Repase nebo výměna křížových kloubů (zdroj: kardanservis.cz)

Vše co se bude týkat jen a pouze kardanu, křížků, atd. na všech modifikacích Frontera.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Repase nebo výměna křížových kloubů (zdroj: kardanservis.cz)

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Čau lidi, tak jsem našel něco, co mi krapet znepokojuje, v kříži kardanu u zadního difu jsem objevil vůli v kříži, a vytáhl jsem odsud něco jako kousek nějakého rozdrceného kluzného ložiska nebo nějaké vymezovací podložky, a projevuje se to vibracemi při rozjezdu na 1 a ještě trošku na 2 kvalt, pak to utichne a je klid a dále strašným pazvukem jako když o sebe klepnou dvě kovový roury nebo tak podobně a to kdykoliv při přidání plynu (asi jak to dostane štos), při ubrání to není nijak znatelné, a když vemu za kardan, tak má v kříři vůli, tak co s tím??? Vůbec se mi to tam nelíbí :twisted: , sxistuje na kříž kardanu nějaká opravná sada popřípadě něco podobného, nebo jak se toho mám zbavit??? Nikde jsem tu nic podobného nenašel, sáááákra, zase musim mit nákej špek
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milda »

Vojto, vkládám sem poopravený text jednoho příspěvku "Kardan v háji - 2.stránka. Snad ti to pomůže - čau Milda
pipi : 30. 03. 2006
Bydliště: Kladno
út květen 23, 2006 12:46 pm Předmět: Re: kardan

Pánové, oprava kardanu nebo repase v jakém koliv stavu ,výměna křížů, výsuvných drážek, záruka zajištěna!
Není problém a je to za pár peněz. Rád vám pomohu
tel.: 777 236 860
Naposledy upravil(a) Milda dne 09 led 2008 22:30, celkem upraveno 2 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: vůle v kříži

Příspěvek od Slaava »

vojtech.kloud píše:Čau lidi, tak jsem našel něco, co mi krapet znepokojuje, v kříži kardanu u zadního difu jsem objevil vůli v kříži, a vytáhl jsem odsud něco jako kousek nějakého rozdrceného kluzného ložiska nebo nějaké vymezovací podložky, a projevuje se to vibracemi při rozjezdu na 1 a ještě trošku na 2 kvalt, pak to utichne a je klid a dále strašným pazvukem jako když o sebe klepnou dvě kovový roury nebo tak podobně a to kdykoliv při přidání plynu (asi jak to dostane štos), při ubrání to není nijak znatelné, a když vemu za kardan, tak má v kříři vůli, tak co s tím??? Vůbec se mi to tam nelíbí :twisted: , sxistuje na kříž kardanu nějaká opravná sada popřípadě něco podobného, nebo jak se toho mám zbavit??? Nikde jsem tu nic podobného nenašel, sáááákra, zase musim mit nákej špek
Nazdar Klouďáky. Ten křížek, na kterej si se mě ptal krz SMS mám ale je vymletej, takže je dobrej jenom jako dekorace. Tady v ČB je Kardanservis tuším nad ČSAD (ulice U Sirkárny nebo Pekárenská) - oprava je jednoduchá, stačí si sehnat ten kříž, zátky, příslušný jehlový ložiska a pojistky pana Segera. Kde sehnat kříž se zátkama ti nepovím, zkus se zeptat v nějaký mototechně - obávám se, že to budeš muset vymlátit z toho Kardanservisu.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Fenk juuu pánové, a ještě něco ten kříž je vymletej kde??? vždyť tam jsou ty ložiska,tak by měli být KO jen ty, nebo se mejlim? Podle mě se mi vysypali ty jehlový ložiska,tak by měla postačit jejich vejmněna, a náhodou nemáte někdo po ruce to jehlový ložisko,třeba i starý, esli by nešlo nahradit nějakým českým normalizovaným, protože jinak za něj to bude asi raneček zlaťáků :shock:
PETR&JITKA
Začínající diskutér
Příspěvky: 338
Registrován: 18 srp 2005 21:43

Příspěvek od PETR&JITKA »

jehličky se nemění, protože kloub tvoří jejich čep a omačká se. Nový kříž u Opla 3831,- (náhradu neznám)
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

ale jo, změř si šuplerou kříž tj obě jeho strany, průměry misek a zajdi ro Agrozetu nebo někam,kde se spec. na ložiska.Mění ce vylisováním starého a opatrným nalisováním nového,chceto trochu cvik a lis, mají ho jezeďáci na dílnách,autoservisy.....
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

No,já si myslím,že agrozet by tam něco takovýho mohl najít :wink:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

ne skladem, ale mohou nahlédnout do katalogu výrobce a objednat.Dělá se toho děsné hafo.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Vojto jak to vlastně dopadlo s tím křížem.Mám obdobnej problém .Při rozjíždění se ozve od kříže nebo difu takový ostrý cvaknutí ,při jízdě když uberu nebo přidám plyn už to není tak hrozný a někdy to nedělá vůbec.Doufám že to není diferák. :cry:
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Tak to vypadá na kříž,cvaknutí při přidání nebo ubrání plynu, lehni pod auto a vem za kardan, když bude vůle mezi kardanem a křížem tak se to tam bude vaklat, koupil jsem celej kardan od webmastrů, asi za 1000 nebo 2000 už si to nepamatuju, výměna je hračka, 4 šrouby u difu a 3 u předvodovky na hardy spojce, já to vyměnil na parkovišti pod autem za půl hodinky, žádnej velkej problém, i šrouby šly dobře povolit, ukázal mi dva, já bral jeden, tak druhej by mohli ještě mít :wink:
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Právě že jsem s tím lomcoval jak se dalo a v kříži se to nehne. :(
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Kardan

Příspěvek od Slaava »

vojtech.kloud píše:Tak to vypadá na kříž,cvaknutí při přidání nebo ubrání plynu, lehni pod auto a vem za kardan, když bude vůle mezi kardanem a křížem tak se to tam bude vaklat, koupil jsem celej kardan od webmastrů, asi za 1000 nebo 2000 už si to nepamatuju, výměna je hračka, 4 šrouby u difu a 3 u předvodovky na hardy spojce, já to vyměnil na parkovišti pod autem za půl hodinky, žádnej velkej problém, i šrouby šly dobře povolit, ukázal mi dva, já bral jeden, tak druhej by mohli ještě mít :wink:
Máš ještě ten původní? Co všechno je na něm v prdeli?
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Ten původní mám, je ustřelenej v kříži, co jsou ložiska v kříži na kardanu a kříži, tak ty se vymlátily, až se kříž rozletěl, vyskočil ze sebe
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Dobrá práce

Příspěvek od Slaava »

vojtech.kloud píše:Ten původní mám, je ustřelenej v kříži, co jsou ložiska v kříži na kardanu a kříži, tak ty se vymlátily, až se kříž rozletěl, vyskočil ze sebe
Dobrá práce.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

při vykvaltování s ním zkus pootáčet, nesmí tam být vůle,ani maličká :lol: , jinak od doby co jsem to zjistil do jeho totálního dodělání to trvalo asi měsíc než se rozletěl, takže to jde docela rychle
Odpovědět

Zpět na „KARDAN“