Porucha řazení automatické převodovky u Frontery B

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Porucha řazení automatické převodovky u Frontery B

Příspěvek od Janeš Petr »

k těm vozům, co píšeš v druhém odstavci. je to 14 dnů, co jsemto řešil se známým na emisích. stěžoval si, že ze všech STK v Budějcích lifrujou všechny auta s timhle problémem k němu ( včetně autorisovanejch servisů ) protože kdysi to někomu ze známosti naměřil a rozkřiklo se to. jak to měří doopravdy, tu psát radši nebudu ale oficielní verze je, že tam vrazí kvalt, stojí na spojce a motor vytáčí tak, jak už jsi tu popsal. až mu jednou sklouzne noha ze spojky, půjde si majitel měřeného vozidla dírou ve zdi pro své auto daleko do pole, za budovů emisní stanice.... jinak říkal, že na školení v německu jim prý něco naznačovali, že tahle vozidla už nejsou třeba měřit, protože jejich řídící jednotky reagujou na špatné emise mnohem přesněji a rychleji , než to vůbec desetiletej měřák na emisní stanici stihne vyhodnotit. pokud se stane, že emise nevyhovujou, ŘJ to schodí do nouzáku a na emisní stanici opět nelze nic naměřit, protože motor se nedá vytočit na 100% výkonu.
naše státní kasa je bohužel stále prázdná, takže se budou i nadále měřit i tato nezměřitelná vozidla, protože jak všichni víme, tady jde hlavně o těch 600,- kč a né o to, jak auto ve skutečnosti smrdí nebo nesmrdí
Uživatelský avatar
Jirkon70
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 02 črc 2010 11:10
Skype: jirkon70
Bydliště: Zlín

Re: Porucha řazení automatické převodovky u Frontery B

Příspěvek od Jirkon70 »

Fronťa stojí opravdu v Kudlovicích a zde mám výčet toho, co prý bude potřeba
Díly k opravě převodovky - měnič toč.momentu
master kit,sada těsnění,ocelových a oblož.lamel
olejový filtr
sada elektroventilú (hlavní tlak,řadicí ventily,lockup,control band
brzdový pás
sada pouzder
sada axiálních podložek
el.zásuvky
kabeláž k elektroventilúm?????
olej cca. 10l
přídavný filtr(pokud se nebude muset vyměnit chladič)
Předběžná cena asi 50tis. a zdá se mi to celkem dost.
Frontera B, LIMITED, 2.2DTI, 85kW automat, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Porucha řazení automatické převodovky u Frontery B

Příspěvek od Vokoun »

Tak to už je lepší se poohlédnout po jiné převodovce, bo to ti mění půlku převodovky :!: Na druhou stranu je to oprava na úrovni GO a dá se očekávat, že tě přežije.
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Porucha řazení automatické převodovky u Frontery B

Příspěvek od robert.kvita »

cena 4L30E
ScreenShot010.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Jirkon70
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 02 črc 2010 11:10
Skype: jirkon70
Bydliště: Zlín

Re: Porucha řazení automatické převodovky u Frontery B

Příspěvek od Jirkon70 »

Je tu někdo, kdo mi pomůže dát dohromady náhradní díly z těchto dvou obchodů? Nebo znáte ještě další obchod? Na netu jsem nedávno našel i něco v UK a US, ale s dopravou mi to přišlo na stejné peníze jako u Žáčka (prag-info).
http://www.usacarsantl.cz/e-shop/soucas ... ovek/4l30e
http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... gi_detail=
Zatím jsem odhodlán někde sehnat repas hydroměniče a vynechat výměnu solenoidů. U Nimroda jsme měnili olej a bylo to ok. Doma jsme dělali výměnu solenoidů a olej taky nebyl jako z friťáku. Do Kudlovic jsem jel na 1 asi 1,5hodiny (no jo, zabijte mě) těch 15km, tak potom nechápu, kde se mohl olej vypálit, jak mi tvrdí.
Tak mě napadlo a nejde tam dát normální převodovku? Díky za všechny rady.
Frontera B, LIMITED, 2.2DTI, 85kW automat, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Petas480
Začínající diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: 24 led 2009 00:20

Re: Porucha řazení automatické převodovky u Frontery B

Příspěvek od Petas480 »

