Nejde řadit - zavzdušněné hydraulické ovládání spojky

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Nejde řadit - zavzdušněné hydraulické ovládání spojky

Příspěvek od Vojta »

Sotva jsem dodělal vymlácený čepy na přední nápravě,tak se to posralo zase někde jinde.

Vezl jsem lidi na svatbu a co se nestalo, zastavil jsem a už jsem nezařadil..........jedničku a zpátečku vůbec a zbytek jen tak tak....když jsem se pokoušel s citovkou o jednotku, tak tam někde dole cvaká a auto má snahu se jakoby rozjet....pedál zabírá skoro až dole, nevíte někdo co s tím? a hlavně nepomohl by mi s tím někdo...

už vážně nemůžu, jsem total na nerva a koketuju se záruční lhůtou auta...
frontera od merlina 2.2i r.v. 97
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

hmmm právě toho se děsím,víš....páč vyndat motor ze 120 umím bez problémů, ale z tohohle? to je tak na STSku
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Vyndání převodovky

Příspěvek od Slaava »

Vojta píše:hmmm právě toho se děsím,víš....páč vyndat motor ze 120 umím bez problémů, ale z tohohle? to je tak na STSku
Motor vyndavat nemusíš, převodovka se vandává spodkem.
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

je to takový, jako když se tam pokouším dát za jedna a auto sebou trošku cukne a slyším , jak tak něco cvakne
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Převodofka

Příspěvek od Slaava »

Vojta píše:je to takový, jako když se tam pokouším dát za jedna a auto sebou trošku cukne a slyším , jak tak něco cvakne
Takže tam s bídou narveš kvalt č. 1, pustíš spojku a vono to cukne a vypadne?

Předcházel týhle poruše nějakej kravál nebo něco?
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

no když už tam tu jedničku dám(narvu) a trochu se to hne , tak tam jdou rychlosti skoro normálně, ale jak zastavím a chci se znovu rozjet, se to opakuje.. dojel jsem na parkoviště a už jsem tam nedal ani zpátečku, ani jedničku.......ostatní jsem zkoušel a ty tam jdou, ale taky ztuha (zdá se mi , jako by tam šli přes zuby), jako když by nevystavovala spojka..... a ještě další zrada, už když jsem si to dovezl domů, tam jsem občas slýchával takovej zvuk, jako když se ráno startuje studenej motor...takový ty pískavý zvuky volných řemenů...tak jsem si koupil řemeny, s tím, že ty stávající stojí za vyliž prdel...už jsem objednanej i v servisu na jejich výměnu , ale ted tam nedojedu...... a dneska, když jsem měl otevřenou kapotu a mladá přidala plyn a rychle ubrala, jsem to poprvé uslyšel v reálu, že to nebyly řemeny,ale něco zespodu,tak se domnívám, že to bude asi v prdeli spojka v čele s ložiskem
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

čili, abych odpověděl...rychlost tam narvu, a drží, než jí znovu vyndám a řadím a stupeň vyšší
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Spojka?

Příspěvek od Slaava »

tohle opravdu dělává špatně vystavující spojka. zkusíš to na stojícím autěm postupným řazením všech rychlostí.vyšší rychlostní stupně zbrzdíš synchronem, takže je ještě celkem zařadíš ale zpátečku, která je bez synchronu a jedničku, která má velkou sílu už nezbrzdíš a jde to přes zuby
honzík
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 613
Registrován: 27 čer 2006 06:52

re

Příspěvek od honzík »

a jestli je to spojka - tak ja ji menil a vysla me na cca 9000,-
komplet i s oblozením a ložiskem ( Autocora )
ale musel jsem vratit protikus .......
Bart

Příspěvek od Bart »

Nemůže to být jenom zavzdušněné spojkové ovládání. Neubývá ti kapalina ze spojkového válce. Proto by spojka zabírala téměř dole, nebo taky vůbec. Zkusil bych jí znovu odvzdušnit, dole na pracovním válečku je odvzdušňovací šroub. Okoukni to dole u pracovního válce spojky, jestli se tam není nějaký problém. Rády odchází gumičky ve válečku. Bez nastartovaného motoru jde řadit normálně?
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

moc děkuji za všechny názory.... ted jsem si dohodl, že to v teď v týdnu odtahnem traktorem do školní autodílny a tam se uvidí...maj na to vercajk a hlavně budu tam s nima, takže to je dobrý....

vzpomněl jsem si , že nedávno jsem tahnul jednoho trotla s meganem a hodně klouzala spojka, tak jsem ho odpojil a odjel jsem pryč

ale jak jsem již psal , v poslední době se dosti ozývalo takové pískání, zvlášť , když jsem se rozjížděl a řadil jsem....takovej ten postup,jedna- vytočíte to , sešlápnete spojku- pustíte plyn a v této fázi to hnusně pískalo, zařadíte za dva a postupně to pískání vymizelo.....až zase do dalšího řazení
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

tak zlaťáci, ted jsem byl u auta a zkoušel jsem bez motoru a bez spojky řadit a jde to jedním prstem a to všechny kvalty...je to dobře nebo špatně? ale kapalina je na normálu.....teda myslím, není vidno žádné rysky ale když jsem tam baterkou svítil, tak je tam kapalina po ten rantl, jak se ta nádobka zúžuje v hrdlo...zkusil bych to odvzdušnit, ale nevím jak, mohl by mi někdo ten odzvdušňovák vyfotit, budu vděčnej...

a ještě jeden poznatek, co je ta menší nádobka, co je u brzdového válce blíž k blatníku?
Bart

Příspěvek od Bart »

Tak ta menší nádoba vpravo ( při pohledu zepředu), to je právě ta nádoba na kapalinu do spojky. Moc se toho tam proti brzdám nevejde. Ta větší nádoba je na brzdy. Podívej se do té malé nádoby, ĺije se tam taky brzdová kapalina. No a pak stačí jít po trubičce, která vede pod auto na pravou stranu, no a dole pod autem u rámu uvidiš na převodovce pracovní válec, který po sešlápnutí spojky tlačí na páku spojky. Na něm je i případně odvzdušňovací šroub. Vypadá jako na brzdách - dutý, opatřený gumičkou. Já mám jinak ještě jeded odvzušňovák po cestě, ale řekl bych, že spodním by to mělo jít odvzdušnit. Tu funkci je dole pěkně vidět, když ti někdo šlápne na spojku. Myslím, že ses koukal do nádoby na brzdy a né na spojku.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Spojka

Příspěvek od Slaava »

Vojta píše:tak zlaťáci, ted jsem byl u auta a zkoušel jsem bez motoru a bez spojky řadit a jde to jedním prstem..
No nevím, jestli to budeš považovat za dobrou zprávu ale vypadá to, že máš v prdeli jenom spojku. Větší nádobka je od hydrauliky brzd, menší od hydrauliky spojky. Spojka se odvzdušňuje dole na pracovním válci, kterej tlačí do rozpojovací pákový vidlice a kde je použit tlumič hydraulického okruhu spojky, tak taky na něm. Odvzdušňuje se to stejně jako brzdy, i ventily jsou stejný. Nech někoho polehnout pod převodovku ať ti koukne, jestli když vevnitř dupeš na pedál se ti dole komýhá ovládání spojky.
Bart

Příspěvek od Bart »

Ale jestli ti klouzala i spojka při tažení auta, tak bych to viděl i problém v té spojce. Prasklý přítlačák, nebo poškozená lamela. Začni u ovládání spojky, je to jenoduché a nic to nestojí.
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“