Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

BRZDY

Příspěvek od Slaava »

Cobra 1 píše:Fakticky je super tohle forum a nejskvělejší lidičky,kterí si navzájem pomáhají. Fakt jste super.Zítra to prubnu a snad už bude pokoj.
Klíd, vono to stejně bude nejspíš hovno platný, takže pak budeš nadávat, že si se s tím sral kvůli těm kreténům z frotnerawebu a navíc ti někde příště vynadám, že děláš bordel v tématech a bude vymalováno :lol:

Ještě k tomu vracení brzdového válce (pístku) sem vyhrabal jeden obrázek:
brzdy.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

AVATAR

Příspěvek od Slaava »

Cobra 1 píše:Tak zejtra to prubnu a uvidíme.Jen doufám že bude pokoj.A propo,jak se dá dát do kolonky nad jméno např.foto auta?
Dnes nic nevyřeším,protože je venku děsná kosa. A zítra dám vědět jak jsem dopadl.Děkuji za rady.
A už je to tady. Tady se řeší brzdy a ne obrázek po jménem :evil: Ne, dělám si prdel :lol: Koukni semhle viewtopic.php?f=15&t=1355 , něco je tam popsanýho, jinak všechny tyhle věci s můžeš zadat v nastavení "Uživatelský panel" po kliknutí na odkaz vlevo nahoře. Kdyby ti nešel udělat vhodnej obrázek, tak mi pošli nějakou fotku na obchod@fotoaparaty.com a já ti z ní udělám avatar (to je označení tohodel identifikačního obrázku z angličtiny), kterej ti pošlu zpátky a ty si ho tam vložíš.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Cobra 1. »

Děkuji ti za názorný obrázek,možná na tom něco bude-myslím na tom těsnění. A neboj nadávat budu jen tem brzdám.Ps:a sím jaký bordel ?? :?
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

BORDEL

Příspěvek od Slaava »

Cobra 1 píše:Děkuji ti za názorný obrázek,možná na tom něco bude-myslím na tom těsnění. A neboj nadávat budu jen tem brzdám.Ps:a sím jaký bordel ?? :?
Ne, to byla sranda - já tady čas od času někoho sprcám za to, že se např. v sekci "Benzínové motory" ptá na promazávání kardanu. Pak je tu bordel a když se někdo snaží dohledat nějakou informaci, tak je to pak problém. Fórum je už dost obsáhlé a je třeba tu dodržovat nějaký pravidla, což někteří nedělají. To ale není tvůj případ. Zatím :mrgreen:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

BRZDY

Příspěvek od Slaava »

Jinak v reálu (pokud si dobře vzpomínám) je na Fronteře to těsnění hlouběji u dna pístu. No a na vnějším okraji je klasicky manžeta s drátěnným pojistným kroužkem. Tohle je fakt jenom takový schema principu vracení pístu.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Cobra 1. »

Zatím a díky,polepším se.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

BRZDY

Příspěvek od Slaava »

Cobra 1 píše:Zatím a díky,polepším se.
V poho. Já si fakt dělám jenom srandu a krapet provokuju. Klidně mi pošli nějakou tu fotku, já ti z ní udělám ten pidiobrázek - třeba dneska, je zima, tak na brzdy můžeš vlítnout až bude obleva.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Cobra 1. »

Vždyť já taky,zítra to nafotím,zkusím to a pokud to nepůjde,využiju tvé nabídky.A taky ti dám zítra vědět,jak jsem dopadl s brzdama.Tak zatím a měj se.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

BRZDY

Příspěvek od Slaava »

Lovu zdar. Akorát nevím, jestli zejtra někde seženeš opravnou sadu na ty brzdy, je svátek.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od farmář »

jak říkal Pampalíny,stačí natáhnout ruku a ...ooo dono Kláro,kde se tu vzal ten lev?? :lol: kde je tomuhle kreslenému seriálku konec... :? zítra leda kulový.Díky tomu, že jsem dodělal poslední pytel cementu, budu mít snad volno i já!...nebo půjdu kydat :lol: :lol: :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Cobra 1. »

Tak to je v pr...i. Tak se oprava odkládá na úúúúúterý. Ale opravdu dobrá poznámka s tím svátkem. Tak zatím a čauki
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: BORDEL

Příspěvek od Janeš Petr »

Slaava píše: Fórum je už dost obsáhlé a je třeba tu dodržovat nějaký pravidla, což někteří nedělají. To ale není tvůj případ. Zatím :mrgreen:
:oops:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Janeš Petr »

teď jsem si to tu dočetl celé. v každém případě zkus ještě jednu věc. povol tomu ovzdušňovák na kole které brzdí. na to se tu nějak zapomělo. pokud budeš mít totiž problém v hlavním brzdovém válci ( prasklá nebo unavená pružina, váznoucí pístek ) , v posilovači ( nebude ti dostatečně odpouštět podtlak ) v pedálu ( vázne někde v čepech ), bude ti auto přibržďovat díky zbytku tlaku v soustavě. pokud tam zustává jen malej tlak, bude ti brzdit kolo, kde se všechno ( pístky, třmeny ) pohybuje nejsnáz. časem se to zhorší, že ti to zabrzdí celé auto :wink:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: BRZDY

Příspěvek od Janeš Petr »

Slaava píše:
Cobra 1 píše:Já už snad zkontroloval všechno :x ,čepy jsou volné,chodí v pohodě.Po následné montáži na auto kolo nebrzdí,ale jen si sednou desky-2xsešlápnu brzdu a šustí.Jen je mi divné,že je toto levé kolo propojené se zadním pravým a to je ok.
aještě něco. co to je že ,,šustí ,,? pístek ti vrací manžeta řádově v setinách mm , takže jestli ti okem těžko postřehnutelně háže kotouč , bude ti to šustit určitě. jde o to, jak moc. častečně zůstávaj destičky v kontaktu s kotoučem skoro vždycky. jestli kolem jde točit ztuha, je to už problém. vem si hodinky a mrkni na házivost kotouče a vůli náboje
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

BRZDY

Příspěvek od Cobra 1. »

To je právět o,co už delší dobu opravuji.Jenže s kolem můžu točit. Sice trošku , ale po roztočení se tak 6 otočí samo,pak zastaví.Myšleno na heveru. Při jízdě to šustí,píská,no prostě děs. Ale ten odvzdušňovák zítra určitě zkusím. Itobě děkuji za radu. Zítra odpo/večer dám vědět,jak to dopadlo.
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“