automat ve fronterách

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Radim Solanský
Začínající diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2006 20:41

automat ve fronterách

Příspěvek od Radim Solanský »

Zdar chlapi,
takový dotaz jakou máte zkušenost s automatem ve fronckovi.
Jedná se o b model 99 buď 2,2 benzín nebo 2,2 nafta.
Jedná se mi o spotřebu atd.
dík
Radim Solanský
Začínající diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2006 20:41

Příspěvek od Radim Solanský »

no hlavně jízdní vlastnosti s automatem v terénu ?
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

Mám 2.2 TDi automat a i když jsem nikdy automat nechtěl, je to fakt o něčem jiném, než manuál. Když si na to člověk zvykne, tak to nemá chybu. Ze začátku mi vadilo, že nedokážu odhadnout, kdy automat přeřadí, ale teď už to mám v noze a dá se říct, že řadím plynem - samozřejmě v rámci možností.
V terénu jsem ještě nějak moc nebyl, ale myslím si - a z několika stran už jsem ten názor taky slyšel - že s automatem je to lepší než s manuálem.

Jak říkám, terén nevím, ale jezdím Prahu (140 - 150 km/h) a zbytek vesměs město a dávám to cca za 10l nafty na 100 km.

Mimochodem - nechci zakládat nové téma, proto menší offtopic zde:
Někdy se mi stane, že když mám zařazeno 4x4 s redukcí a stojím na brzdě, celé auto se mi tak nějak rozklepe. Stačí několik cm popojet (povolit brzdu a zas to přišlánout) a spraví se to. Dělá vám to taky, vy co máte automat ???
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Pavel M
Začínající diskutér
Příspěvky: 306
Registrován: 21 čer 2006 06:59

Příspěvek od Pavel M »

Automat je v autě super a ve Fronteře taky. A kdo tvrdí opak, tak se s automatem nikdy pořádně nesvez ( a nějaký to "pučil jsem si to od kamaráda a stačilo", mě už nerozhází :roll: )
Jezdím s automatem ve druhým terénním autě už šestým rokem a už bych manuál nechtěl. :!:
Možná se nehodí do tvrdýho rasování v terénu, ale takovej hard terén já nejezdím.
A na silnici a pro normální terének je ideální volbou.

Jinak spotřeba s klimou, 8,5cm liftem a většíma gumama:
město 11,5 l
mimo město 8,5 l

To premek_k: nic takovýho jsem nikdy nepocítil, něco je špatně :roll:

FRONTERA B SPORT RS r.99´ 2,2DTI-16V automat;
5cm podložky +2,5cm bodylift, 2x4cm rozšíření, pneu 255/70/16", xenon lights . . . . SKYPE: pavelmed
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

re:automat

Příspěvek od *pt* »

povodne som nechcel na tuto temu zas zacinat, lebo by som sa musel len a len opakovat - ja by som uz tiez automat nemenil, je to skvela vec! :) mozno este keby ta prevodovka mala viac rychlosti a celkovo dnes su uz daleko modernejsie automaty (sekvencne radenie a pod.)
v terene parada :arrow: primitivne ale ucelne :oops:

a spotreba > 8,8 az 10 l na sto

co sa tyka toho trasenia Premku - ono to trochu ma tendenciu "pretlacat sa" s tou brzdou - nemyslis take to "nervozne " pnutie?
inak nic vaznejse som tiez nikdy nepostrehol
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: re:automat

Příspěvek od premek_k »

*pt* píše:co sa tyka toho trasenia Premku - ono to trochu ma tendenciu "pretlacat sa" s tou brzdou - nemyslis take to "nervozne " pnutie?
inak nic vaznejse som tiez nikdy nepostrehol
JJ, něco takového. Spíš mi to připadá, že je ta převodovka volná na silentblocích a při tom přetláčení se rozkmitá - třepe se i šaltrpáka redukce, když ji rukou podržím, tak to přestane (vůbec se celá nakloní doprava až na doraz). Jinak jsem ještě zjistil, že tento stav nastane v momentě, kdy brzdu prudce přišlápnu. Pokud dobrzdim pomalu na nulu, tak je to ok. Jako by ta spojka uplně neodpadla.
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Pavel M
Začínající diskutér
Příspěvky: 306
Registrován: 21 čer 2006 06:59

