Spojka a setrvačník motoru 3.2i - revize stavu

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Spojka a setrvačník motoru 3.2i - revize stavu

Příspěvek od sowwwa »

Asi pred mesicem mi zacla odchazet spojka, obcas "kopala" pri seslapnuti do pedalu, a postupne se zhorsovala jeji schopnost vypinat - zaradit zpatecku uz byl posledni dobou problem. Ted jsem se konecne dostal k tomu ze jsem ji vymontoval z auta, tak se chci podelit o par fotek a budu rad kdyz mi s necim poradite :grin:

docela normalni sjeta lamela:
lamela1.jpg
sjeta lamela z druhe strany .. hmm, co se ji stalo ze je uprostred tak fialova .. ze by horko? :shock:
lamela2.jpg
pritlacak s loziskem .. zda se mi to nebo je ten stred ohnutej nejak moc dovnitr?
pritlacak1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Spojka a setrvak 3.2i

Příspěvek od sowwwa »

zrejme se v tom nekdo hrabal, ty svary nevypadaj jako puvodni:
pritlacak2.jpg
to bylo mozna to kopani do pedalu :idea: mlatily o tu vidlicku!
pritlacak3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Spojka a setrvak 3.2i

Příspěvek od sowwwa »

a ted to nejlepsi .. teda spis nejdrazsi :cry: uz jste videli prasklej setrvak?
setrvak1.jpg
setrvak2.jpg
setrvak3.jpg
Zezadu je na nem cislo 958, coz by melo byt datum vyroby - 8/1995. To je o rok pozdeji nez bylo vyrobeno to auto :mrgreen:
No, zpatky ho davat asi v tomhle stavu nebudu, takze musim sehnat novej. Do Opla se mi nechce, zkusim jestli by se dal sehnat nejakej rozumnej nekde na vrakaci. Nebo mate nejaky jiny napad?
Taky je zajimavy, ze na zadnym z tech dilu neni logo GM nebo aspon nejaky vyrobni cislo. Cisla tam jsou, ale nic co by odpovidalo znaceni GM ..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Spojka a setrvak 3.2i

Příspěvek od Janeš Petr »

ta pružina je fakt nějaká divná. když pod ní stáhneš lamelu,zaleze vlastně ještě víc do vnitř.... asi bych se někde podíval,jak má vypadat nová. ten setrvák neni až taková vada,to jsou mikropraskliny od přehřátí povrchu,většinou se to dává normálně zpátky. těch 958 s největší pravděpodobností datum neni. většinou se jedná o číslo formy,slévárny a podobně. datumy na odlitcích,když tam vůbec jsou,se dělaj měsíce do kolečka a rok uprostřed,jako třeba na plastovejch dílech
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Spojka a setrvak 3.2i

Příspěvek od sowwwa »

Aha, diky za info! No bylo by nejjednodussi dat setrvak zpatky a vymenit jenom spojkset, ale nejak se toho bojim. Na fotce to neni videt, ale ty praskliny jsou tam 2 vetsi a jdou az do stredu k diram pro srouby .. Motor ve vyssich otackach docela vibruje, tak me napadlo jestli pricina neni ten setrvak ..
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Spojka a setrvak 3.2i

Příspěvek od Janeš Petr »

jo tak to neni na fotce vidět. vypadalo to,že to je jen na třecí ploše. jestli to jde až ke šroubům,tak máš asi smůlu :(
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“