Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od Milda »

EVIL píše:To Milda: Bylo to jen shrnuti, mych poznatku, ktere jinde sic jsou psane a ode me, jen to zde doplnil o zkusenosti mimo diskuzi se nezlob :!: .....
V pohodě :!: .... :lol: :lol: :lol: Ale jestli si ten můj canc přečte i někdo jiný, tak aby bylo patrno, že je zájem dávat další diskuse tam, kde už byly jednou načaté a nemít tu padesát článků o tomtéž. :roll:
Naposledy upravil(a) Milda dne 03 úno 2008 10:15, celkem upraveno 1 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od Slaava »

Milda píše:
EVIL píše:To Milda: Bylo to jen shrnuti, mych poznatku, ktere jinde sic jsou psane a ode me, jen to zde doplnil o zkusenosti mimo diskuzi se nezlob :!: .....
V pohodě :!: .... :lol: :lol: :lol: Ale jestli si ten můj canc přečte i někdo jiný, tak aby bylo patrno, že je zájem dávat další diskuse tam, kde ož byly jednou načaté a nemít tu padesát článků o tomtéž. :roll:
Vůle v setrvačníku přímo souvisí s cinkáním z oblasti spojky nebo převodovky, protože se vyskytuje poměrně často, špatně se určuje zdroj zvuku a setrvačník je součástí spojky.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od farmář »

jj, přemnožily se témata a stalo se to nepřehledným.Někdo s adminovskými právy :lol: :lol: :lol: bude muset sdružit příbuzná témata a duplikatury odstranit, nebo se z toho nový čtenář picne a koupí radši Tojótů :roll: :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od Milda »

Moje řeč........ :roll:
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od Slaava »

farmář píše:jj, přemnožily se témata a stalo se to nepřehledným.Někdo s adminovskými právy :lol: :lol: :lol: bude muset sdružit příbuzná témata a duplikatury odstranit, nebo se z toho nový čtenář picne a koupí radši Tojótů :roll: :lol:
Podle mě to není zase tak nepřehledné. Většina témat se rozvíjí podle základního tématu a čitatel se dozví hodně zajímavých souvisejících informací. Snažím se stará témata pročítat, a posléze je přejmenuju podle toho, co se vnich řeší a zbytečný příspěvky nebo celý zbytečný témata smažu (viz. třeba viewforum.php?f=20 ). Témata, co řeší stejný věci se holt jmenujou stejně nebo podobně. Čtenář, musí taky trochu použít intuici a funkci "hledání" a ne jenom z lenosti se zaptat na již několikrát zodpovězenou věc.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Dandy

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od Dandy »

Pokud jsem tady udělal nějaké zmatky v tématech, tak se omlouvám, ale nebylo "MI" zřejmé, že je to problém dvouhmotného setrváku. Dnes už to vím,protože cinkáni zmyzelo a auto se stalo nepojízdne. Protočil se setrvačník a závada je zřejmá.
Myslím, že lidé jako já, kteří si koupí takovéto auto ani netuší, že setrvačník může být ze dvou částí (na sobě nez.) a natož, že může vydávat takovéto zvuky.
Je to holt jiný vůz, tak mi po promiň-te
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od farmář »

v pohodě, máš mít Campo,tam je setrvák normální :mrgreen: ... dělám si srandu. Víš, my spammeři profesionálové uznáváme, že jsme to tu zasekali no hrůza, viď, Slávo? :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od Slaava »

Dandy píše:Pokud jsem tady udělal nějaké zmatky v tématech, tak se omlouvám, ale nebylo "MI" zřejmé, že je to problém dvouhmotného setrváku. Dnes už to vím,protože cinkáni zmyzelo a auto se stalo nepojízdne. Protočil se setrvačník a závada je zřejmá.
Myslím, že lidé jako já, kteří si koupí takovéto auto ani netuší, že setrvačník může být ze dvou částí (na sobě nez.) a natož, že může vydávat takovéto zvuky.
Je to holt jiný vůz, tak mi po promiň-te
Nemáš se za co omlouvat, to Milda trochu plašil. :wink: Jak jsem psal výše, napsal si to do správnýho tématu - kdo má přece vědět, že když mu chrastí spojka, že je to setrvákem? Dyť setrvák je soušást spojky.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
EVIL
Začínající diskutér
Příspěvky: 181
Registrován: 10 srp 2006 20:47

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od EVIL »

Nevite jak rozebrat ten setrvak mam ho na stole a zatim jsem sundal jen takovou segerovku a nejaky nerezovy krouzek a stejne nejde od sebe nevite nekdo jak dal ???
Frontera A 2,3TD int. r.v. 95.......má bývalá laska
Chrysler Grand Voyager 3,8i LE AWD r.v.00
Audi A4 1,8T 20V 132kW r.v.96
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od Slaava »

EVIL píše:Nevite jak rozebrat ten setrvak mam ho na stole a zatim jsem sundal jen takovou segerovku a nejaky nerezovy krouzek a stejne nejde od sebe nevite nekdo jak dal ???
No já už si na něj moc nevzpomínám a nerozebíral jsem ho ale byly tam nějaký nejty.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
EVIL
Začínající diskutér
Příspěvky: 181
Registrován: 10 srp 2006 20:47

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od EVIL »

slaavo dik, porad se mi to nepodatilo rozhodit musi asi nejdriv nejak stahnout ten prostredek a pak tam budou nejty a pod kryci deskou bude cca 8 pruzin ktere budou tlacit takove kameny proti kamenum co jsou na te spojkove casti a ty kameny je potreba vymenit a pruziny take a setrvak bude ready, zkus jeste zavzpominat pls
Frontera A 2,3TD int. r.v. 95.......má bývalá laska
Chrysler Grand Voyager 3,8i LE AWD r.v.00
Audi A4 1,8T 20V 132kW r.v.96
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od Slaava »

EVIL píše:slaavo dik, porad se mi to nepodatilo rozhodit musi asi nejdriv nejak stahnout ten prostredek a pak tam budou nejty a pod kryci deskou bude cca 8 pruzin ktere budou tlacit takove kameny proti kamenum co jsou na te spojkove casti a ty kameny je potreba vymenit a pruziny take a setrvak bude ready, zkus jeste zavzpominat pls
Fakt nevím, já to nerozebíral, jenom jsem na ten servačník koukal a jenom tak tipoval, kudy by se do toho lezlo.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“