Jaký motor???

drobek
Příspěvky: 16
Registrován: 11 kvě 2007 10:14
Bydliště: Pardubice

Jaký motor???

Příspěvek od drobek »

Zdravím z Pardubic. Hodlám si také pořídit Fronteru. Nemám pořád jasno, který motor. Jedná se mi o rok výroby 99 a výše, takže připadají zřejmě v úvahu 3 motory: 3,2, 2,2 a 2,2DTI. Jaké jsou tam pro a proti? Kdo s nima máte nějaké zkušenosti, PORAĎTE.
Dík Drobek
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

jestli neva spotřeba tak 3.2, jestli chceš něco do provozu 2.2DTI.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
pato
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 780
Registrován: 07 led 2007 11:21
Bydliště: Trnava,SR,Frontera A,2,2i16V,r.v.1997

Příspěvek od pato »

Drobek musí to byť motor čo ide,tlačiť Fronteru ta po týždni omrzí.Je to pakáren je ťažká,aby si po týžni nepredával.Pato-Divoch :D :lol: :lol: :lol: :D
Honza T.
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 18 bře 2007 16:54
Bydliště: Východní čechy

Příspěvek od Honza T. »

Mám 2,2 benzín Béčko sport. Auto mám teprve asi 2 měsíce a nejel jsem zatím jen asi 3 tisíce km .Co se týče motoru , je fakt že, to auto není žadnej závodák a pokud to ma trochu jet tak se musi motor vytočit nad 3 tisíce otáček. Při mém stylu jízdy vícemeně mimo město a max tak do 80 km mam spotřebu tak 8,5. (je fakt, že plyn jen lechtam) Při rychlejší jízdě okolo 100 tak 9,5 l. Jel jsem i v 2,2 DTI a akcelerace podobn jako u benzínu a lip to tahne do kopce jako každej jinej disel.
Olej, svíčky a rozvody měnil původní majitel ještě v Německu. Ja jsem si zatím vyměnil jen olej v převodovce a diferácích. Na autě závady zatím žádné, jen mě trochu trápí vyšší volnoběžné otáčky pokud je auto studený. Trvá to tak pul hodiny než spandou na rozumnou mez. Už jsem o to mpsal v jiném tematu a zatím jsem nepřišel na to čím to je. Mimochodem jsem taky z Pardubic :-)
98' B sport 2,2i ,suspension lift 3" , body lift 1", kola BFG A/T 31x10,5 - prave proveden
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Jaký motor???

Příspěvek od Slaava »

drobek píše:Zdravím z Pardubic. Hodlám si také pořídit Fronteru. Nemám pořád jasno, který motor. Jedná se mi o rok výroby 99 a výše, takže připadají zřejmě v úvahu 3 motory: 3,2, 2,2 a 2,2DTI. Jaké jsou tam pro a proti? Kdo s nima máte nějaké zkušenosti, PORAĎTE.
Dík Drobek
Z doslechu jsou kladně hodnoceny 3,2 a 2,2TDI. 2,2 benzín nebývá hodnocen moc kladně. Výkonostně je good 3,2.
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

Mám 2,2 DTI necelé dva roky a zatím spokojenost.Co se týká spotřeby tak krátké trasy jezdím okolo 8 lit. na dálkové jsem jel za 7 lit. a jel jsem pořád okolo 120- 130 km/h.Ale pokud je ti jedno za kolik jezdíš tak určitě motor 3,2
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Těžké rozhodování chlapče.Já osobně ač mám A 2,4 benzín bych z těchto motorů co máš na výběr bral ropáka.Není to trhač asfaltu ale spotřeba suverejně nejlepší.
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

Mám to čipnuté na 100 kW a docela dobrý :lol:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

2,2 DTI

Příspěvek od *pt* »

Franta píše:Mám to čipnuté na 100 kW a docela dobrý :lol:
mam to tiez chipnute (trpezlivost som stratil hned cestou z Nemecka, nemohol som predbehnut ani nalozenu Liazku,pruznost motora od 70-90km/h uplne mrtva :evil: )
...ale nakolko jazdim rocne velmi malo kilometrov, cize spotrebu az tak neriesim , uz lutujem ze som nesiel do toho benzinu 3,2 :roll:
....chlapi mat tak este na vyber poriadny moderny diesel , objem nieco okolo 3 az 4 litre CRD ...nevaham ani sekundu :cry:
zial
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

...tak to já nemám s předjížděním problém.Jel jsem s tím i 180 km/h :wink: ale to už bylo na max.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

Franta píše:...tak to já nemám s předjížděním problém.Jel jsem s tím i 180 km/h :wink: ale to už bylo na max.
Tak to abych už pomalu vyjel na to rumunsko, aby jsme na D1 byli zhruba stejně :D

Né, vážně, já to čipnuté nemám a 160 dávám s přehledem. Víc jsem nezkoušel...
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

premek_k píše:
Franta píše:...tak to já nemám s předjížděním problém.Jel jsem s tím i 180 km/h :wink: ale to už bylo na max.
Tak to abych už pomalu vyjel na to rumunsko, aby jsme na D1 byli zhruba stejně :D

Né, vážně, já to čipnuté nemám a 160 dávám s přehledem. Víc jsem nezkoušel...
....no já myslím,že ty naše motory nebudou ještě do šrotu :lol: :lol:
....a do Rumunska pojedu za tebou, abych ti náhodou neujel :lol: :lol:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nimrod »

Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

premek_k píše:
Franta píše:...tak to já nemám s předjížděním problém.Jel jsem s tím i 180 km/h :wink: ale to už bylo na max.
Tak to abych už pomalu vyjel na to rumunsko, aby jsme na D1 byli zhruba stejně :D

Né, vážně, já to čipnuté nemám a 160 dávám s přehledem. Víc jsem nezkoušel...
Musim to trochu opravit, dnes jsem jel Prahu, takže s přehledem dávám 150 a né 160 a maximalku jsem zkoušel na obchvatu Olomouce (směr OV - mírně do kopce), vytáhl jsem z toho 170....
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
drobek
Příspěvky: 16
Registrován: 11 kvě 2007 10:14
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od drobek »

Díky za typy. Chci se zeptat, jaký jsou u těchto motorů rozvody? Ozubený řemen nebo řetěz?

Drobek
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“