Repase nebo výměna křížových kloubů (zdroj: kardanservis.cz)

Vše co se bude týkat jen a pouze kardanu, křížků, atd. na všech modifikacích Frontera.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Varianta opravy B: kardan nepotřebuješ, mě to ruplo kus od chalupy, tak na dojetí stačí ho odšroubovat pod autem, aby tam něco nerozmlátil když se točí, cvaknout si tam předek a jedeš dál :lol: , takže rupnutí kardanu na silnici žádná tragédie, domu se dostaneš vpohodě :D
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Když jsem s tím vaklal a pootáčel asi před 14 dny tak se to ani nehlo.Mám bobky aby to nebul dif. :cry:
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

když prudce přidáš, tak když jsem tam měl tu vůli, tak mi to škublo s autem, při jízdě jako když ti někdo škubne prdelí do strany, víc k tomu nevím :cry:
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

dalsi moznost ze ti to uleti do strany treba na nejakem hrbu jsou silentbloky na panchartkach.Ja debil sem menil zbytecne loziska a ve finale to byly pouze vybehany silentbloky za smesnych 500 za jeden. :twisted: musi zvednout zadek nejlepe na sloupaku a jit po spodku.Me se to projevovalo tak se sem chytil vzadu za hagusy a rozhoupal auto do strany a zacalo mi to cvakat jak kdyz se to cely posunuje do boku.po zvednuti a vziti za kolo tam zadne vule nebyly.
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Tak proběhla důkladná kontrola a křížek je v pr...i. :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Křížek

Příspěvek od Slaava »

Jan Sekanina píše:Tak proběhla důkladná kontrola a křížek je v pr...i. :roll: :roll: :roll:
Mazal si pravidelně mumpičkou? Pokud je v prdeli jenom jeho ložisko, tak to se dá vyměnit za pár korun, pokud se ti vymlátil i kříž nebo jeho čepička, tak to bude komplikovanější.
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Mazal, jenže předemnou asi nemazal nikdo :cry: .Na Rozdělání musí asi kardan ven aspoň mě to tvrdili.
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Kardan je dole, křížek vyklepanej ven, 3 ložiska polámaný jehličky,3 strany kříže odepsaný a náhradu nemůžu najít.To si zase u Sopla vydělají. :cry:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Kardan

Příspěvek od Slaava »

Jan Sekanina píše:Mazal, jenže předemnou asi nemazal nikdo :cry: .Na Rozdělání musí asi kardan ven aspoň mě to tvrdili.
To víš, první mazání po deseti letech, to už je pozdě honit bycha. Zadní kardan se sundává snadno a je lepší ho vyndat, že se s tím dělat pod autem.
Jan Sekanina píše:Kardan je dole, křížek vyklepanej ven, 3 ložiska polámaný jehličky,3 strany kříže odepsaný a náhradu nemůžu najít.To si zase u Sopla vydělají. :cry:
Ložiska se v replice sehnat daj. V normálním krámě ale repliku křížku a těch čepiček nesplašíš. Cenu v Opelu nevím. Musíš se obrátit na nějakou firmu, co dělá kardany. Zkus http://www.kardanservis.cz/ nebo se rovnou koukni na http://www.kardanservis.cz/katalog/krize.htm

Obrázek
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Slaavo, kardan je dole celej. pod autem bych ten kříž vůbec nedostal ven jak byl zarezlé. Vůbec se nechtěl naklánět potvora.V kardanservisu v katalogu ten rozměr vůbec není.Opel si zas udělal origo aby to nešlo nahradit. :roll: Šmédi jedni! Průměr ložiska je 27mm a délka kříže i s ložiskama 74mm.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Kardan

Příspěvek od Slaava »

Jan Sekanina píše:Slaavo, kardan je dole celej. pod autem bych ten kříž vůbec nedostal ven jak byl zarezlé. Vůbec se nechtěl naklánět potvora.V kardanservisu v katalogu ten rozměr vůbec není.Opel si zas udělal origo aby to nešlo nahradit. :roll: Šmédi jedni! Průměr ložiska je 27mm a délka kříže i s ložiskama 74mm.
Jó, já myslel to, že někdo tohle pytlíkuje na zvedáku ale podle mě i ten zvedák je na hovno, vzhledem k tomu, že kardan je vyndanej za pár minut.

Zkus jim tam cinknout, pochybuju, že to, co maj na svejch stránkách je všechno co umí. Za telefonát nic nedáš.

Nebo se na to vyser a když už to děláš, tak kardan předělaj na jednodílnej a místo nemocnýho kříže tam dej "normalizovanej", ideálně větší pro přenos většího krouťáku. Bejt tebou, tak bych udělal tohle za použití těch kloubů, co v kardanservisu nabízí.

Dej vědět, jak se to vyvýjí.
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Do jednodílnýho asi nepudu. Nekde tu byl vyřezané ten most pod autem a to mě naskočila husí kůže. Pochopitelně , že nahlásím jak vše dopadlo. :twisted:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Kardan

Příspěvek od Slaava »

Jan Sekanina píše:Do jednodílnýho asi nepudu. Nekde tu byl vyřezané ten most pod autem a to mě naskočila husí kůže. Pochopitelně , že nahlásím jak vše dopadlo. :twisted:
No to je krapet prasečina. Přitom je docela snadný celej ten příčník vyříznout a navařit tam spojku, která spojí obě strany nad kardanem.

Obrázek
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Vono tam moc místa nad kardanem nezbude když zadní náprava hupne nahoru.To bych se bál i o ten nové kardan.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Jednodílnej kardan

Příspěvek od Slaava »

Jan Sekanina píše:Vono tam moc místa nad kardanem nezbude když zadní náprava hupne nahoru.To bych se bál i o ten nové kardan.
Nad kardanem to musí bejt plošší, navíc tam máš výklenek tunelu. Problém to nebude.
Odpovědět

Zpět na „KARDAN“