Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4 i

Vše o motoru C24NE
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4 i

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Zdravím chtěl bych se zeptat, nejde mi plyn při vyšších teplotách venku. Mám Fronteru A 2,4 i. Jakmile se oteplí případně praží na kapotu slunko, plyn nechce naskočit. Jakmile auto vychladne např. přes noc jede vpořádku. Elektrika udělaná a motor vyměněný. LPG po revizi. Neví někdo co to může být? Např. je možné že by to bylo teplotní čidlo? :roll:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4

Příspěvek od kresta »

a plyn ti jde? nebo jenom nehází jiskru?
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Jo tak jestli to hází jiskru to nevím. To jsem zatím nezkoušel, jen se mi to někdy podaří natvrdo protáhnout, že tam cvaknu plyn, ono se to dusí nechce to jet, tak šlápnu na plyn a držím to jako bych startoval auto přes rychlost z kopce a ono se to někdy po chvilce rozjede a jede, ale někdy když je opravdu horko, to nejde ani tak a musím jet na benzín. :roll:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
honza2000
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 15 říj 2011 19:09

Re: Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4

Příspěvek od honza2000 »

To auto se snaží nejspíš nahodit motor rovnou na plyn./.pokud je trochu ohřáté.../.
Co máš za svíce? Brisk silver stojej pár kaček a "pálej" už při 10kV na cívce a mají enormní jiskru/energie iniciace má velkej vliv../.. mělo by to NA TYHLE SVÍCE lehce teplý /opakovaný start/chytat klidně i na plyn přímo i bez benzínovýho startu.., jinak nech zkontrolovat nastavení teploty přepnutí na LPG. máš patrně možná moc nízkou teplotu přepnutí plyn-benzín....jedno auto mi dělalo tohle taky, když stálo dlouho na slunci, chtělo startovat rovnou LPG.. ..
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Tak pravda možná by ty svíčky pomohly, ale rozhodně to nejdříve na plyn nejede, nastartuje na benzín vytočím ji do otáček, cvakne a chcípne. Jenomže i když jedu teda na ten benzín potom třebas domů 5 km, tak už to do večera na ten plyn nejede, jakoby se tam něco "seklo" a nepustilo. Až to vychladne jakoby po delší době, třebas do rána nebo do noci, jak se už hodně ochladí, tak potom to zase jede. Dřívější majitel mi říkal, že když s tím autem naopak dlouho jel a pak ho vypl nebyl ho schopen nastartovat, tak se vyměnil Halův snímač. Nevím v čem může být problém, už tomu nerozumím. Je to prostě už starší vehikl. Ale pořád je mi líto ji dát pryč, protože je v super stavu a není shnilá..... :roll: Niva holt to co ona neutáhne.
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4

Příspěvek od Žanek »

Filtry jsi kontroloval ?
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Nekontroloval....takže vzduchový filtr a filtr plynu nebo který? Nevím totiž kde se přesně ten plynový filtr nachází. Mám plyn přímo do sání. :roll:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4

Příspěvek od Žanek »

LPG by měl mít dva filtry. Jeden je na ještě kapalný a druhý na plynou složku. Jeden je přímo v reduktoru a druhý vypadá většinou jako hliníkový váleček a je na hadici. Stejně bych ti ale doporučil zajet k plynařovi a ten si s tím už poradí.
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Tam jsem byl před 3 měsíci na kompletní revizi plynu jak jsem měnil motor. Kdyby to bylo normální auto na benzin, tak si ten problém najdu, ale s tím plynem je to složité no, co se kde zahřeje a zavře se nebo zanese. To opravdu nevím. Navíc jsem přemýšlel, jestli to není samotnou směsí. Že když už je moc teplo, tak se vrací do plynného skupenství, ale to je asi blbost. :roll:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4

Příspěvek od Žanek »

LPG je v nádrži kapalný a do motoru jde plyn. Plyn je dost háklivej na zapalovací napětí a směs.
Uživatelský avatar
Gryzly_cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 11 pro 2013 20:55
Bydliště: Groß Ullersdorf, okr. SU

Re: Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4

Příspěvek od Gryzly_cz »

A při té kompletní revizi měnily membrány? Jestli jo, tak to třeba chce jen doladit, protože si to sedlo. Taky v unoru bylo vic zima. Neměl jsi po revizi moc velkou spotřebu, třeba je to jen moc bohatý.
Fro B, 2,2 16V, Limited, Červená, 07/1999, LPG, 290t km
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Při zahřátí a vysokých teplotách nejde plyn Frontera 2,4

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Nene myslím, že se tam nic neměnilo, připadá mě to jako by ten plyn byl opravdu při těch vysokých teplotách moc "plynný" nebo jak to správně říci. Zajímavostí bylo, že když jsem ho natvrdo protlačoval a šlapal plyn, tak to jakoby nejelo a pak bouchla hadice od sání (na což už jsem zvyklý a mám tam danou silnější), tak jsem ji tam vrátil a plyn jel najednou vpohodě. Jakoby upustil někudy tlak a vše bylo v pořádku. Nechápu to. A přitom váha vzduchu vpořádku, směšovač zavzdušněný není. Bohužel je to udělné ještě po staru do sání no. Nevím jestli je lepší když je to přímo do vstřikování...... :roll:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Odpovědět

Zpět na „2.4i 8v“