signál z generátoru (pulsní čítač) stejně tak se dá zkontrolovat zdali jde to zprávné do palubky (například zatěžováním pinů malou žárovkou a na vstup generátoru napojit například sluchátka a poslouchat pískání dle rychlosti a otáček. Poslal bych ti rozkres pinů ale dostal bych se ktomu až koncem týdne. Tom
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Franta44 »

Kill píše:Ahojte, mám problém s přístrojovou deskou. Chová se dost nevyspitatelně. Otáčkoměr se probere po zapnutí světel. Tachometr většinou až po nějaké době a tlačení na nulovací tyčku. Rozdělané jsem to měl, chyba v kontaktech asi není. Je to asi na výměnu co?
Mám taky ten problém, ale už se to tady probíralo jak píše Přemek.Budíky jsem měl už několikrát venku,proletoval jsem pár spojů a stále nic.Tak jsem se na to vy.... :cry: Někdy to funguje a někdy ne.Palivoměr,teplota a otáčkoměr jsou funkčí a nejdejen počítadlo km a rychlos.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Cyklocomputer

Příspěvek od Slaava »

Jak říkám, to chce ten cyklocomputer. Bude to přesnější, bude to digitální a bude to za pár korun.
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklocomputer

Příspěvek od Franta44 »

Slaava píše:Jak říkám, to chce ten cyklocomputer. Bude to přesnější, bude to digitální a bude to za pár korun.
...tak to je přesně ono. Sundám ho z kola a dám do auta.Akorát nevím jestli ukazuje až do 220 km/h :lol: :lol:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Kill

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od Kill »

Tak to mám opravené. Dovezl jsem to známému, nechal jsem mu 400 a funguje perfektne. Spokojenost :grin:
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od myslivec »

Kill píše:Ahojte, mám problém s přístrojovou deskou. Chová se dost nevyspitatelně. Otáčkoměr se probere po zapnutí světel. Tachometr většinou až po nějaké době a tlačení na nulovací tyčku. Rozdělané jsem to měl, chyba v kontaktech asi není. Je to asi na výměnu co?
Dovolte mi můj poznatek, je to asi půl roku, vyzvedával jsem kamaráda v takovém areálu z dob totality. Nyní tam sídlí několik firem různého zaměření. Přiklusal ke mě chlápek, mimo jiné "lékař" tachometrů. "Kurva, funguje ti tachometr" jsem se probral a odpověděl, že ano. "S tímhle krámem jsem měl samé patálie, nemá to paměť v řídící jednotce, muselo se to celé rozebrat a zkratovat, paměť je na desce, jsem to celé odpálil a pak se s tím pěkně nadělal, tohle auto už nikdy dělat nebudu." Konec zkrácené citace. Tak mě napadlo jestli ty odpálené tachometry nejsou od podobných "odborníků" :( . Je to jen takový námět do diskuse, třeba je to blbost. Další věc kterou mi řekl, vůbec nepoužívat nulovací knoflík denního počítadla, je tam kraťas a ten může způsobit vypadnutí tachometru, ono se to počítadlo stejně po cca 1400 km samo znuluje, ale je to na jiném obvodu. Tak jsem začal vozit sešitek a píšu. Máte někdo podobné zkušenosti????????????????? :shock:
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Tacho

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, jestli se ti to samo nuluje, tak to 100% někdo blbě přeprogramoval. Frontery B mají e�romku s blbým označením� tvoří se ���3C46 jenže není je�o 66 �když jí blbě načteš přepíšeš a�oš�š � z��y tak se může stát že celkově změníš program a pak to děá takovýhle věci. Sám jsem s tím měl problémy když jsem se snažil přenastavit korekci budíků (palivo ukazovalo zmatky). Jinak pokud by to někomu blblo tak mám zálohu a dá se to zase přepsat. Upozornuju že tachometry nikomu měnit nebudu!!! Jen pokud chce někdo opravit palubku.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Tacho

Příspěvek od myslivec »

Ahoj D.J., jsem tu novej a podle Tvých příspěvků si machr na elektroniku. Napiš to prosím ještě jednou, protože z těch kostiček nic nevím. Jinak to nulování denního počítadla je normální, dle mého dvorního mechanika. Přístroje mi zatím fungují dobře, ale co bude ve dnech budoucích netuším.
Uživatelský avatar
context
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2008 10:50

Tacho

Příspěvek od context »

Zdravím, občas mi poskakuje ručička ukazovateľa rýchlosti. Zaiaľ som to neriešil. Myslíte, že to bude kostrou resp. palubkou alebo mechanické?
Frontera B, 99, 2.2D aut lim, predtým Frontera B, 99, 2.2D man, lim
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od myslivec »

čau contexte, poskakuje ta rafika nebo jenom občas sebou trhne :?:
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Otáčkomě a tachometr

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, jestli poskakuje +/- 5 km či skokovitě mění pohyb při změně jízdy je to normální (Bčko) protože snímač vypočítávání honoty ze snímače rychlosti není až moc plynulé. Podmínka ale je že při stání či pořád stejné rychlosti musí ručička ukazovat pořád stejnou hodnotu.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“