Příspěvek od Pavel M »

Odhadoval bych to na volnej nebo utrženej silentblok. Mě ta páka taky trošku vrní, ale nevidím rozdíl mezi tím, když jedu a zastavím.
FRONTERA B SPORT RS r.99´ 2,2DTI-16V automat;
5cm podložky +2,5cm bodylift, 2x4cm rozšíření, pneu 255/70/16", xenon lights . . . . SKYPE: pavelmed
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

Pavel M píše:Odhadoval bych to na volnej nebo utrženej silentblok. Mě ta páka taky trošku vrní, ale nevidím rozdíl mezi tím, když jedu a zastavím.
Díky, zkontroluji...
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Co to umí?

Příspěvek od Slaava »

Děcka, všichni to svorně chválíte, je to určitě super věc a asi bych si na to taky zvyknul, i když teď mi furt připadá lepší (hlavně na huntování v terénu) manuální kontrola nad otáčkama a krouťákem.

S automatem ve Fronckovi B jsem se zatím osobně neměl možnost seznámit, tak mi prosím jenom řekněte, co všechno to umí a jaký jsou tam k dispozici režimy.

Díky :D
MTZracing
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 27 dub 2005 15:58
Bydliště: Rožňava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MTZracing »

Pripajam sa ku chvale automatu.
Co uz moze lepsie postretnut cloveka z dediny ako jazda na automate ???
:P
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Co to umí?

Příspěvek od premek_k »

Slaava píše:Děcka, všichni to svorně chválíte, je to určitě super věc a asi bych si na to taky zvyknul, i když teď mi furt připadá lepší (hlavně na huntování v terénu) manuální kontrola nad otáčkama a krouťákem.

S automatem ve Fronckovi B jsem se zatím osobně neměl možnost seznámit, tak mi prosím jenom řekněte, co všechno to umí a jaký jsou tam k dispozici režimy.

Díky :D
No, kromě toho, že můžeš řadit 1,2,3,D, kdy kvalty 1 - 3 znamenají, že převodovka řadí do tohoto rychl. stupně včetně (výš už nejde) a D znamená, že si řadí 1 - 4 automaticky, tak mužeš ještě využít možnosti sportovního režimu (v rámci výše popsaného), kdy se řadí při vyšších otáčkách, nebo pak režimu zimního, který funguje do 20 km za hodinu (pak se sám vypne) a snaží se, aby neproklouzávaly kola na sněhu. Řazení 1 - 3 ti pak poskytuje i možnost brzdění motorem, na D je pak jakási volnoběžka.
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Automatická převodovka

Příspěvek od Slaava »

Díky. Tak to de, s tím se dá podle mě bez problémů i do terénu.
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

Re: Co to umí?

Příspěvek od *pt* »

Slaava píše: S automatem ve Fronckovi B jsem se zatím osobně neměl možnost seznámit, tak mi prosím jenom řekněte, co všechno to umí a jaký jsou tam k dispozici režimy.

Díky :D
ale decka, ved toto vsetko sa tu uz preberalo ...
viewtopic.php?t=129
tema Automaticka prevodovka (automatická převodovka) v oddiely PREVODOVKY ... nasiel som to teraz za 30 sek
to uz ozaj sa tu musi vsetko rozoberat dvakrat? a zrovna od teba slaaavo som to necakal :roll:
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Selhal jsem

Příspěvek od Slaava »

Uznávám, selhal jsem. Sice jsem tohle téma nezaložil ale svými dotazy jsem nosil dříví do lesa. Už jsem se potřel dehtem a teď se du válet do peří. Kdyžtak pošlete máslo, ať mám co na hlavu a po zimě popel na posyp. :(
Uživatelský avatar
pato
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 780
Registrován: 07 led 2007 11:21
Bydliště: Trnava,SR,Frontera A,2,2i16V,r.v.1997

Příspěvek od pato »

Slaavo vše je v pohode a hlavne ten manual. :D :D :D Mam aj ja.Pato-Divoch.Pri jazde sa nenudíš ale si to užívame.
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“