Osvědčené a doporučované značky brzdových kotoučů/bubnů

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od George 3D »

farmář píše:Brembo je dobrá značka,ale všimni si taky dražší a ten přínos nebude tak markantní hele. Ne pro tebe. K čemu je ti že mají spešl výrobu, když potřebuješ koupit standart.
Brachu, ty se nejdřív zeptej v Hradci u Maňhala a taky na Kokosu za kolik by ti to udělali(myslím cenu kotoučů) a nevymejšlej ptákoviny. :!: Věř mi. Až podle té info se zařiď.
Jasně, nemusím mít to nejlepší za maximální cenu, v tom si nechám klidně poradit.
Jméno Maňhal mi něco říká, není to ten maník co dělal lepení obložení někde na Nežárce? Na Kokosu jsem se neptal, ale jestli myslíš stejnej servis jako já (Hyundai), tak to jsou břídilové známí po širokým dalekým okolí. Jejich "kvalitu" předčí snad jen ten šťoura na Jitce vedle garáží.
Jinak na kotouče a obecně i díly jsem se po Hradci už ptal. Konkrétně u kotoučů je situace taková, že většinou řeknou cenu 3500 za sadu a vejš a často ani nejsou schopní říct co je to za výrobce. Nebo mi řeknou že nemají vůbec žádný ani v centrálním skladu a neví kdy je dostanou (včera Auto Kelly u AR servisu). A to ani nemluvím o tom jakej je tu problém sehnat pravou sadu na opravu hlavního brzdovýho válce. Prostě jsem z těch místních prodejců docela znechucenej, tak chci zkusit taky jinou alternativu, obzvlášť když mám pak na výběr z více výrobců a jsou zajímavý ceny.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od farmář »

Hyundai je sice vyhlášenej,ale se Svitákem se znám a díly dělá Karel Hoffmeister, snad to píšu dobře. Oni mají ještě slevy i na to, na co koukáš tady na netu.
Maňhal má opravdu prodej jen brzd a je úplně v té ulici nahoře nad lesákama na Jakubu. Čili jako na Lesy ČR ale pořád nahoru a napravo poslední barák prodejna je jeho garáž a celé sklepení....dělá jen brzdy a je sakra dobrej, krom toho, že ti udělá trubky na míru a cena i kvalita výborná. Otomar Maňhal jestli se nepletu.Ale na jména jsem tupej.Neobkládá již, většinou, bo se to nesmí a smrdí to sousedovi. :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od George 3D »

V tom případě je ten Maňhal stejnej člověk co jsem o něm psal. Je fakt škoda že už neobkládá, nebo aspoň ne tak moc, protože za ním jesdili lidi z celýho okresu. Co mi naposledy říkal, tak snad technologii prodal Boschi na jitku, ale ti to docela pohřbili...
Když jinak nedáš, já teda zkusím do toho Hyundae zajít, jsem zvědavej co mi nabídnou. Cvičně jsem se stavil u Bemara a nabízeli mi TRW za +- ceny jako na MJauto.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od farmář »

jo Bemar jde, ale Maňhala nevynechávej.Dělá JEN brzdy a tím se dostává níž na nákupu.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: --- Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od farmář »

Pánové, zelené Campo je z Ostravy, díly do něj cpali z Polska. Dnes se mi roztrhl kotouč. V Ostravě nemaj šupleru, evidentně, plus vyhnily uprostřed v chladící části. Tak se tím taky vyjasnilo kopání do brzd. Tipoval jsem druhé kolo a ono to bylo tohle. Závada se našla nakonec sama, ještě že jsem jel pomalu po rovině, protože to samo přestalo brzdit že.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: --- Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od Vokoun »

Hlavně, že si celej :!:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: --- Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od farmář »

viď, stát se to před křižovatkou nebo staženýma závorama, kecáme spolu leda při seanci :evil:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: --- Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od farmář »

tak levékolo je v cajku, musel jsem tam dát kotouč i se třmenem z červeného, přendal jsem i ložiska, sice tam byla nová,ale jestli taky z Polka čert je vem. celá závada vzniká takhle....zarezne třmen brzdy a ona se opíráo ten třmen, brzdí jen od válečku a křivě. Kotouč se vyhřeje, díky jednostranému hicu se zvlní, přibrždění kope jak ABS na ledě. Nakonec praskne.
Hlavně že předchozí majitel to ukámoše servisival a udělali nová ložiska. Destička vnější je jako nová.
No teď když jsem to přehodil to brzdí jakokráva,ale nevím jestli ne víc na tomhle kole, tak udělám i to druhé :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: --- Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od Žanek »

Jestli ti brzdí víc jedno přední kolo poznáš určitě na volantu, táhlo by to doleva. A ty polský díly to je nádhera. Kluci v servise mě před nima varovali.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: --- Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od farmář »

jel jsem jen na sněhu,tam poznáš prd, ale zná se že jde víc. Na silnici až ráno :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: --- Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od Janeš Petr »

farmář píše:to brzdí jakokráva,ale nevím jestli ne víc na tomhle kole, tak udělám i to druhé :)
na motorce ti vepředu brzdí taky jen jedno kolo, tak myslím, že to je zbytečná práce, pouštět se i do druhého
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: --- Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od farmář »

na motorce nemám brzdy. Tam to řeším alternativní strategií, zastaví mne až nedostatek paliva 8)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: --- Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od farmář »

ne Peťo můj telefonický konzultante, když už nevím kudy kam a nechce se mi .... kotouče i destičky majíbýt na nápravě jednoho druhu. To původní z Ostravy je fakt k lejnu, já kapíroval už když mi říkal jak jsou tam levný díly, ale já mám fakt rád, když takhle těžká kráva prázdná haftuje, protože plná.... plná musí brzdit. :!:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: --- Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od Rom.Honda »

Po prohlídce nabídky od dodavatelů z ČR jsem se raději poohlédl jinde.
Nakonec jsem objednal tuhle sadu http://cgi.ebay.com/ebaymotors/02-Honda ... ccessories z Kanady. Cena dvou předních vrtaných kotoučů a destiček vyšla i s dopravou na 3200,- Kč.
Balík přišel 6 dní po objednání / zaplacení !!! Komplet sadu jsem nebral, protože už bych byl mimo bezcelní limit.
Pro případné zájemce, tak Honda Passport a Isuzu Rodeo má stejné brzdy jako evropská Frontera :grin:
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: --- Od jakeho vyrobce vzit brzdove kotouce

Příspěvek od Slaava »

Já dneska koupil ATE za 2100,- Kč. A k tomu destičky Barum za šest stovek. Netušil sem, že dělaj obložení.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“