Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Slaava »

farmář píše:někdo to kupuje v Sopelu? proč to dělá?
Tam se chodíme leda zasmát nebo si dát hlavu do dlaní aby neupadla od kroucení.
No u něčeho někdy není zbytí. Zrovna olejový čerpadlo jsem tam letos kupoval ale stálo to asi šestnáct stovek, tak to nebylo tak bolestivý.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
ales.tvrdy
Příspěvky: 7
Registrován: 03 úno 2013 08:04
Bydliště: Zatec

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od ales.tvrdy »

No a me v opelu rekli ze stoji 14 tisic.. je mi to taky docela divne je to fakt dost penez a tolik skratka nedam :-) a jakepak si to kupoval cerpadlo za 16 stovek?
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Janeš Petr »

Sláva blafuje. Kupoval jen ozubená kola, protože u 2,3 td je v čerpadlech trošku jinej problém, než u tebe. Slávovi se jen střihlo ozubení , které kolama otáčí a způsobuje náhlou smrt, nicméně na trvale nízký tlak tahle závada vliv nemá. pokud je oběhané těleso, takže to dává malý tlak, žádná kola ti nepomůžou
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Slaava »

Jo, je to jak píše Petr. Nevím, jaký je čerpadlo u tvýho motoru, u mýho je to řešený tak, že komora čerpadla je součástí krytu rozvodovýho řetězu (prsou) a vyměnitelná je jenom dvojice ozubenejch kol, který čerpaj olej. Drážkování se mi teda nestřihlo ale bylo načatý, měnil jsem preventivně ale jak píše Petr, ani nový ozubený kola tlak nijak nepozvedly.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Janeš Petr »

přesně, pokud bude vyjeté těleso, nic mu nepomůže, leda zázračná nějaká vodička z TV prodakts
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od farmář »

huš jsem se skoro lekl, že šel sopel do sebe!!!!
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
ales.tvrdy
Příspěvky: 7
Registrován: 03 úno 2013 08:04
Bydliště: Zatec

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od ales.tvrdy »

Mechanik mi tvrdi ze cerpadlo bude dobré ze jsou hrozne moc obehane ojnicni ložiska a tam se ten tlak strací tak nevim nerozumim tomu ale asi tomu tak bude.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od vlado007 »

Uz ste ten tlak oleja odmerali :?: Ked ano tak kolko ste namerali?
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
ales.tvrdy
Příspěvky: 7
Registrován: 03 úno 2013 08:04
Bydliště: Zatec

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od ales.tvrdy »

namerili jsme za studena to bylo asi na volnobeh 3.2 a pri zvysenych otackach tusim porad stejnee. A jak mile se olej ohral delsi jizdou tak to mazalo cca 0,4. je to divne. tlakovi meric sme napojily misto cidla na mazaní
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Janeš Petr »

ales.tvrdy píše:Mechanik mi tvrdi ze cerpadlo bude dobré ze jsou hrozne moc obehane ojnicni ložiska a tam se ten tlak strací tak nevim nerozumim tomu ale asi tomu tak bude.
no jestli je to vylágrované, jak ti popsal mechanik, tak to opravdu mazat nebude, ani kdyby bylo čerpadlo pozlacené. nějak mi teď uniká, co vlastně řešíš .. ??

a vyplň si podpis - viz. pravidla fora
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Slaava »

ales.tvrdy píše:namerili jsme za studena to bylo asi na volnobeh 3.2 a pri zvysenych otackach tusim porad stejnee. A jak mile se olej ohral delsi jizdou tak to mazalo cca 0,4. je to divne. tlakovi meric sme napojily misto cidla na mazaní
U studenýho oleje bude na volnoběh tlak vždy velkej a prakticky se i na volnoběh bude otevírat regulační ventil, kterej tlak snižuje. Takže tlak bude stejnej na volnoběh i v otáčkách - regulátor to bude udržovat na maximální hodnotě (na volnoběh se otevře jenom trochu, při vyšších otáčkách víc) tím, že olej bude pouštět obtokem. I tak je ale 3,2bar dost málo ale taky záleží, co to je za motor a jakej je tam předepsanej tlak. Pokud ti to zatepla na volnoběh tlačí jenom 0,4bar a otáčkách 1,1bar tak je to bohužel málo. Jak píše Petr - tohle čerpadlem nevyřešíš. Jestli víš, že se ti tlak ztrácí velkejma vůlema na kluznejch pouzdrech (na klice nebo u pístů, to je jedno), tak řeš ty vůle. Mimochodem, z jakýho důvodu jste ten motor otevírali a dívali se na ty šály?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
ales.tvrdy
Příspěvky: 7
Registrován: 03 úno 2013 08:04
Bydliště: Zatec

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od ales.tvrdy »

Jen me zajmao jestli ma mechanik pravdu proc to nemaze a koukam ze ma. No motor je uz venku a dela se kompletne repas vybrus atd. vse co k tomu patri kompletni generalka.. vykrvacim ale motor bude pak jezdit jako vino :)
ales.tvrdy
Příspěvky: 7
Registrován: 03 úno 2013 08:04
Bydliště: Zatec

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od ales.tvrdy »

Ja vas kluci zdravím dnes to mechanik dal po kompletni GO do hromady nastartoval a porad to za tepla malo maze cca nekde okolo 1.2 bar takze ted uz zbejva pouze jen to cerpadlo asi ze? A este otazka zda tam dostanu cerpadlo z 2.0i dekuji mockrat ja mam ve frontere 2.2i 16v mockrat dekuji za odpovedi.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od vlado007 »

Z 2.0 ti tam cerpadlo pasovat nebude. Ked ti ostava uz len to cerpadlo vymenit tak skus.
Naposledy upravil(a) vlado007 dne 01 srp 2013 16:48, celkem upraveno 1 x.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
whizzbang
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 11 říj 2014 11:57

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od whizzbang »

Zdravím,
tak TDčko definitivně dojezdilo. A já sháním jinou fronteru. Vyhlédnul jsem si jednu 2.2i a celkem se mi líbí. Bohužel jsem zjistil, že když se motor pořádně zahřeje tlakoměr oleje neukazuje první dílek, jak by měl(cca 2 bar). Co je ale horší, tak když trochu přidám, povyleze nad první dílek(něco přes dva bary) a dál už nic. Ani v 5000ot. Dle příspěvků výše soudím, že by to mohlo být čerpadlo. Můj dotaz zní: Kde se u áčka 2.2i měří tlak oleje? Kolik má správně ukazovat rafika, resp. při jakém tlaku to jde přepadem? Stačí necelých 2.5 bar na dobré mazání i ve vyšších otáčkách? Jak je to s dostupností náhradních motorů a pasují tam i kusy z vecter, omeg a aster?

Díky za odpovědi...
2.3td rv95

Okres Teplice
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“