Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od George 3D »

Nevíte někdo katalogový číslo opravný sady na hlavní spojkovej válec k fronteře 2,5TDS? V krámě mi původně objednali Autofren D1473, jenže když jsem válec rozebral, tak jsem zjistil, že sada je na průměr 15,9mm a válec mám 19mm. Tak jsem si dohledal, že průměr 19mm používají Béčka a objednal si sadu D1472, která už sice je odpovídajícího vnějšího průměru, ale je tam jen jeden pasující těsnící kroužek, další zase nepasuje. Tak se ptám, jestli jste to už někdo nesháněli a případně jaká sada vám tam sedla.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
Eisner
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: 25 srp 2006 08:02
Bydliště: Česky Brod

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od Eisner »

matně si vzpomínám že sem taky tenkrat sháněl tuhle sadu a že byl nějakej problém, měl sem to snad z kelly, myslím že sem nějaky těsnění vubec nepoužil (asi uni sada).
Ale menší rada, ten váleček na Ačku (u mě 2.2i) je stejnej jak na škodě 120, teda uprava tak na 15 minut, což je zkracení zavitu k pedálu a menší prace z pilníkem u roztečí děr k upevnění. Jediny co da malej problém je, vyřešit nadržku na kapalinu, bud jí stačí jen přidělat krátkou hadičkou na montex pasku, nebo profiuprava z pruchozím šroubem a nadržku přišrobovat na pevno k válečku jako u originalu. Naklady na opravu mě tenkrat vyšli na 270Kč!!! Protože oprava sada nepomohla (valec byl moc vydřenej) a nahrada valce byla nesehnatelna, original stal asi 11tisíc!!!
Frontera A Long, 2.2i, r.97, Frontera B long 2,2dti, r.04
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od Žanek »

Tak po dvou letech a třech měsících opět odešlo těsnění na pracovním válci spojky. Oprava byla hotová za půl hodiny ale spojka nešla odvzdušnit. Trápili jsme se s tím cca hodinu a půl. Klasicky našlapat a odvzdušnit prostě nešlo. Nakonec jsem vzal stříkačku cca na 2 deci nabral kapalinu , napojil hadičkou na odvzdušňovák pracovího válce a vytlačil vzduch vrchem ven. Zbytek už jsme doodvzdušnili klasicky. Protože je nádobka na kapalinu dost malá a je potřeba dolít kapalinu po každém našlapání dá se to v jednom člověku udělat i tak že se propojí hadičkou odvzdušňovák brzdy s odvzdušňovákem spojkového válečku a šlapáním na brzdu se opět vzduch vyžene do nádobky.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od Janeš Petr »

Žanek píše:i tak že se propojí hadičkou odvzdušňovák brzdy s odvzdušňovákem spojkového válečku a šlapáním na brzdu se opět vzduch vyžene do nádobky.
miluju funkční a lacinou improvizaci. palec nahoru :grin:.... vzpoměl jsem si na VW brouk, kde se podobně jednoduše řešil ostřikovač čeního skla. prostě konstruktér jen natahl hadičku od ventilku rezervního kola k bandasce ostřikovače a bylo vyřízeno :grin:
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od Žanek »

V jednoduchosti je síla . :P
black forest
Začínající diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Kolín fontera B dlouhá 2,2 DTI 1999 leštěnka

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od black forest »

Žanek píše:Tak po dvou letech a třech měsících opět odešlo těsnění na pracovním válci spojky. Oprava byla hotová za půl hodiny ale spojka nešla odvzdušnit. Trápili jsme se s tím cca hodinu a půl. Klasicky našlapat a odvzdušnit prostě nešlo. Nakonec jsem vzal stříkačku cca na 2 deci nabral kapalinu , napojil hadičkou na odvzdušňovák pracovího válce a vytlačil vzduch vrchem ven. Zbytek už jsme doodvzdušnili klasicky. Protože je nádobka na kapalinu dost malá a je potřeba dolít kapalinu po každém našlapání dá se to v jednom člověku udělat i tak že se propojí hadičkou odvzdušňovák brzdy s odvzdušňovákem spojkového válečku a šlapáním na brzdu se opět vzduch vyžene do nádobky.
Projevuje se ta porucha tím,že zabírá spojka až na podlaze? Teď v mrazu jde ztěžka zařadit jednička a zátečka? Zkoušel jsem vyštelovat vůli na pedálu,což pomohlo asi na půl roku a je to zpátky .Mám tam novou spojku,takže lamelou to není.Všechny zdraví Forest :shock:
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od vlado007 »

