automat ve fronterách

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Šaltrpáka

Příspěvek od Slaava »

Když je v lati kulisa řazení, tak je to rychlá záležitost, nezdržuje to od řízení a člověk řadí automaticky i bez automatu. Když je ale šaltrpáka vykvedlaná a i se zařezeným kvaltem se s ní dá točit jak s volantem u tramvaje... :roll:
Pavel M
Začínající diskutér
Příspěvky: 306
Registrován: 21 čer 2006 06:59

Příspěvek od Pavel M »

Ono tě to užívání přejde, až budeš popojíždět na zacpaný dálnici metr po metru několik kilometrů :D

Jednička, dvojka, zastavit, vyřadit... á už to zase jede, jednička dvo...doprdele, zase zastavit... no vydržím to s nohou na spojce, ku.va proč nejedou? Tak to radši vyřadim... jé už to zase jede...jednička, ježiž pro ten ko.ot zase brzdí ?... :D :D :D

A já pojedu za tebou :wink: brzda plyn, brzda plyn.... :wink: :D :D :D
FRONTERA B SPORT RS r.99´ 2,2DTI-16V automat;
5cm podložky +2,5cm bodylift, 2x4cm rozšíření, pneu 255/70/16", xenon lights . . . . SKYPE: pavelmed
Rosta

Příspěvek od Rosta »

Pavel M píše:Ono tě to užívání přejde, až budeš popojíždět na zacpaný dálnici metr po metru několik kilometrů :D

Jednička, dvojka, zastavit, vyřadit... á už to zase jede, jednička dvo...doprdele, zase zastavit... no vydržím to s nohou na spojce, ku.va proč nejedou? Tak to radši vyřadim... jé už to zase jede...jednička, ježiž pro ten ko.ot zase brzdí ?... :D :D :D

A já pojedu za tebou :wink: brzda plyn, brzda plyn.... :wink: :D :D :D
... ja pojedu vedle v autobuse, dostanu kafe a budu cumet na hezkou stewardku a rikat si, jak jsem je vsechny vyskolil :twisted:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

D1

Příspěvek od Slaava »

...jo a já budu dřepět doma a na webu se budu chechtat zprávě, že na D1 jsou dvouhodinový kolony...

...ale automat je fajn.
Naposledy upravil(a) Slaava dne 20 čer 2007 16:01, celkem upraveno 1 x.
Pavel M
Začínající diskutér
Příspěvky: 306
Registrován: 21 čer 2006 06:59

Příspěvek od Pavel M »

:D ... :wink:
FRONTERA B SPORT RS r.99´ 2,2DTI-16V automat;
5cm podložky +2,5cm bodylift, 2x4cm rozšíření, pneu 255/70/16", xenon lights . . . . SKYPE: pavelmed
Uživatelský avatar
pato
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 780
Registrován: 07 led 2007 11:21
Bydliště: Trnava,SR,Frontera A,2,2i16V,r.v.1997

Příspěvek od pato »

Ja som neodsudzoval automat skrátka som zvyknutý na manuál aj vo Frontere aj v dodávke čo mam do práce a zácpy a kolony zažívam.Myslím,že je to len o zvyku.Pato-Divoch
Uživatelský avatar
servisák
Příspěvky: 15
Registrován: 11 pro 2012 18:30
Bydliště: Praha,Trebic...

Re: automat ve fronterách

Příspěvek od servisák »

Automat vs manuál=nekonečné téma na všech forech.
Otázka zní:kde budu jezdit,jaké trasy(dlohé,krátké)a kolik jsem ochotnej proservisovat financí.
Manuál:levná záležitost co se týká oprav,výměn kus za kus.Do těžkého terénu to není jen o převodovce,diferenciálech...
Automat:náročnější na zahřátí náplní,náročnější na servis,nedá se to jen tak kuchat doma na ponku.Lamely jsou náročnější na čistotu oleje a také jeho kvalitu-stáří.Ale,pokud se člověk o to stará a dá tomu co potřebuje bude spokojenej a k manuálu se už nevrátí.

Za mě vede automat,jezdím převážně město,takže na světlech v kopci nemusím stát na brzdě,když blikne šlápnu na to a tradá.

Jen taková drobnost,často slyším jak automat do terénu ne!Ale ono to není vyloženě tím automatem,ale je to tím,že to často říkají lidi co atomat od nova v autě neměli.A ono soudit automat když prokluzuje a říkat že v terénu schořel je jednoduché.Ale popravdě kolik lidí dá za repas automatu nějakejch 30tis v mnoha případech je to půlka ceny auta a to nemluvím o náplních atd.Většina lidí neví jak s automatem jezdit,jak se o něj starat.Kolikrát mě zarazí,že to nevědí ani v servisech a to je pak teprve peklo.
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: automat ve fronterách

Příspěvek od myslivec »

Ten poslední odstavec mi připomíná kouzelnou větičku z dílenských manuálů - Náplň je dimenzovaná na životnost auta :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: automat ve fronterách

Příspěvek od Vokoun »

S kolegou servisákem jen souhlasím.
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: automat ve fronterách

Příspěvek od vlado007 »

No to su mi ale novinky. By som chcel videt kolegu servisaka jak sa dokaze Napriklad zapadnuty v blate s tym automatom rozhupat. :mrgreen:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: automat ve fronterách

Příspěvek od sherpa »

s automatom sa v blate nezapadava........taha furt......prejde fsecko ... :mrgreen:
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: automat ve fronterách

Příspěvek od Vokoun »

BINGO :!: :!: :lol:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: automat ve fronterách

Příspěvek od vlado007 »

sherpa píše:s automatom sa v blate nezapadava........taha furt......prejde fsecko ... :mrgreen:
Tak to ano, na to som uplne zabudol. :grin:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
ivanmanta
Začínající diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: 15 pro 2011 10:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: automat ve fronterách

Příspěvek od ivanmanta »

Vlado, aj s automatom sa da rozhupat....mam to odskusane na baworaku ked som nemohol vijst zo snehu od domu....ked budes mat par rokov odjazdenych na automate tak ziskas rozne grifi a zistis ze to nie je len o D a R a P :grin: ..bavime sa teraz o klasickych automatoch ktore maju aj manualne radenie v pripade ak sa hodi do servisneho rezimu kvoli dakej poruche..to su tie co maju P,R,N,D a 2,3,1 alebo 4,3,2 zalezi ci je 4 alebo 5 rychlostny :)
Opel Frontera 2.2 DTI (Y22DTH) r.v.2001, Limited
Opel Manta B GSI 2.0i (C20NE) r.v.1984
Opel Manta B Cabrio 2.0i (20E) r.v.1979
http://www.opelmanta.sk
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: automat ve fronterách

Příspěvek od farmář »

no automat je kupodivu v terénu naprosto perfektní. Mám ho se 4,3 V6, kdo to nezažil, nebude vědět, o čem je řeč. Jelikož to řadí plynule, motor má dostatečný výkon, projelo to v lese do kopce s károu cestou bláta po lakatoších naprosto skvostně.Naložené ven z lesa přes rygoly a mokřiny jako nic. Ne že bych si byl stěžoval na campo, ale s tímhle by mohla jet i moje matka :)
určitě důležitý je u něj výkon motoru.
Je to rozdíl asi jako mezi trialem (manuální špajzka) a tankem ( automat).
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“