Hluk převodovky - výměna vnějších ložisek ze strany motoru

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Petr

Hluk převodovky - výměna vnějších ložisek ze strany motoru

Příspěvek od Petr »

Prosím o radu. Stále víc a víc mi hučí převodovka,při 90tce z toho de strach,při pomalejší rychlosti se ozývají různé zvuky(od převodovky) jakoby se něco dřelo do toho jakoby šli stěrače nasucho. Když sešlápnu spojku ať jedu nebo stojim tak to ztichne. Co to je? Napadá mě poškozené ložisko na té hlavní hřídeli převodovky. mám sporta 2.0 benzin r.v.92.
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Závada

Příspěvek od Nimrod »

Vypadá to na vadu převodovky. Pravděpodobně bude vadné nejáké ložisko vevnitř. Otázkou je zda byl někdy měněn olej. Zkusil bych jej tak ze dvakrát vyměnit. Jednou tak tisísc kilometrů na proplach a pak novou náplň.
Petr

Příspěvek od Petr »

A nemůže to být jen spojkové ložisko? Jestli se v nezatíženém stavu točí a je poškozený a když šlápnu na spojku tak se zatíží a je klid. :?:
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Převodovka

Příspěvek od Nimrod »

Může být, ale radši bych opravdu zkontroloval olej v převodovce a to hodně rychle a vyměnil ho.
Petr

Příspěvek od Petr »

Na tom oleji už pracuju :!: tak sem zvedav co vyteče :shock:
Kodl
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 16 kvě 2005 20:40
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek od Kodl »

pro Petra
musí to být ložisko na hřídeli v převodovce-když sešlápneš spojku tak se točí spojkové ložisko,když jí pustíš nemůže být slyšet
Petr

Příspěvek od Petr »

Hlavně ať se to rosype až po srazu v písku :twisted: :!:
Petr

převodovka

Příspěvek od Petr »

Tak po výměně oleje to vypadalo dobře,ale dneska najednou začly jít špatně zasouvat rychlosti,už sem myslel že nedojedu domu :cry: Ale dojel jsem :lol: . a co teď? Měl jste někdo rozdělanou převodovku?
Petr

Příspěvek od Petr »

Tak sem dneska ještě musel jet,tak něco zakřupalo v převodovce a vypadá to že se něco už poďálo. Auto mám už na špalkách a zítra začnu vyndavat převodovku. Kdyby bylo něco uvnitř poškozeno,pasovali by tam vnitřnosti třeba z opla omegy?
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Převodovka

Příspěvek od Nimrod »

Tak to není žádná sláva. Z omegy tam určitě nepasuje. Sem tě moc nepotěšil.
Petr

Příspěvek od Petr »

Nepotěšil,ale díky. snad to bude třeba vysypané ložisko.
Uživatelský avatar
Benyto
Příspěvky: 3
Registrován: 27 čer 2005 19:28
Skype: benytop
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benyto »

Chlapy, jestliže Petr psal, že při sešlápnutí spojky je klid, tak mam pocit, že je to jedno z ložisek na předlohové hřídeli. Teď už je sice pozdě, ale aspoň nějaké to slovo do pranice.
Petr

Příspěvek od Petr »

Tak dneska sem si máknul,převodovka je venku a když jsem sundal kryt co zakrývá ložiska ze strany od spojky, tak je tam velké ložisko od té hlavní hřídele a pod ním je menší ložisko a to je rozmidlený. Zítra budu pokračovat v rozebírání.
Petr

Příspěvek od Petr »

Tak už jsem pojízdnej,ložisko je nový!!! :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

převodovka

Příspěvek od Nimrod »

Dotaz. Kolik tě ta sranda stála? Alespoň odhadem a kolik ti to zabralo času?
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“