Spotřeba

Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vokoun »

myslivec píše:
Vokoun píše::shock: :shock: Já v poho a to jsem s tím ujel 550 km zatím.
Horst Füchs by z tebe měl radost, tenhle hajzl se leje do auta, kterého se chceš rychle zbavit, protože je to krátkodobé, potom se ten teflon nebo nějaká keramika začne vydírat a motor jde do kytek :roll: :roll: :roll:
Neboj Myslivče,
až na to přijde ty budeš první, kdo se to dozví :mrgreen:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Spotřeba

Příspěvek od myslivec »

Vokoun píše:
myslivec píše:
Vokoun píše::shock: :shock: Já v poho a to jsem s tím ujel 550 km zatím.
Horst Füchs by z tebe měl radost, tenhle hajzl se leje do auta, kterého se chceš rychle zbavit, protože je to krátkodobé, potom se ten teflon nebo nějaká keramika začne vydírat a motor jde do kytek :roll: :roll: :roll:
Neboj Myslivče,
až na to přijde ty budeš první, kdo se to dozví :mrgreen:
A co tě vlastně k tomu vedlo, že si to tam nalil? :roll: Pokud teda nežere olej. Jinak bych fofrem vyměnil olej, snad to ještě nebude moc nažehlené na válcích........ :wink: :wink:
Ferda 2,4i
Začínající diskutér
Příspěvky: 103
Registrován: 09 pro 2008 22:07
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od Ferda 2,4i »

Ojojoj, tohle jsou věci, o kterých se těžko mluví v psaném textu, neb tomu chybí intonace a výraz obličeje. Předně nechci nikoho nasírat. Co dělá se svým motorem je každého věc.
Já jen vím, z vlastní praxe 15 let generální opravy obráběcích strojů všeho druhu a 4 roky technik údržby, že jsou opravdu diametrální rozdíly mezi stejným druhem výrobku a od různých výrobců. Zkoušet se dá ledacos, ale musíš mluvit s lidma co to přímo vyrábí nebo vyvíjí aby jsi pochopil proč a jak to má vlastně fungovat.
To co jsme zachraňovali byla přidřená vačka a hydroštel. Byl do toho trošku mechnický zásah z mé strany (nějaké zlapování atd.), normálně bych se na to vyblil, ale jako vždycky to chtěli " jenom na dojetí". Já čekal, že zavolá za týden, že se to raflo nadobro, což jsem mu předpovídal, ale fakt to jezdilo docela dlouho. 12000 km, potom výměna oleje a další 3000 až do té borovice.
Poslední věc a už na to kašlu:
A jen se zeptám? Proč rvete do motoru např. čiptuning, nebo je vůbec upravujete všemožně auto když je tak "dobře" vylazený v sérii od výrobce? Asi proto, že je to dělaný na ohromný rozpětí hodnot a chcete to dostat někam vějš, že?
Ferda (Obelix) - Frontera A 2,4i 1992 dlouhá
Honda VT 750 Shadow Spirit, Přestavba.
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Spotřeba

Příspěvek od myslivec »

No já bych se chiptuningu bál, přece jen je motor továrně nastaven a hodnoty by měly být v rovnováze, když se "oblbne" čerpadlo, tak se to může projevit někde jinde, třeba turbo 8) . Viděl jsem totálně vyřízenou oktávku TDI s chiptuningem, tak fakt nevím 8) 8)
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vokoun »

Chiptuning není lék na všechno. neznamená, že auto s toto úpravou se nepokazí :lol: Jak psal Nimrod: auta jsou poddimenzovaný :!: :!: Moje švica s tím jezdí 3 roky a tipuju, že u ní to bude cca 90 000km za tu dobu a to auto běhá motorycky bez problému. Já si to nechal dělat u té stejné firmy, co ségra :!:
Jinak souhlasím s Ferdou, jsme někteří, co chceme to auto dostat dál :!: :mrgreen:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Spotřeba

Příspěvek od farmář »

pánové, klasickej chiptunning ničemu nevadí, ano motory se dělají tím způsobem, že jsou konstruované na nějakej výkon....ale fabrika garantuje klasicky vždy stejnej.Jak toho dosáhnou? vyladěním jednotky! čili....když má motor mít 120koní, je dělanej na víc, ale nemohou zaručit, že každej dá třeba 140 koní....tak mají rezervu, která se dá doladit, individuálně. Motoru to neublíží a proto leckdy i klesne spotřeba,paradoxně.
Takže není velký důvod, proč do toho nejít.....ale výsledek není zaručen, proto je fajn zachovat původní nastavení jednotky. Ale to už tu psal dávno Nimrod,ne?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Spotřeba

