Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Odpovědět
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od pospaa12 »

Zdrávím Vás

Mám 3.2. v automatu, dal jsem auto do servisu na vymenu oleje v male i velke vane v prevodovce, auto tam je tyden a dnes mi prijde sms ze po vymene oleje nejde zpatecka , takze pekne na nic. Udajne pry to vyresi. Zajimalo by me v cem mohla nastat chyba, vzdyt slo jen o olej. Diky na radu.
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Ucpanej ventil a nebo kaput? V háji hydroměnič? Rozvaděč?
Kolik humusu z automatu vyteklo, když měnili olej? Dělali průplach?
Mohlo se tím bordelem někde něco ucpat a u automatu je o zábavu hned postaráno...
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od pospaa12 »

Takze ted uz vim toho vic. Sundavali vany, delali pruplach nejakym strojem, stary olej nesmrdel a an i nebyl cerny, ani zadny bordel. Daly vany zpet, novy olej, normalne vycouval a jel to projet, rikal, ze radila suprove, 1,2,3,4 bez zadneho skubani, proste plynule, jeste se divil ze tak stare auto radi jako nove, zastavil, po pul hodine chtel vycouvat a nastal problem, pri P to ma snahu pry couvat ale nejde to, pry jako kdyby byla zatazena rucka. :shock:
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od DJ.Tom »

Tohle je hodně divný :/ Zpátečka je řazena čistě mechanicky, žádnou elektronikou ani ventilem, pákou s epřímo přehodí cesta oleje který pak teče kanálkama tak aby zařadil a bloknul stupeň zpátečky. Není to jen zavzdušněný ? Olej s emění vždy nadvakrát, když se nandá vana zpět tak s edoplní a po chvíli se doplní znovu, ale to předpokládám že vědí, když to dělají.

Jsem zvědav s jakým výsledkem příjdeš :/
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od pospaa12 »

Zdravim Te, tak ve ctvrtek jsem se dozvedel vic, prevodovka dole a pry je sekla nejaka brzda, prevodovka se odesila na repas nekam do prahy, udajne na naklady servisu tak jsem zvedav
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od DJ.Tom »

Už máš výsledek jak jsi dopadl ?
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od pospaa12 »

Zdravim te, asi mi neuveris, ale stale bez auta :-( ted jsem tam byl v pondeli a udajne uz prisli vsechny dily, takze tenhle tyden to maji davat dohromady. Jsem z toho uz na vetvy, takovou dobu. Dokonce jsem se dozvedel ze pry odesly lamely, ukazoval mi je a fakt ko, jen mi je divny jaktoze se to takhle posralo JEN pri vymene oleje :shock:

Hlavne jsem byl v poloprevodu, tak jsem potreboval stihnout prepis, pan mi aspon vyhovel v tom, ze auto hodil na platak a zajel na evidencku, protoze bych byl jinak v haji. Dokonce mi pujcil a jiny auto. Urcite dam vedet
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od Žanek »

Problémy na automatu se objevují téměř pravidelně při výměně oleje. Tím nemyslím při každé výměně, jen když už je něco načaté.
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od pospaa12 »

No, pry byly nacate lamely. Dozvedel jsem se ze material mi vyjde na cca 10tis :-(
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od vlado007 »

Nakonec si tu opravu vlastne zaplatis sam.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od Janeš Petr »

vznesu jen takovej lajckej dotaz - je vůbec technicky možné, aby se načaté lamely projevili bez varování a to uplnou ztrátou funkce ???? věřil bych třeba tomu, že to nebude mít sílu, když budou klouzat ale né tomu, že se ztratí zpátečka během jednoho zařazení
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od Standa27Cepec »

Ono je to podle mě těžko posoudit, jestli měl ten automat hodně naběháno a poprvé se měnil olej, tak se tam mohl urvat nějakej bordel a ucpat nějakou "cestu" a když to rozdělaly tak na ně vykoukli špatné ale zatím dobře fungující lamely. Sám jsem měnil špatnej solenojd co řadí 2-3 a když jsem ten špatnej kuchl tak je vidět že je to strašně jemná technika tak se není čemu divit že automat je hodně háklivej na čistotu a kvalitu oleje. Za mě je to možný ale kdo ví že?
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Po výměně oleje v automatu nejde zpátečka

Příspěvek od Janeš Petr »

ano, myslím si totéž - vypadli na ně při opravě načaté lamely ale pravej důvod, proč to neřadí bude někde uplně jinde. A jestli se jim ho nepovede najít teď, dopadne to tak, že sice budou ve skříni nové lamely, zpatečka ale nebude fungovat dál...
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“