Zapojení zástrčky tažného zařízení

Vše co se týká elektroinstalace vozidla
lada.suk
Příspěvky: 16
Registrován: 27 dub 2007 20:00
Bydliště: hk

Zapojení zástrčky tažného zařízení

Příspěvek od lada.suk »

Momontoval jsem tažné zařízení ale není od Oplu tak nemám originalní zapojení do připravených zástrček v zadním podběhu Fronterx B r.v. 98-99.Vozík sice svítí a bliká ale NEBLIKÁ kontrolka na palubní desce pro zapojení blikaču vozíku zdá se, že v aute je vše tak jak má být pojiska žárovka kontrolky nad teploměrem. zkoušel jsen různě propojovat obě zasuvky v podběhu ale kontrolka je stále mrtvá kdyby někdo věděl co chybí prosím o prozrazení lada
Ještě jsem četl stížnost na potíže se ZMATEČNĚ SVÍTÍCÍMI KONTROLKAMI na palubce pokud je to spojeno se snížením výkonu motoru a jeho špatným chodem může být závada v netěsnosti nebo porušení hadičky nebo trubiček podtlaku které vedou k ovládání-řazení- na převodovku nebo př. nápravu.Je třeba veškeré podtlakové potrubí a připojení projít. lada[/u]
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

mě to taky nebliká. Chyba je v tom, že tam musí být přerušovač, který má další kontakt a ten je vyvedený na tu kontrolku v palubce.Takže se musí koupit jiný přerušovač.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
lada.suk
Příspěvky: 16
Registrován: 27 dub 2007 20:00
Bydliště: hk

Příspěvek od lada.suk »

Ještě k signalizaci kontrolky směrových světel vozíku. Zakoupil jsem dle rady přerušovač. Po dotazu v prodejně a chvilkovém dohadování přinesla prodavačka přerušovač z Felicie pro vozík se čtvrtým kontaktem a kontrolka je tedy frunkční.Cena přerušovače 300Kč.
Pavel M
Začínající diskutér
Příspěvky: 306
Registrován: 21 čer 2006 06:59

Příspěvek od Pavel M »

Nic jinýho ? Jen výměna přerušovače ? A kde se nachází ten přerušovač :?:
FRONTERA B SPORT RS r.99´ 2,2DTI-16V automat;
5cm podložky +2,5cm bodylift, 2x4cm rozšíření, pneu 255/70/16", xenon lights . . . . SKYPE: pavelmed
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

Pavel M píše:Nic jinýho ? Jen výměna přerušovače ? A kde se nachází ten přerušovač :?:
Přerušovač je v pojistkové skříňce ta co je uvnitř auta na straně řidiče, vymění se přerušovač a mělo by to fungovat. Drát do palubky tam je na tu kontrolku tk by to mělo jít.Taky ho chci koupit.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
lada.suk
Příspěvky: 16
Registrován: 27 dub 2007 20:00
Bydliště: hk

Tažné zařízení zapojení zásuvky

Příspěvek od lada.suk »

Má pravdu jen nahradíš stávající přerušovač
Odšroubuješ dvě samořezky jednu pod páčkou otvírání kapoty a druhý vedle autorádia odchlipneš plast co přidžuje spodní díl palubky pod pojistkovou skříňkou a lehkým tahem odchlípneš spodní díl palubky. V úrovni pojistkové skříňky uvidíš uchycenou plastovou kostičku na sloupku přédních dveří to je přerušovač.lada
Pavel M
Začínající diskutér
Příspěvky: 306
Registrován: 21 čer 2006 06:59

Příspěvek od Pavel M »

A ten Felďáckej má nějaký zvláštní označení, nebo se liší jen tím čtvrtým vývodem resp. normální Felďáckej má tři, jo :?:
FRONTERA B SPORT RS r.99´ 2,2DTI-16V automat;
5cm podložky +2,5cm bodylift, 2x4cm rozšíření, pneu 255/70/16", xenon lights . . . . SKYPE: pavelmed
lada.suk
Příspěvky: 16
Registrován: 27 dub 2007 20:00
Bydliště: hk

Zapojení zástrčky tažného zařízení

Příspěvek od lada.suk »