V zime za studena ked nejde zaradit 1. alebo spatecka, tak to moze robit aj olej v prevodovke. Casta vec.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
black forest
Začínající diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Kolín fontera B dlouhá 2,2 DTI 1999 leštěnka

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od black forest »

Asi ano,ale mate mě ten pedál příliš dole.Je pravda když se převodovka zahřeje ,tak je to lepší,ale není to jako dříve. :shock:
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od vlado007 »

Tak vyskusaj ci tam neni vzduch. Znova odvzdusnit.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od Žanek »

Pokud to praskne úplně, zůstane pedál viset dole a musíš ho vrátit nohou. Stejně ale už to spojku nevypíná a jde úplně lehce. Naštěstí se dá s autem dojet i bez spojky a normálně řadit , pokud nemusíš zastavit. :P Ty to budeš mít možná jen zavzdušněný.
black forest
Začínající diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Kolín fontera B dlouhá 2,2 DTI 1999 leštěnka

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od black forest »

Díky za radu,zkusím odvzdušnit. Forest :idea:
midnight_man
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 25 kvě 2013 14:16
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od midnight_man »

Dnes som sa chytil vymenit kapalinu pre spojku....nakoniec z toho vyšla demontáž komplet hlavneho valca, kedze dnu bolo všetko možné len nie kvapalina. Spojka zabera o poznanie skôr, ale stale mam pocit ze zabera nejak "neskoršie" ako pustam pedal. Ked tak citam toto vlakno ten stvorček na potrubí vzhladom na to aky sajrat som vypustil zo spojky moze robit poriadnu neplechu... Co vy na to? Oplati sa to znova rozoberat? Je možne, že ta spojka uz bude cela na vymenu :) Beztak má pedál stále vôlu prvých pár cm ide lahko stlacit, zabere az neskor...spojku som asi na 4x odvzdusnil (kym to vyplulo všetok zostavajuci bordel z trubičiek) tak predpokladam ze to bude spôsobene uz len zodratou lamelou/pritlačakom?
Opel Frontera 2.2.i, "A" Long
stekoo60
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 06 čer 2013 20:25
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od stekoo60 »

Zdravim. Chcem sa spitat ako je podla Vas najlepsiu odvzdusnit tu potvoru B 2,2 dti. Skusal som to klasicky asi 2 hodky a vkuse zabera az na podleha a niekedy treba dobre naclapat aby zaradil. Ked som mal naclapnute a pedal drzali dole tecie uz len kapalina, a stale dokola a pravidelne dolieval trochu to pomohlo ale nic moc. Vymenil som aj gumicky v oboch valcoch ale to iste. Cital som tu ze to niekdo odvdzusnoval cez striekacku, skusal to tu este niekdo? Alebo vyhladat servis kde maju odsavacku a tam nech sa stim hraju. Este spojka je nova a behalo sa nanej asi 2000km no casom to zaberalo stale nichsie a nichsie odvzdusnit sa mi to nepodarilo tak opravna sada a zase slapanie no aj tak je to nakocku. Vdaka za kazdu radu.
Frontera B 2002, 2,2 dti 85 kW
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od Žanek »

Pokud to máš zavzdušněný, tak odspodu stříkačkou to odvzdušníš určitě.
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy a repase spojkové hydrauliky (válce + tlumič)

Příspěvek od tank »

Tak už mě to taky postihlo. Dnes přestala spojka vystavovat, gumový pedál. Uvidím, co bude po rozebrání . Kapalina neubývala, nádržka stále plná. Doufám, že to bude jen nějaké těsnění v pracovním válci spojky, větší oprava by už asi byla dost podobná zůstatkové ceně Helmuta... :cry:

Takže -hlavní spojkový válec (dle mechanika). Zkusíme opravnou sadu -jinak asi budu shánět válec.

EDIT : hotovo. Spravila to opravná sada hlavního válce. Kapalina buď trpěla sešlostí věkem (docela divný kal), nebo se do ní rozpustila těsnění. Vše vyčištěno, vyměněno, odvzdušněno -a spojčí.
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“