klouže spojka

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
krpy_zlin
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 02 kvě 2009 19:44
Bydliště: Zlín - Sazovice
Kontaktovat uživatele:

klouže spojka

Příspěvek od krpy_zlin »

Ahoj kluci..potřebuji radu..Nedávno jsem si všimnul, že mi u fronterky na 3 a 4 rychlostní stupeň těsně nad 2000tis. otáček mírně jakoby proklouzne spojka..prostě otáčky se tak o 100 - 200 zvýší..auto souměrně s tím nezrychlí,,až tak za 2 sekundy... Zkoušel jsem to na jedničku při rozjezdu do kopce.. a tak spojka neklouže...auto zahrabe a vystartuje.. Čím to může být?? A ještě..jakou má spojka přibližně životnost?? Na tach. mám 135tis..ale auto má reálně tak 200...tak doufám..že mě nečeká výměna..Díky
Frontera B Sport 2,2dti - prodáno, Mitsubishi L200, r.v. 1994, 2,5 TD - prodáno, Jeep Grand Cherokee 4.0 :-)
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Spojka

Příspěvek od Janeš Petr »

spojka vydrží podle zacházení. jestli auto jezdilo v káře, nebo v terenu,s nohou na spojce atd. , může bejt sjetá i po 100 tisících. kdo jezdí hodně dálkové, že zařadí ráno pětku a jede na ni bez řazení až do večera, tomu vydrží třeba 300tisíc. pokud už ti takle občas klouzne, udělej ji hned. když budeš s tohle spojkou jezdit, následná oprava bude řádově v tisících korun ( lamela, přítlačák , možná i setrvák +/- 15000,- kč a víc ). když to uděláš hned, je poměrně vysoká šance, že to bude stát pár stovek ( +/- 600,- kč ), za nanejtování nového obložení a jezdíš dál viewtopic.php?f=18&t=393&start=0&st=0&s ... %AD+spojky
viewtopic.php?f=18&t=260&p=41404&hilit= ... jky#p41404
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“