Prosimtě, rád bych ti pomoh, ale je třeba, aby byla rozebraná, protože když se podíváš do manuálu od sowwwa, tak je v některých převodovkách něco navíc a někde to neni, takže to chce sepsat u převodovky.
Měnič ti opraví tady http://www.hydromenice.cz/cze/
a díly mají taky tady http://www.kaps.cz/index.php?page=nahradnidily
A jak si dopad, já předpokládal, že je vyndaná a rozebraná.
Budeš si jí dělat sám, nebo jen honíš díly?
Na solenoidy se vyprdni, rozkuchni to, zjisti co je KO a pak něco řeš a scháněj.
Manuál by tam podle mě šel, ale potřeboval bys na stopro setrvák, spojka jasná, brzdovej a spojkovej pedál s pumpou a válečkem a nějaké další kraviny a nakonec asi něco s ŘJ, aby ti to pořád nepsalo chybu převodovky, ale s tim by si asi u soudruha adama, nebo N K poradily.
Frontera 2,3TD r.v.1992, Omega 2,5i V6 r.v.1997
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Porucha řazení automatické převodovky u Frontery B

Příspěvek od Standa27Cepec »

A kde jsou ty solenoidy? Vypadá to že mám taky problém s automatem. Taky mě to blbě řadí mezi 2 a 3! Za studena je to lepší! Olej je komplet novej i s filtrama od N+K!
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Porucha řazení automatické převodovky u Frontery B

Příspěvek od robert.kvita »

Stahuj:
http://www.uloz.to/9225892/4l30e-pdf
Tam je všechno.
Solenoidy uvidíš po sundání malé (obdélníkové) vany.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Robert - Valašské Meziříčí

Příspěvek od robert.kvita »

Jak jsem poprvé vyměnil olej v automatu, myslel jsem si, že mám na dlouho vystaráno. Uteklo půl roku a 5000km od výměny a převodovka opět začala stávkovat. A světe div se: Olej zas hnědý jak sviňa a filtr celý zacpaný rožpuštěným bordelem ze zanedbaných výměn. S novým olejem a filtrem zas řadí jak nová. Už opravdu nevěrím těm "Long Life" řečem u jakékoli náplně :!: :!:
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Robert - Valašské Meziříčí

Příspěvek od Slaava »

Přesně tenhle průběh mělo odcházení hydroměniče u známýho Audiny.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Robert - Valašské Meziříčí

Příspěvek od vlado007 »

Bud hydromenic, alebo lamele. :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Robert - Valašské Meziříčí

Příspěvek od robert.kvita »

Tož co, smířím se s generálkou, hezky přes zimu, kdy stejně moc málo jezdím bo nemožu ani chodiť - ty berle strašně klouzají a když spadnu tak už nevstanu. :cry:
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Robert - Valašské Meziříčí

Příspěvek od robert.kvita »

Tímto děkuji Maxíkovi t za delší pružiny, auto se chová lépe a neodskakuje do strany na nerovnostech jako s podložkama, To sladění s Procompy ani s origo tlumiči nebylo dobré. Teď sedí v zatáckách tak dobře, že po dojetí jsem neudržel ruku na vzorku pneumatik.
Výška lemu blatníku cca 90cm
Bohužel jsem je zkoušel na svažitém poli tak vehementně, že jsem uvařil automat. Bez varování se rožla červená a motor přestal reagovat na plyn. Peřadil jsem včechny polohy , pořád jen volnoběh bez zátahu. Po třech minutách a opětném startu jsem normálně odjel. :mrgreen:
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
maxik.t
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 854
Registrován: 01 zář 2009 21:17
Bydliště: Prostějov

Re: Robert - Valašské Meziříčí

Příspěvek od maxik.t »

Z pružin mám radost :mrgreen: ,ale z toho automatu až tak nee. Co s tím budeš dělat,celá "nová" nebo generálka :?:
NO road ? NO stress ◄OFFROAD►
2.5 TDS long , 1997, 31x13,5 R15 Maxxis Mudzila, naviják 5,4t , lift 6cm + bodylift 5cm ,CB,nějaký ty světýlka na střeše, šnorchl , přední a zadní pevnosťák , expediční zahrádka ,pergola...
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Robert - Valašské Meziříčí

Příspěvek od robert.kvita »

"nová" neboli jiná nepřichází v úvahu, byla by před smrtí stejně jako moje. Takže GO. Pro mě jsou dostupné jen tři firmy a to AP Servis Žáček Ostrava, pan Říš v Kudlovicích u Zlína a Kaps Kojetín. Záleží na tom, koho ukecám na cenu bez DPH při plné záruce, protože ceny jsou všude skoro stejné. Jen si nedovedu představit měsíc bez auta, když se sám nikam nedobelhám. :|
PS dnes ve valašských kopcích na redukovanou dvojku v pohodě, na rovince za Vsetínem to opět zdechlo. Mám docela bobky jezdit někam, kde by mě nikdo nevysvobodil..... :( :( :(
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“