Utomatická převodovka z motorizace 3,2i V6 a její závady

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Uživatelský avatar
rades
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 15 čer 2009 11:25
Bydliště: Praha

Utomatická převodovka z motorizace 3,2i V6 a její závady

Příspěvek od rades »

asi budu schánět automat na 3,2 V6 tak se předběžně poptávám jestli někdo o nějakém neví a nebo se někomu neválí doma?!
hýčkaná na asfaltu - terénu se vyhejbá :D 4x4 limited 3.2 V6
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od Vokoun »

Copak se stalo :?: :?:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
rades
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 15 čer 2009 11:25
Bydliště: Praha

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od rades »

začal se přehřejvat, přestal řadit a rozsítila se kontrolka teploty a když jsem ho nechal vystydnout tak to furt na h...o řadilo tak jsem vyměnil asi 3-4 oleje a furt je ko :( 1a 2 řadí a táhne ok ale jakmile se dá 3 a D tak to od 2000 do 3500ot/min prokluzuje a nezabírá! V pátek sundám vanu a kouknu jak to zespoda vypadá a co tam na mě vypadne?! A proto s předem poptávám po jiné
hýčkaná na asfaltu - terénu se vyhejbá :D 4x4 limited 3.2 V6
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od sherpa »

N+K maju 1 za 25k CZK, pozri ich eshop ND temu v tomto fore
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od Vokoun »

rades píše:začal se přehřejvat, přestal řadit a rozsítila se kontrolka teploty a když jsem ho nechal vystydnout tak to furt na h...o řadilo tak jsem vyměnil asi 3-4 oleje a furt je ko :( 1a 2 řadí a táhne ok ale jakmile se dá 3 a D tak to od 2000 do 3500ot/min prokluzuje a nezabírá! V pátek sundám vanu a kouknu jak to zespoda vypadá a co tam na mě vypadne?! A proto s předem poptávám po jiné
Tak to bude někde asi ucpané nebo ti některý solenoid neotvírá, jak má :!: To chceš rovnou někde kupovat převodovku :?: :roll:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od Nimrod »

Olej je cítit spáleninou.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od robert.kvita »

Do staré bych nešel - riziko že to bude stejné. Repas se zárukou je zase o penězích.
Jenom chci dát svou zkušenost: Moje byla s řazením dost bídně a nový olej a filtr udělal zázraky, ale po najetí cca 1500km se zase občas předvede. Nový olej prostě rozpouští nečistoty ze zanedbaných výměn. Chvíli pojezdi s novým aspoň pár stovek, Pokud pak po sundání vany pokud nenajdeš něco polámané to zkus ještě jednou. Jinak pánbůh s Tebou.

Ale pokud spíná přemostění hydroměniče (u 3,2 to bude tak 90-95Km/h kvůli jinému stálému převodu) ,tak pak by to prokluzovat opravdu nemělo.
PS: Režim Sport nebo "3" se chová stejně?
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
rades
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 15 čer 2009 11:25
Bydliště: Praha

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od rades »

režim sport sem nezkoušel
nechci kupovat jinou ale tady v Praze chce každej ranec jen za to že se na ní podívá :roll: , když jsem to řešil poprvé vyhrkli na mě cenu 40táců a pak jsem u K a N vyměnil olej a bylo to ok! Bylo hrozně rychle , žádná předzvěst že to kníkne! Jak teda poznám že nějakej ventil je ko a zůstal třeba otevřenej? Děkuji za každou radu protože manželku by mrsklo kdyby auto nejezdilo je to její mazel :wink: Jinak novej filtr je tam cca 3500km. Napadá někoho problém toho přehřejvání?
hýčkaná na asfaltu - terénu se vyhejbá :D 4x4 limited 3.2 V6
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od sherpa »

skontrolovat hlavny chladic {cistota} pretoze ten je u automatu spolocny s prevodovkou, cize 1 chladic chladi motor aj prevodovkovy ATF olej. motor sa ti neprehrieva?
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
rades
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 15 čer 2009 11:25
Bydliště: Praha

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od rades »

chladič je čistej v terénu to auto snad ani nebylo a začalo to zvýšenou teplotou motoru ale nevím jestli to nepřihřejval právě ten automat :? už jednou jsem to řešil když odešla viskospojka ale teď je tam daná sahara a prozatím to šlapalo ok! asi zkusím jestli spíná na obě rychlosti?! Kdykoliv se objevil nějakej problám s řazením vyměnil se olej a začlo to zas makat super ale tentokrát mě tam děsí to prokluzování na 3 a D
hýčkaná na asfaltu - terénu se vyhejbá :D 4x4 limited 3.2 V6
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od sherpa »

aha, tak potom to skor vyzera na HDM kaputt kedze preklzuje......ale tie solenoidy skontrolovat treba ak to robi iba na 3/D. to naznacuje ze este nie je vsetko stratene. saharu tam mas origo opel z dizla? alebo iny bastl.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od Vokoun »

Běžná cena repasovaného HDM je 7000,- Kč.
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
rades
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 15 čer 2009 11:25
Bydliště: Praha

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od rades »

HDM je asi měnič, co? Jinak chladič není origo to zjistili kluci v blansku a sahara je tam od nich dodělávaná z octávky ale je jen jedno vrtulová :? !! Tak že to na to taky asi bude mít vliv?! Jak zkontrolovat selenoidy? Musí ta automatka ven??
hýčkaná na asfaltu - terénu se vyhejbá :D 4x4 limited 3.2 V6
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od sherpa »

HDM je menic ano. tzv hrniec :P . chladic ak nie je original nevadi, a aj vrtula ak je ina nevadi, ak stiha chladit vsetko je OK, u mna to tak bezi uz dlho a v poriadku. tie solenoidy....uf tak na toto som uz kratky. ale na fore sa to to uz riesilo....skus pohladat, pripadne ako posledna lacna moznost je supnut to do firmy ktora sa orientuje na automaty, oni obvykle dokazu urcit co tomu je. aj to je tu niekde pisane, aj meno firmy. toto forum je zlata bana. ale kopat sa musi na vlastne riziko. :mrgreen:
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
rades
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 15 čer 2009 11:25
Bydliště: Praha

Re: převodovka 3,2 V6 AUTOMAT

Příspěvek od rades »

a jak můžu laickým pohled zjistit že sou v trapu selenoidy a nebo ten měnič?? Je mi jasný že když sundám vanu a uvidím zbytky lamel tak je závada jasná ale když olej bude čistej a jen přepálenej tak vím prdlajs! V Praze je firma CHroust co se spec. na automaty hlavně z usa ale je dost drahej (řekl bych že až zbytečně) :? ! Zkusím tam dát zejtra co nejvíc čerstvého oleje a uvidím?! Jo a ještě se chci zeptat kde najdu její přesné označení??? Je to 3,2V6 rv.1999 Béčko :wink:
hýčkaná na asfaltu - terénu se vyhejbá :D 4x4 limited 3.2 V6
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“