lana a lanovody ruční brzdy - levná replika

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
frontik

lana a lanovody ruční brzdy - levná replika

Příspěvek od frontik »

nevíte někdo kde se dají sehnat lana na ruční brzdu.

kamoš je urval a nemůže sehnat nějaké funkční.
nové u oplu jsou moc drahé....

nemá někdo nějaké navíc nebo nějaký kontakt kdo to vyrábí ???
Rosta

Re: lana na ruční brzdu

Příspěvek od Rosta »

frontik píše:nevíte někdo kde se dají sehnat lana na ruční brzdu.

kamoš je urval a nemůže sehnat nějaké funkční.
nové u oplu jsou moc drahé....

nemá někdo nějaké navíc nebo nějaký kontakt kdo to vyrábí ???
...nejakej typ na firmu, ktera je vyrabi na miru mi kdysi posilal Nimrod, ale ted to nemam u sebe. Zkus nasmerovat dotaz na nej a uvidis :lol:
Šmuk
Příspěvky: 16
Registrován: 19 zář 2006 14:23
Bydliště: Brno, Frontera A 2,3TD r.1992

lanka ruční brzdy

Příspěvek od Šmuk »

Taky bych potřeboval vyměnit lanka ruční brzdy na mé dlouhé Fronteře 2,3TD. Stále trochu drhnou a jedno se nevrací i po demontáži a promazání, je načaté. Obeslal jsem mejlem 6 firem na ND (mjauto, autoshop2000,autobenex, autokelly, Elit Brno,Bezo) a buď je vůbec nevedou nebo neodpověděli. Zatím jsem pouze zjistil, že na objednávku je lze sehnat jako originály u Opla (ASKO i Renocar Brno) za brutální cenu 3.866 Kč za 1 kus.
Poradí někdo něco levnějšího? Šmuk
Šmuk
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Lanka

Příspěvek od Nimrod »

Lanka máme skladem (druhovýroba) cena 1500,- Kč/kus
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: lana na ruční brzdu

Příspěvek od Janeš Petr »

...a co tam dát ze škody 120?Já je tam mám a zatim fachaj
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: lana na ruční brzdu

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:...a co tam dát ze škody 120?Já je tam mám a zatim fachaj
Bez úprav? I dýlka vyhovovala?!
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: lana na ruční brzdu

Příspěvek od Janeš Petr »

Na bovdenu sem vysoustružil dražku na segrovku(drženi ve štitu)a na druhý konec sem navlik ze starého opláckeho to kovové zakončení,jen je v něm třeba zvětšit díru na průměr 7mm. pak tam mám 8cm dlouhý přechod,kterej má z jedný strany závit M6 a z druhé díru 3,5 do které sem zatemoval zbytek původniho lana (asi 40cm)Neni s tim zatim žadnej problem.Zkrátka,CO NEJDE PŘIBÍT-PŘIVÁZAT 8)
P1000449.jpg
P1000447.jpg
P1000442.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: lana na ruční brzdu

Příspěvek od Slaava »

Dobrá práce, kolego! Mě se lano bohužel přetrhlo někde dál v bowdenu, takže se budu pokoušet na lanu z metráže udělat na konci bambuli pro páčku ručky v bubnech. To bude shit.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: lana na ruční brzdu

Příspěvek od Janeš Petr »

no mě taky.proto mám celý lana ze škodovky a jen těch 40cm ,co vedou už mimo bovden jsem použil z těch starejch.při další výměně to škodovácký jen vyšroubuju z toho vyfocenýho válečku a za 96,-Kč jedu dál
PETR&JITKA
Začínající diskutér
Příspěvky: 338
Registrován: 18 srp 2005 21:43

Re: lana na ruční brzdu

Příspěvek od PETR&JITKA »

:?: Sehnal jsem kolem 1300,- a žadnej problém.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: lana na ruční brzdu

Příspěvek od Janeš Petr »

když těch 1300,- nebo kolik mi připadá trošku přemrštěné.ještě kdyby to bylo za obě.. na to si můj vůz ještě nevydělal 8)
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: lana na ruční brzdu

Příspěvek od premek_k »

Slaava píše:Mě se lano bohužel přetrhlo někde dál v bowdenu, takže se budu pokoušet na lanu z metráže udělat na konci bambuli pro páčku ručky v bubnech. To bude shit.
Nevím, zda to není profláknuté, ale my to dělali vždycky tak, že se na to lanko nasadila matka a rozklepla se. Nahříváním to lanko ztvrdne a zkřehne.
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Lana ruční brzdy, samovýroba

Příspěvek od Slaava »

premek_k píše:
Slaava píše:Mě se lano bohužel přetrhlo někde dál v bowdenu, takže se budu pokoušet na lanu z metráže udělat na konci bambuli pro páčku ručky v bubnech. To bude shit.
Nevím, zda to není profláknuté, ale my to dělali vždycky tak, že se na to lanko nasadila matka a rozklepla se. Nahříváním to lanko ztvrdne a zkřehne.
Díky za tip, něco takovýho plánuju. Bowdeny mám totiž ještě košer, tak chci jenom koupit v Agrozetu v metráži lano. Uvidím, jak to bude vypadat v bubnech. Každopádně vařit to nehodlám, maximálně bych tam tu matici ještě zapájel.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: lana na ruční brzdu

Příspěvek od Janeš Petr »

je to tak,proto jsem to taky jen zatlouk kladivem.vim o lidech,co to berou mosazí,ale to lano je pak vyžíhaný a nic nevydrží
Dandy

Re: lana na ruční brzdu

Příspěvek od Dandy »

Ahoj Peťo, tak mě to lanko škodovácké stálo 82 kč a skompletoval jsem to lankovou svorkou. Je to bezva tryk, jak ušetřit 2200kč za originál. :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“