Výměna spojky (popř. jenom lamely), demontáž a montáž lamely

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
DobrotaCZ

Výměna spojky (popř. jenom lamely), demontáž a montáž lamely

Příspěvek od DobrotaCZ »

koukám, že se mi problémy zdaleka nevyhýbají, po protočení zadní nápravy, vysypaný volnoběžce na předku, prasklým listovým peru praských drátech v pneu a následhých boulích tu mám další jobovku. Roztrhla se mi spojka. Potřebuju poradit kdo s tím má nějaké zkušenosti. kolik váží asi převodovka abych si jí nepustil na prsa a naposledy vydechnul, a jestli jsou někde k dostání levnější díly. Zjistil jsem si , že lamela, ložislo, přítlačák cca. 9500,-Kč. Pokud s tím nemá nikdo zkušenosti (v to nedoufám) budu postup fotit a komentovat na netu. Aspoň přiložil pořádnou diskuzi. Zatím díky za každé info v 10,oo jdu na to. Kdyby nebyla aspoň ta zkurvená zima. :twisted: :(
PETR&JITKA
Začínající diskutér
Příspěvky: 338
Registrován: 18 srp 2005 21:43

Příspěvek od PETR&JITKA »

Převodovku vyndaval Petr. Dělal to na ulici (zvedak pod ) a akorát s montáží mu nekdo pomahal
Uživatelský avatar
Kondor
Site Admin
Příspěvky: 186
Registrován: 23 dub 2005 20:17
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj; FRONTERA 3.2i V6, AUT, už je zvýšená, ostatní zatím základ ...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kondor »

Převodovka váží velmi hrubým odhadem 50-60 kg.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Kondor
SERVIS: Chudčice u Brna; servis@offroad-frontera.com; tel.: 608723149
NAHR. DÍLY: Blansko; prodej@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
DOVOZY, ODTAHY, LPG: posta@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
campo12

Příspěvek od campo12 »

s tou spojkou jdu asi s křížkem po funuse, ale já teď měnil spojku na campu a kompletní sada mě přišla na 6300,-. Koupil jsem to v Autocar Pohořelice (okr. Břeclav). nevím jestli na fronteru je o tolik dražší. Původně jsem myslel, že vyměním jen lamelu a ložisko, ale komplet stál stejně jak ty dvě věci samostatně.
DobrotaCZ

Příspěvek od DobrotaCZ »

Tak už mám spojku opravenou, vyměněnou a jezdím. Celková cena opravy mě vyšla na 2 x 198,-Kč a to za obložení spojky. Práci nepočítám udělal jsem si to sám. Mám to nafocený, pošlu to Kondorovy a ten to dá na web. Zatím zdar. :) :roll:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Jak to tam patří

Příspěvek od Slaava »

Zapoměl jsem, jakým směrem patří do spojky lamela - prosím poraďte, jestli delší strana náboje má být směrem k motoru nebo k převodovce. Díky!
Lukáš

Příspěvek od Lukáš »

delší stranou do setrvačníku, kratší k vypínacímu ložisku
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Fenk jů

Příspěvek od Slaava »

Díky :D
Dandy

Re: Výměna spojky (popř. jenom lamely), demontáž a montáž lamely

Příspěvek od Dandy »

Jsem tu znovu se spojkou, jenom zase někde jinde, aby to bylo k tématu.
Mám tady oříšek?????
Po zdárné výměně setrváku-přítlačáku a repasu lamely jsme dali převodovku na své místo a chtěl jsem odjet a ejhle. Nešlo mi nic zařadit,jen trojka a spátečka přes zuby, ale auto slabě couvalo.Odvzdušnili jsme, vypodložili jsme spojkový válec a ještě dali podložku přímo pod dřík na páčce spojky u převodovky a pořát žádná změna, jen šlo lépe zařadit trojka,čtyřka a spatečka.Přímo na převodovce se páčka dostatečně vychyluje. Dělali mi to v servisu a jsou z toho taky nešťastní.
Před opravou mi spojka zabírala úplně na spodku v koberci a při prutkém ochlazeni mi mnohdy nešlo nic zařadit,přitom lamela na tom nebyly špatně, ale jezdil jsem.Při jízdě se to srovnalo.
Tak mám podezření, že mám křivou lamelu. Co myslíte VY ?????
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna spojky (popř. jenom lamely), demontáž a montáž lamely

Příspěvek od patas »

a kdyz jste davali tu spojku lamelu zpatky tak jste ji vystredili ?Jestli ne tak to asi bude problem.
Acko 98 2,5TDS,5cm UP,navijak ComeUP 9000i,CB Allamat 296,BFGoodrich 31"x10,5"R15 M/T
Acko 97 2,5TDS,General Grabber 245/75R16 A/T
Audi A6 Allroad 2002 2,5 TDi
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Výměna spojky (popř. jenom lamely), demontáž a montáž lamely

Příspěvek od Janeš Petr »

jak myslíš,,vystředili,,?
Dandy

Re: Výměna spojky (popř. jenom lamely), demontáž a montáž lamely

Příspěvek od Dandy »

Co to je vystředili, co tim myslíš. Normálně mi ji zrepasovali (přenytovali) a šla spátky, A když ji sešlápnu tak mi stále roztáčí převodovku. Když tam dám nejdříve jedničku a potom nastartuji tak se úplně sepne ve spodní třetině od podlahy. :?
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna spojky (popř. jenom lamely), demontáž a montáž lamely

Příspěvek od patas »

no kdyz rozdelas tak ji musis vystredit aby mrkev prevodovky sedla na presno.Je na to pripravek nebo se da udelat z nejake tycky ktera je stejneho prumeru jako mrkev nemam to na fotce a snad to nekde najdu
Acko 98 2,5TDS,5cm UP,navijak ComeUP 9000i,CB Allamat 296,BFGoodrich 31"x10,5"R15 M/T
Acko 97 2,5TDS,General Grabber 245/75R16 A/T
Audi A6 Allroad 2002 2,5 TDi
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Výměna spojky (popř. jenom lamely), demontáž a montáž lamely

Příspěvek od Janeš Petr »

tu spojku maš opravdu nějakou divokou,ale stejně bych to hledal v tom ovládání.když vyloučím takové věci,jako že ti vázne oříšek lamely na drážkách,nebo máš obráceně danou lamelu a unáší se opřeným oříškem o setrvák(to ale u froncka asi ani nejde),zadřený ložisko v setrváku,nedej bože,vypínací ložisko zůstalo ležet na ponku :grin: musí to dělat ovládání. něco s tou vypínací pákou,nebo tou koulí,co se přes ní páčí (už jsem viděl,jak se zabořila do převodovky) zkusil bych to nejřív pajcrem zmáčknout v okýnku na doraz,a dát kvalt,aby se vyloučil problém v kapalině a případně se podívat jak se opírá ložisko o centr. pružinu... ještě mně tak napadlo,jestli vám při montáži nespad konec skříně moc dolu a lamelu jste neohnuli
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Výměna spojky (popř. jenom lamely), demontáž a montáž lamely

Příspěvek od Janeš Petr »

patas píše:no kdyz rozdelas tak ji musis vystredit aby mrkev prevodovky sedla na presno.Je na to pripravek nebo se da udelat z nejake tycky ktera je stejneho prumeru jako mrkev nemam to na fotce a snad to nekde najdu
to jo,ale oni už maj skříň nasazenou,tak to vystřezený měli
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“