někde jemně teče olej

frontik

někde jemně teče olej

Příspěvek od frontik »

uz nevim kde ale porad mi nekde unika olej
uz sem to mel rozdelane vymenene tesneni pod halvou pod vikem, novy filtr a porad mi to nekde unika ale zaboha neni videt kde?

zebych tam mel nekde nejakou prasklinku???

uz jsem uvazoval o nejakem tom pridavku do oleje co utesni tyhle prasklinky ma stim nekdo zkusenost?

nebo kde by mi to jeste mohlo unikat????

diky za rady..
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Olej leje na koleje, jé-jé!!!

Příspěvek od Slaava »

Sorry ale zase sem zapomněl jakej máš motor. Chcát to může kdekoliv, napiš alespoň orientačně, kde to máš uchcaný - třeba na něco příjdu.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

2,4i

Příspěvek od Slaava »

...a už vím, 2,4i. Napiš, kde to uchcává.
frontik

Příspěvek od frontik »

jo mas pravdu mam 2,4i

no nekde to uchcava... vis jak.. to neni nikde videt
ale pocase kdyz kouknu zespod tak je vsude film z oleje a mistama velke kapky

uz jsem i zkontrloloval vsechny srouby jestli sou dotahle a sou

kdyz jsem ho umyl militem, byl cisty jak zvrchu tak zespod jel jsem asi 10km projet
nahore tesni vse a dole to musi nekde pidit jenze neni videt kde a kdyz jsem to po te projizdce zmrknu tak to zase bylo zacakane
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Olej leje na koleje, jé-jé!!! Odkudpak?

Příspěvek od Slaava »

To máš mastnou celou vanu? Nemůže chcát chladič oleje? Mě to chcalo a vrtule to rozhazovala všude možně i nemožně.
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Pojízdná olejnička

Příspěvek od Nimrod »

Vítsam tě mezi olejničkáři Frontíku. Pokud to moc nec hčije tam utěsnění funguje na př. na těsnění pod vanou, ale ne na gufera. Dvě místa kde to chčuje. Ve předu pod guferem jak je řemenice a v zadní části těsnění olejové vany a gufero na ojnici. SEm tě potěšil co?
Uživatelský avatar
Kondor
Site Admin
Příspěvky: 186
Registrován: 23 dub 2005 20:17
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj; FRONTERA 3.2i V6, AUT, už je zvýšená, ostatní zatím základ ...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kondor »

Sračku na utěsnění od firmy STP jsem právě zkusil aplikovat, tak uvidíme, čekám cca 1000 km, zda se to projeví.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Kondor
SERVIS: Chudčice u Brna; servis@offroad-frontera.com; tel.: 608723149
NAHR. DÍLY: Blansko; prodej@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
DOVOZY, ODTAHY, LPG: posta@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
Návštěvník

.

Příspěvek od Návštěvník »

.r
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: . (pra)nic(e)

Příspěvek od Slaava »

Anonymous píše:.r
TO JE SLOVO DO PRANICE :!:
Uživatelský avatar
Pavel Mirtl
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 729
Registrován: 15 srp 2006 21:44
Bydliště: Plzeň,Frontera B2.2DTI/99 sport RS

Příspěvek od Pavel Mirtl »

Hele Valmez,dnes jsem se dozvěděl že mi to teklo pod vývěvou která je vzadu za vačkou, ale vůbec netuším jak je to u benzinu.
Já měl motor zezadu zachcanej jak prase /od vrchu až důle/,ze předu nádhera.Ahoj.
B 2.2 DTI sport RS 99-je minulost,nyní Suzuki grand vitara 2006 2.0 benzin.Mé moto:suzuki intruder VS800černá/chrom,příští GOLDWING 1500-1800.
Uživatelský avatar
Halca
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 14 led 2010 18:12
Bydliště: Holešov/Praha Břevnov
Kontaktovat uživatele:

Re: někde jemně teče olej

Příspěvek od Halca »

Zdravím, taky mám pojízdnou olejničku a prosakuje mi z motoru olej. Teče to kolem příruby rozdělovače a někde dole u olejového čerpadla. Těsnění se už nevyrábí a ty moje bastly vždy vydrží pár tisíc km a pak to teče znova. Tak bych se chtěl zeptat, jestli nemáte někdo osvědčený recept na výrobu těsnění nebo v rukávu nějakou firmu, která by to (když dodám rozměry) byla za rozumný peníz schopna vyrobit. Díky za nápady

p.s. Motor C24NE s hranatým krytem čerpadla (oproti Fronteře tam podle fotek něco chybí)
auto: Opel Omega A 2,4I Caravan ... C24NE 4ever! Pořizovací cena 6tis, prodejní cena 0, užitná hodnota nevyčíslitelná. Prostě Opel :)
+ klasika Jawa 20
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: někde jemně teče olej

Příspěvek od Nimrod »

vše se dá přetěsnit i těsnění se dají sehnat na 2,4 teda některá co ne a to používáme těsnění.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Halca
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 14 led 2010 18:12
Bydliště: Holešov/Praha Břevnov
Kontaktovat uživatele:

Re: někde jemně teče olej

Příspěvek od Halca »

tak jsem tam nacpal azbestové těsnění a drží, jenže hned potom se objevil další problém. Kolem rozdělovače to prolínalo, ale tak dva dny potom co jsem přetěsnil rozdělovač to začalo téct jinde a nedaří se mi zjistit kde. Za jízdy už olej z auta vyloženě ukapává. Těsnění pod hlavou je v pořádku po celém obvodu, těsně pod přírubou rozdělovače je taky sucho, za to olej na předku motoru všude zhruba od viskospojky dolů, hlavně kolem náhonu ozubených řemenů. Tak bych se chtěl zeptat, jestli to může být obávané těsnění na klikovce? :roll: Když jsem přetěsnil rozdělovač, tak jsem ten motor pořádně vyčistil, ale stjně z toho moc moudrý nejsem.
auto: Opel Omega A 2,4I Caravan ... C24NE 4ever! Pořizovací cena 6tis, prodejní cena 0, užitná hodnota nevyčíslitelná. Prostě Opel :)
+ klasika Jawa 20
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: někde jemně teče olej

Příspěvek od Nimrod »

Proč obáváané těsnění na klikovce. Většinou bývá tvrdé jako kámen. Výmena je cca 2 hodinky.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Halca
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 14 led 2010 18:12
Bydliště: Holešov/Praha Břevnov
Kontaktovat uživatele:

Re: někde jemně teče olej

Příspěvek od Halca »

no, všichni mě zatím strašili, že kvůli tomu musí motor ven z auta :grin: Promiň, že jsem tak smělý, ale jak se k němu teda dostanu? Předpokládám, že viskospojka, a to vnější rozvodové kolo musí pryč... ale co dál?

Vím že se ptám jak malej jarda, ale budu to muset opravit sám nebo jsem dojezdil. Do servisu si ho teď dovolit dát nemůžu.
auto: Opel Omega A 2,4I Caravan ... C24NE 4ever! Pořizovací cena 6tis, prodejní cena 0, užitná hodnota nevyčíslitelná. Prostě Opel :)
+ klasika Jawa 20
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“