Teď jsem to přečet je pozdě zítra se ti podivám co je na něm naražené vím je , že jedna z řádku je 6x21W a číslo pod kterým je uvedeno na pokladním bloku Autoforum prodejna Hradec Králové je 118 922088 přeruševač světel.
tel na prodejnu 495 274060. Ale zítra večer ti dám vše co na něm je a napíšu. lada
lada.suk
Příspěvky: 16
Registrován: 27 dub 2007 20:00
Bydliště: hk

Zapojení zástrčky tažného zařízení

Příspěvek od lada.suk »

Škoda znak 12V
6 UO 935 227 A
2 + 1 x 21W + 5W
6 x 21W
VK7 AEV 3002
MADE IN CZECH REPUBLIC
ABS



Toje vše co je napsané na přerušovači. lada
Uživatelský avatar
DAN
Začínající diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: 01 zář 2005 14:18
Bydliště: HK

Příspěvek od DAN »

Mate vsici 7 polovou zastrcku na prives a funguje to s timto rele ?
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

informace

Příspěvek od vesmir »

také jsem nedávno dával kouli a já vůl tahal všechny dráty ze světel. Teď jsem stáhnul TIS2000 a ve schématech jsem zjistil, že u heveru jsou na tažný připraveny veškeré konektory (počítá se i s 13pólovou zásuvkou) :evil:
no nic, hlavně, že funguje.
Uživatelský avatar
DAN
Začínající diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: 01 zář 2005 14:18
Bydliště: HK

Příspěvek od DAN »

Jak funguje ta kontrolka privesu ? Pri pripojenem privesu blika jen pri zapnutych smerovkach, jinak nic. To ma byt signalizace abych si vic najel do krizovatky :?: Ja myslel, ze to sviti porad a upozornuje na vozik porad...
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

DAN píše:Jak funguje ta kontrolka privesu ? Pri pripojenem privesu blika jen pri zapnutych smerovkach, jinak nic. To ma byt signalizace abych si vic najel do krizovatky :?: Ja myslel, ze to sviti porad a upozornuje na vozik porad...
je to napojené z přerušovače na blinkry a bilká to jenom když dáš blinkr.Je to jen abys věděl, že ti bliká vozík.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
DAN
Začínající diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: 01 zář 2005 14:18
Bydliště: HK

Příspěvek od DAN »

Tak to mi dela a nemusel jsem menit rele-uz tam asi tedy bylo.
Puvodne jsem myslel, ze to signalizuje pripojeny vozik :shock:
Takhle alespon nezapomenu brat ohled na prives pri zmene smeru jizdy :lol:
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka blinkrů pro vlek

Příspěvek od Milda »

DAN píše:Jak funguje ta kontrolka privesu ? Pri pripojenem privesu blika jen pri zapnutych smerovkach, jinak nic. To ma byt signalizace abych si vic najel do krizovatky :?: Ja myslel, ze to sviti porad a upozornuje na vozik porad...
Už to tu bylo asi před půlrokem probíráno, ale nenašel jsem to. Takže pro nové členy fóra a ostatní, co neví:
Přerušovač blinkrů má dva bimetalové kontakty. První spíná při při běžném odběru žárovek na autě 2x21W a pak bliká jen klasická levá nebo pravá kontrolka na tachu.
Pokud je ale připojený vlek a má blinkrové žárovky OK, tak se zvýší odběr o dalších 21W a zvýšeným proudem v přerušovači se sepne i druhý bimetalový kontakt a žene napětí do kontrolky se symbolem tažné koule. Je to dobrá věc, vědět, že ti bliká vlek. Zvlášť pokud máš vyšší nástavbu nebo náklad a není vidět na lampy vozu.
Pokud někomu nebliká vůbec, tak nemá správný nebo funkční přerušovač, prasklé vlákno v žárovce blinkru či kontrolce, špatný kontak ve vidlici. (Nebo je prostě někde ucpaný drát :D . Prošťouchnout!! :mrgreen: )
Opakem je problikávání nebo svícení kontrolky při blikání i když vlek není připojen. To je zase vadný přerušovač ( unavený ). Mě se to napravilo trochu tím, že jsem jezdil jeden den s vlekem a tím se trochu prožhavil a teď bliká už jen jedna kontrolka, když vlek nemám
Naposledy upravil(a) Milda dne 08 lis 2007 07:58, celkem upraveno 1 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Odpovědět

Zpět na „ELEKTRIKA“