Příspěvek od Žanek »

No nezdá se mě , že by si automobilky nechávali téměř třetinu výkonu motoru jako rezervu.Mitsubishi prodává ten stejný motor se dvěma různými řídícími jednotkami a výkony(tam to má logiku). Druhá otázka je skutečný výkon motoru po načipování a ten se dá zjistit jen před a po načipování na motorové brzdě nebo jak se tomu říká. Jedno je jistý - názor na vhodnost čipování není jednotný ani u mechošů . :roll:
Ferda 2,4i
Začínající diskutér
Příspěvky: 103
Registrován: 09 pro 2008 22:07
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od Ferda 2,4i »

No já to spíš myslel tak, že tu je na jedné straně tvrzeno, že např. průmyslová chemie (když už se tu o tom bavíme) je jen jakýsi mýtus aby to vytáhlo peníze z našich peněženek a na druhé straně se tu zasahuje do ŘJ, výfukových systémmů, konstrukcí podvozku a kdoví čeho ještě jsme schopni. Jen konstatuji, že ne všechno o čem nic nevím nemusí být špatně. Já se snažím si věci ověřit osobně a pak o nich zkouším mluvit. (tohle proti nikomu nemířím, aby se toho zase někdo nechyt. To je moje životní zkušenost). Ladit se dá cokoliv, otázka je s jakými výsledky, ale právě o těch tohle fórum asi je, ne? Teda doufám.
Ferda (Obelix) - Frontera A 2,4i 1992 dlouhá
Honda VT 750 Shadow Spirit, Přestavba.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Spotřeba

Příspěvek od Žanek »

Jasný , co někomu vyhovuje druhýmu nemusí a to si musí posoudit každý sám a pokud to zkouší na svým autě tak nevidím problém. 8)
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vokoun »

Ferdo, Žanku, svatáááááááá pravda :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
A pro ostatní: Nesuďtě to s čím sami nemáte zkušenost :!: :!: :!:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Přemet
Začínající diskutér
Příspěvky: 258
Registrován: 18 led 2009 23:50
Bydliště: Olomouc

Re: Spotřeba

Příspěvek od Přemet »

jj to je svatá pravda, někdo do něčeho kafrá a nic o tom neví :!:
FRONTERA 2.4i, silnice AT 31/10.50/15 na 8" plech diskách s ET (-)20, terén kovové T3 8) :mrgreen:, bodylift 5cm,CB, hasičák, sekera, rýč, motorová pila, kupa kurten a nyní už i Hi-Lift a naviják 5400 tam kde jiným cesta končí tak tam pro nás začíná
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od kresta »

Vokoun píše:Ferdo, Žanku, svatáááááááá pravda :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
A pro ostatní: Nesuďtě to s čím sami nemáte zkušenost :!: :!: :!:

já můžu :mrgreen: :lol:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Přemet
Začínající diskutér
Příspěvky: 258
Registrován: 18 led 2009 23:50
Bydliště: Olomouc

Re: Spotřeba

Příspěvek od Přemet »

jj ty ke všemu Krestíku :mrgreen: známe
FRONTERA 2.4i, silnice AT 31/10.50/15 na 8" plech diskách s ET (-)20, terén kovové T3 8) :mrgreen:, bodylift 5cm,CB, hasičák, sekera, rýč, motorová pila, kupa kurten a nyní už i Hi-Lift a naviják 5400 tam kde jiným cesta končí tak tam pro nás začíná
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vokoun »

No Kresťáku ty samozřejmě můžeš. Ty si podobný přípravek nalil do kolečkových bruslí a zadřeli se ti :mrgreen: :mrgreen:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Přemet
Začínající diskutér
Příspěvky: 258
Registrován: 18 led 2009 23:50
Bydliště: Olomouc

Re: Spotřeba

Příspěvek od Přemet »

Otázka jestli kvůli tomuhle :?: :lol: :lol: :lol:
FRONTERA 2.4i, silnice AT 31/10.50/15 na 8" plech diskách s ET (-)20, terén kovové T3 8) :mrgreen:, bodylift 5cm,CB, hasičák, sekera, rýč, motorová pila, kupa kurten a nyní už i Hi-Lift a naviják 5400 tam kde jiným cesta končí tak tam pro nás začíná
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“