Systém 4x4 Frontery A+B, popis, ovládání, kontrola, úpravy

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Lukass84
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2016 21:21

Re: Systém 4x4 Frontery A+B, popis, ovládání, kontrola, úpravy

Příspěvek od Lukass84 »

Zdravím, jsem tady nový a rád bych se dozvěděl něco o pohonu 4x4 na fronteře protože si ji hodlám za nedlouho pořídit. Zkušenosti s tím nemám a rád bych se ujistil že jsem správně pochopil co jsem se tady dočetl. Asi to bude Béčko.
Bez pohonu 4x4 je poháněn jen zadek, bečko má automatické volnoběžky, pohon se zapíná tlačítkem na palubovce a je řazen podtlakovým ventilem a následně mechanicky. Je při tomto lepší třeba ubrat plyn nebo vyšlápnout spojku nebo úplně zastavit? Řadící páka redukce je v poloze 4H a pokud se řadí redukce 4L musí se zastavit? Má ta páka i neutrál? Pohon 4x4 se nesmí řadit na zpevněném povrchu který neumožňuje prokluz a do zatáček a jak je to třeba při zatáčení s 4x4 v terénu nebo na rozbahněné polní cestě. Pokud chci vyřadit 4x4 musím zastavit a vypnout pohon zase tlačítkem a při vyřazování redukce musím asi taky zastavit. A jak poznám že se pohon vypnul abych ho nezničil? Doufá že jsem to nenapsal moc složitě, kdyžtak se omlouvám.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Systém 4x4 Frontery A+B, popis, ovládání, kontrola, úpravy

Příspěvek od Janeš Petr »

zkus pohledat, třeba i pomocí lupy, myslím že najdeš odpovědi na vše, včetně signalizace, jízdy i řazení. Odkaz na řazení je dokonce na předešlé stránce, takže to chce trošku času tomu pověnovat a hledat a číst, než tu omílat to samé pořád dokola
Lukass84
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2016 21:21

Re: Systém 4x4 Frontery A+B, popis, ovládání, kontrola, úpravy

Příspěvek od Lukass84 »

Jo jo samostudium :) ale občas je to trochu nepřehledný ale snad se dopracuju k čemu potřebuju.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Systém 4x4 Frontery A+B, popis, ovládání, kontrola, úpravy

Příspěvek od Janeš Petr »

nepřehledné je to jen díky tomu, že se na několika místech řeší stále stejná věc - proto jsem tě zarazil zavčasu. neřeš vyřešené, a když ti nebude něco jasné, pokračuj v konkrétním vlákně s konkrétním dotazem :wink:
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“