ALTERNÁTOR

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: kontrolka baterie

Příspěvek od tirlin »

Uhlíky alternátoru, je k nim přístup nebo alt. ven? Jsem v práci a nechce se mi letět podívat pod kapotu, to můžu po cestě domů. Jde mi o to, jestli je tam dobrý přístup nebo se musí vyndat a rozdělat. A pro ty co to neřeší---jak dlouho to neřeší???
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: kontrolka baterie

Příspěvek od Vokoun »

Altik ven. Bez vyndání si to neumím představit.
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: kontrolka baterie

Příspěvek od tirlin »

Domů jsem dojel cca 30 km v pohodě, postupně to začlo vyřazovat rádio, ventilátor, blinkry, světla, dojel jsem až ku brance a než jsem otevřel, tak motor chcíp. Vyšlo to přesně. Altík šel ven pěkně, ale je tam za ním dost místa, kdo má tenké ruce a pěkně se mu ohýbají, ani by ho nemusel dávat ven, aby dostal ty uhlíky. (sranda). Já jsem pohodlný, tak šel ven. Jeden uhlík je kratší, více broušený a na hřídeli rotoru je drážka zasraná, místo pěkně vyhlazená od kontaktu. Předpokládám tedy, že by to mohla být příčina. Uhlík stojí 70 a celé součástka 600, jen mi je divné, jak je vytahují, že by se to nějak pájelo. To bych bral jako budoucí riziko a reději bych to vyměnil celé, 600 není tak moc za jistotu, že se to někde neutřepe. Zítra to koupím a složím, pak napíšu, jestli to byla Vámi navržená závada --- údržba. Představa, že by se mi to stalo na dovolené v chorvatsku mne trochu děsí. Určitě v noci mezi horama. Zatím se mějte.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: kontrolka baterie

Příspěvek od farmář »

nepájet. Kup to celý. Oddělanejch jsem viděl mraky,pokud nejsi elektrikář, nepájet.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: kontrolka baterie

Příspěvek od tirlin »

Ráno jsem to vyzvedl v obchodě, stálo to 600 včetně dph, celkem dobrá cena, nepájel jsem to, raději celou součástku - jistota výrobce. Zpátky jsem to složil, zapojil dobitou baterku a frontera zase letí jako když jí střelíš u řiťi. Poznám pro některé, co radili vyndat altík. Když jsem ho dal zpátky, tak jsem zkusil znovu sundat dráty a plastové víčko, jde to, takže kdo rád staví lodičky do flašky nebo je trošku šikovnější a citlivější, tak nemusí vyndávat altík, fakt to tam jde zezadu dostat. A pro ty, co to neřeší, raději si to vyměňte, protože až se to vysere někde o víkendu v noci na dovolené, tak vas žena asi nepochválí, těch 600 za ten klid stojí. Mějte se.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: kontrolka baterie

Příspěvek od farmář »

i ty se měj :lol:
Vokoune, jeden z nejhezčích příběhů je ten, jak měl kamarád ve své firmě dodávku, Opel, 2,8 TDI myslím, jelo to jako prase, tupláky, vozil v tom 2 tuny vína. Nádhernej motor....tedy do té doby, než odešly uhlíky altíku. Jeho řidič že je škoda to kupovat i s tou destičkou, uhlíky stojí pár kaček, on to přepájí, dělal to mockrát nic na tom není. No nevím, co dělal. Ale! nefachčilo to.......no ale on byl šikovnej, tak to startoval z kopce, pořád pájel pořád pájel....v práci dobíjel, doma startoval z kopce..... Mám pokračovat? :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: ALTERNÁTOR

Příspěvek od tirlin »

Do budoucna se ale žádnou repasí a výměnou dalších uhlíků, ložisek a jiných jeho součástí nebudu zabývat, celý altík totiž stojí 1850,-Kč včetně DPH, takže nemá smysl platit další opravy a repase. Součástka stála 600 a to je skoro jedna třetina, takže druhá výměna uhlíku do starého altu už není efektivní. Můj názor. 2x uhlíky výměna = 1200,-Kč + 2x práce vyndat a nandat - výsledek 9 let starý alternátor za 1 200, nový alt. v obchodě 1850,-Kč co dodat.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: ALTERNÁTOR

Příspěvek od farmář »

osmnáct stoveček? levný! :) mám dojem že mám dražší :?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
mdk.milan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 60
Registrován: 22 říj 2008 17:29

Re: ALTERNÁTOR

Příspěvek od mdk.milan »

tirlin píše: celý altík totiž stojí 1850,-Kč včetně DPH
Pozor na ty značky výrobků na tu ""zmiňovanou"" v tomto vláknu mi dobrý kamarád automechanik řek že mi ji tam nedá ať du jinam že je to ......
campo 2,5 D
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: ALTERNÁTOR

Příspěvek od tirlin »

Jasně, chápu, více výrobců, více různých cen, více kvalit, asi bude vždy nutné najít na daný problém konkrétní díl, kde bude nějaký kompromis mezi cenou a kvalitou, jsou však věci, na kterých se v autě šetřit nemá, jednou se můžou šeredně vymstít. Když se to zastaví, není to ještě takový problém, jako když to někoho sešrotuje. Všem mnoho klidných kilometrů.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
mdk.milan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 60
Registrován: 22 říj 2008 17:29

Re: ALTERNÁTOR

Příspěvek od mdk.milan »

tirlin píše:Jasně, chápu, více výrobců, více různých cen, více kvalit, asi bude vždy nutné najít na daný problém konkrétní díl, kde bude nějaký kompromis mezi cenou a kvalitou, jsou však věci, na kterých se v autě šetřit nemá, jednou se můžou šeredně vymstít. Když se to zastaví, není to ještě takový problém, jako když to někoho sešrotuje. Všem mnoho klidných kilometrů.
pravda a má to dva roky zaruku tak měnit ,ménit měnit když se to nepo.... za dva roky a dva dny
campo 2,5 D
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: ALTERNÁTOR

Příspěvek od farmář »

hele i Hela slabej u mne stojí kolem čtyřky myslím. Silnej přes desítku. Altec není levnj, tohle zavání PRC a sry, ti to ještě nedávají, stejně jako poláci brzdy.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
blacwater
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 31 kvě 2010 14:04
Bydliště: Vitice - Kostelec n Č/l

Re: ALTERNÁTOR

Příspěvek od blacwater »

Ahoj všem
Potřebuji pomoc .Nemohl by jste mi blejsknout zapojení altíku na A 2,4 i , nejak mi to nende zapojit.Byl na repasu a bohužel nemohu ty dráty dát tam kde byli můj mladej mi smazal foto .Prosím pomozte
Frontera A Long 2,4 i - Zelená ,Bodylift 50 mm , podvozekTrail Master stage II , GT Radial Adventure 33x12,5 R 15 ,
naviják 5,5 t,světelná rampa ,CB President , Tel. 776 224 878
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: ALTERNÁTOR

Příspěvek od Janeš Petr »

tlustej je + , slabej je kontrolka a obal je kostra
Uživatelský avatar
blacwater
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 31 kvě 2010 14:04
Bydliště: Vitice - Kostelec n Č/l

Re: ALTERNÁTOR

Příspěvek od blacwater »

Janeš Petr píše:tlustej je + , slabej je kontrolka a obal je kostra
Moc děkuji ráno na to vlítnu a snad to dám do kupy :grin:
Frontera A Long 2,4 i - Zelená ,Bodylift 50 mm , podvozekTrail Master stage II , GT Radial Adventure 33x12,5 R 15 ,
naviják 5,5 t,světelná rampa ,CB President , Tel. 776 224 878
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“